LED zarovky predni svetla

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
jirinastr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 16.08.2016 21:08
Bydliště: Ostrava

LED zarovky predni svetla

Příspěvek od jirinastr »

Zdravim, chci se zeptat, zda nekdo zkousel vrazit LED do prednich svetel. Ne do xenonu, ale do normalnich svetel misto zarovky tam dat proste Led zarovku. Jestli jo tak jak to dopadlo, jak se to tam nacpalo, jaky je rozdil. Proste nazor a zkusenosti. Ja sem na to narazil na Octavii tak me to zajima.

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: LED zarovky predni svetla

Příspěvek od Nemo »

Videl som to v b6. Cina led, boli dlhsie ako klasicke ziarovky tak to bolo na koncoch obalene izolepou aby nesli tak dovnutra a drzalo to v otvore. Home made a vyzeralo to zle podla mna. Kazdopadne ak ich tam chces zisti si rozmery tych w5w tusim su to ziatovky a zozen rovnako dlhe ak sa najdu. Ale myslim, ze vsetko co dobre svieti bude dlhsie.

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: LED zarovky predni svetla

Příspěvek od Nwkt »

Ale podle mě nechce parkovačky, ale klasický H7 nebo co to má B6tka bez bixenonů ;-)

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: LED zarovky predni svetla

Příspěvek od GOLFÁK »

Taky bych řek že se mu nejedná o parkovačky. Taky by mě zajímalo kam se to už posunulo.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: LED zarovky predni svetla

Příspěvek od napster »

Mam H4. Daval jsem je do motorky. Svetlo sviti pekne bile. Na silnici skoro jako xenon. Ale ma to hroznej rozptyl a nejde sestelovat. A jelikoz nemam RP na motorku,tak jsem je vyndal. Podobne mam v superbu misto mlhovky a parada. Dabal jsem je i do felicie,co mame do lesa na drevo. Vypada to pekne. Ale to je tak vsechno. Oslnuje to vic,nez HID xenon. A nebral jsem zrovna ty nejlevnejsi.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

jirinastr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 16.08.2016 21:08
Bydliště: Ostrava

Re: LED zarovky predni svetla

Příspěvek od jirinastr »

No o parkovacky nejde. Jde o ty H7. Videl jsem to na O2, ale tam to bylo takove divne. Zarovka je delsi kvuli chladici. Nektere maji nejake krabycky kvuli proudu. Nedokazu si predstavit jak by se to do toho svetla vlezlo. Zaroven by me zajimalo jaky je rozdil oproti klasicke H7 ve svitivosti. Nejde mino to jak to vypada ja sedim vevnitr, ale jak uvidim.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: LED zarovky predni svetla

Příspěvek od napster »

Jelikoz mas cockovy svetla,tak je jedno,jestli tam mas zarovky Narva za 55kc,nebo osram nightbreaker unlimited plus za 500kc. Halogen u 3C sviti bidne. A jelikoz je vsechno limitovano projektorem,tak s viditelnosti nic moc neudelas.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LED zarovky predni svetla

Příspěvek od kubisz »

teda nevim, jak u 3C, ale u Tourana je rozdil v zarovkach hodne znat i v cockach... zkousel sem i LEDky a zalezi strasne na tom, jak jsou natoceny vuci parabole... sviti jinou barvou a intenzita je urcite vyssi a diky cocce nesviti nahoru, ale svetlo je velmi vyrazne oriznute, takze pokud jdou LEDky do patice uchytit (vetsinou je nutna redukce), tak je to slusnej rozdil... samozrejme LEDky tam nemaji co delat a cinan obcas este podela neco v elektrice, tak je riziko i nejakych sumu v elektroinstalaci apod... kolem litru uz se daji sehnat se slusnymi parametry, ale jak dlouho pak vydrzi udavana svitivost, nebo samotna LEDka (ma na sobe napriklad maly vetracek, ktery se toci zaaavratnou rychlosti), to je otazka nahody... urcite bych s sebou vozil nahradni zarovky :-)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: LED zarovky predni svetla

Příspěvek od GOLFÁK »

https://shop.einparts.cz/H7-LED-zarovky ... -d4826.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

jirinastr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 16.08.2016 21:08
Bydliště: Ostrava

Re: LED zarovky predni svetla

Příspěvek od jirinastr »

No ja narazil na https://www.smdledzarovky.cz/led.zarovk ... .cockou.6w" onclick="window.open(this.href);return false;

sice nejsou canbus, ale tak by se vypla kontrola.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: LED zarovky predni svetla

Příspěvek od napster »

Ani ty cree a ani ty za 350kc nesvitej. Ty cree svitej pekne,ALE oslnujou a nelze seridit svetlo.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LED zarovky predni svetla

Příspěvek od kubisz »

cree v cocce oslnujou uplne stejne, jako bezny zarovky... jen proste sviti vic... s tim serizenim je to trochu problem :-(

tptlk
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: LED zarovky predni svetla

Příspěvek od napster »

Ne. Maj jine ohnisko. Clona to sice lehce narusi,ale svetelny tok je nekde uplne jinde. Kdyz se rusila u nas prodejna,tak se zkouselo ktery fungujou. Z 15druhu ani 1 nevyhovujici. Bud to nemelo doststek Lumenu a nebo to svitilo vsude a nikde. Ja je chtel dat i do motorky. A tam jeste horsi,jak v aute :rofl:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LED zarovky predni svetla

Příspěvek od kubisz »

u toho typu, co sem pouzil, byl velkej problem s takovou tou cepici, co to melo na koci zarovky... na zdi pak byla normalni cerna tecka... kdyz se to sundalo, tak OK... zdroj svetla je uplne nekde jinde, nez u bezny zarovky, ale obcas se to da srovnat pootocenim, ale +- to sviti podobne... nejvic svetla je teda pred autem a cim dal od nej uz ta svitivost neni tak dobra, ale porad je to vyrazne lepsi, nez bezna zarovka (srovanavano s Os NB+)... HIDy sem nikdy nemel, takze srovnat nemuzu a tohle predpokladam taky moc dlouho nevydrzi, ale jako koncept velmi zajimave a moc nechapu, proc se to nedela jako nahrada beznych zarovek... i kdyby to stalo tech 2,5 se vsemi homologacemi a vychytali by ten uhel vyzarovani svetla, tak si to kupce urcite najde... nez do auta cpat autonivelaci, pripadne ostriky, novy svetla a tak... jinak porad se bavim o tech "cree", v zadnym pripade ne o SMD, to je opravdu mizerie...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: LED zarovky predni svetla

Příspěvek od GOLFÁK »

Tak mi to nedalo a u číňana jsem objednal toto na testování https://www.aliexpress.com/item/hlxg-2P ... 0.0.64QGYZ" onclick="window.open(this.href);return false;


Dal jsem je do motorky s klasickou parabolou.
Svítivosti je někde jinde, krásně bílé světlo.
Musel jsem zvednout o kousek světla svítilo to níž než s žárovkou.
Rozložení světla stejné jak u žárovky.
Jízda byla cca 2x 30min ve tmě a nikdo na mě neblikal, že bych oslňoval.
Co se týká výdrže tu nemohu posoudit, najel jsem zmíněných 2x 30min. Zítra se snad povede delší výlet, tak se uvidí.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“