Zadní brzdy Passat B7

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Řepík
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 423
Registrován: 12.11.2013 10:48
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy Passat B7

Příspěvek od Řepík »

Potvrzuji slovy Jirky., u mě to na jedné straně pomohlo, takže to už jen prehodime na té druhé a bude klid...
EX: Golf V Variant, 1,6 MPI, 75 kW; Golf VI 1.4 TSI, 118 kW; Passat Variant B7, 2.0 TDI, 103 kW; BMW e87, 2.0i 110 kW
Aktual: Passat Variant B8, 2.0 TDI, 110 kW

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdy Passat B7

Příspěvek od Jirka. »

Currahee píše:Zdar, jen pro info, desky Textar od Seba jsou naprosto bez problémů. Nehřály ani při prvních kilometrech. TRW už nechci ani zadarmo. Mažou se a nebrzdí. Ty jsem tam měl při koupi auta :wink:
A seš si jistý, že TRW samo vyrábí zadní destičky? Protože originály jsou Textary a Feroda pouze přeznačený na TRW :wink:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy Passat B7

Příspěvek od Currahee »

Že by se mazaly Feroda? No nevím, ale praxe byla jasná. Šel jsem do Textarů a pohoda.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: Zadní brzdy Passat B7

Příspěvek od misoR »

Nie som si isty, ako Jirka. myslis svoju otazku, ale ja som menil pred mesiacom brzdove oblozenie zadnych brzd a prave TRW. Takze ak som pochopil spravne, tak ano, TRW vyraba zadne brzdove dosticky pre nase auta :) No a prave minuly tyzden som to sledoval, ci sa zadok zahrieva viac alebo nie a nemal som pocit, ze by bol medzi predkom a zadkom nejaky rozdiel.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdy Passat B7

Příspěvek od Jirka. »

misoR píše:Nie som si isty, ako Jirka. myslis svoju otazku, ale ja som menil pred mesiacom brzdove oblozenie zadnych brzd a prave TRW. Takze ak som pochopil spravne, tak ano, TRW vyraba zadne brzdove dosticky pre nase auta :) No a prave minuly tyzden som to sledoval, ci sa zadok zahrieva viac alebo nie a nemal som pocit, ze by bol medzi predkom a zadkom nejaky rozdiel.
Myslím to tak, že originály s nápisem TRW jsou jen přebalený a přeznačný od jiného výrobce(textar, ferodo). Proto se divím proč by to v TRW dělali, když by měli vlastní výrobek. Ale samozřejmě je možné, že pro aftermarket skutečně mají svoje, jen pak nechápu proč do automobilky dodávají od jiného výrobce. Pokud dodáš fotku TRW desky i s čitelnými nápisy přímo na tom kovu, tak se z toho dá poznat kdo to vyráběl.

Vlevo TRW destička výrobce Textar, vpravo TRW destička výrobce Ferodo.
Přílohy
P1140673.JPG
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Tomo11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 14.06.2015 19:22

Re: Zadní brzdy Passat B7

Příspěvek od Tomo11 »

Tak ja som použil dosky ate. Kotuce ostali staré. včera som skúšal po jazde cca 25 km a už sa mi to nezdalo také rozpálené. disk bol len trochu teply jak V predu aj V zadu. Ešte najteplejsie bolo zadné práve koleso.
skúsim ešte chvíľu pobehať krtaké trate možno si to fakt len muselo sadnúť :)

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
Passat B7, CFGB, 4motion,

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy Passat B7

Příspěvek od napster »

Ono original prvovyroba muze byt i TRW. TRW z autokelly bude mit ale jine vlastnosti,nez z vyroby. FILTRON filtr vzduchovej se take daval do prvovyroby. OEM motorovy olej 507.00 byl jak Castrol,tak i SHELL. Me desky TEXTAR neskutecne práší.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Zadní brzdy Passat B7

Příspěvek od vlado 14 »

ahojte ja som kupil taketo TRW,tak cosu to zac,dik
Přílohy
P8140041.JPG

Oudolenak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.11.2019 20:56

Re: Zadní brzdy Passat B7

Příspěvek od Oudolenak »

Dobrý den, mám úplně stejný problém se zadními brzdami nikde jsem nenašel co komu nakonec pomohlo aby se brzdy nehřáli. Brzdiče mám komplet nové i s motory. Desky kotouče jsou také nové.

Oudolenak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.11.2019 20:56

Re: Zadní brzdy Passat B7

Příspěvek od Oudolenak »

Dobrý den, mám úplně stejný problém se zadními brzdami nikde jsem nenašel co komu nakonec pomohlo aby se brzdy nehřáli. Brzdiče mám komplet nové i s motory. Desky kotouče jsou také nové.

arpgdval
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.03.2015 15:42

Re: Zadní brzdy Passat B7

Příspěvek od arpgdval »

Ahojte.
Mal som ATE, od začiatku sa hriali vydržali cca 60K km.
Pred mesiacom som ich vymenil za tieto download/file.php?id=893718&t=1, TRW/Textar od vtedy neprizdujú a nehrejú sa.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdy Passat B7

Příspěvek od Jirka. »

arpgdval píše:
12.07.2022 10:00
Ahojte.
Mal som ATE, od začiatku sa hriali vydržali cca 60K km.
Pred mesiacom som ich vymenil za tieto download/file.php?id=893718&t=1, TRW/Textar od vtedy neprizdujú a nehrejú sa.
To jsou originály. Ale jak se dočtete v místní plodné debatě to podle různých chytráků nemůže mít vliv. Já se tomu už jen směju...
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Rychtar84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 22.10.2017 16:38
Bydliště: okres UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy Passat B7

Příspěvek od Rychtar84 »

Jirka. píše:
12.07.2022 11:59
arpgdval píše:
12.07.2022 10:00
Ahojte.
Mal som ATE, od začiatku sa hriali vydržali cca 60K km.
Pred mesiacom som ich vymenil za tieto download/file.php?id=893718&t=1, TRW/Textar od vtedy neprizdujú a nehrejú sa.
To jsou originály. Ale jak se dočtete v místní plodné debatě to podle různých chytráků nemůže mít vliv. Já se tomu už jen směju...
já vyměnil komplet zadní kotouče i destičky - BREMBO. Stejný problém..
OE zadních destiček mám 3AA 698 451, čili zkusit vyměnit za ty Textar?
Passat B7 Variant Business Edition, Black Pearl, 2.0 TDi, 103kW, CFFB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“