Problémové starty u BKD

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Problémové starty u BKD

Příspěvek od SakoVerife »

Přibližně 2-3 roky pozoruji, zejména v chladnějším počasí (+5,+10st)zhoršení startování. Startér motá, ale nenastartuje. Až třeba napotřetí, nebo vůbec. Vytřískám baterku, nabiji ji a druhy den už nastartuji, třeba napotřetí. Není pravidlo, že to takhle startuje vždy. Například jednou za měsíc, jinak startuje vždy normálně (v rámci možností, na brnknutí to není)

Poslední rok se interval zkrátil a špatně startuje i v létě. Diagnostika nic nehlásí, vše se zdá ok. Ještě na jaře se dávalo nové palivové čerpadlo do nádrže.

Nyní v létě začala diagnostika hlásit problém se 4 vstřikem. Nechal jsem jej zrepasovat. Nicméně než jsem se dostal k jeho montáži, auto za jízdy chcíplo. Zničehonic.
Nešlo nastartovat, říkal jsem si že umřel ten vstřik. Namontoval se zrepasovaný vstřik a stejně nešlo nastartovat.
Myslel jsem, že je špatné tandemové čerpadlo, startér motal a nic. Dalo se nové tandemové čerpadlo a opět nic.
Zkusili jsme jestli jde do motoru nafta (měli jsme to udělat hned) a odpojili hadici vedoucí z palivového filtru do motoru. A nešla z něj nafta.
Tak jsme odpojili hadici před palivovým filtrem a tam nafta šla. Problém tedy logicky někde v palivovém filtru. Filtr se zdá čistý, žádný bordel ani v nádržce filtru.
Zatím jsme prvně obešli palivový filtr a hnali naftu přímo do motoru. Vše bylo ok, asi dva dny jsem takhle jezdil.
Dali jsme nový palivový filtr +těsnění.
Tento týden mě auto, po ujetí 1m, chcíplo.
Je moje dedukce správná, že by mohl být problém v "těle / obalu" ve kterém je palivový filtr? V tom víčku jak z něj vedou trubky/hadičky?

Případně prosím o rady, kde by mohl být problém, na co se podívat atd.
Díky

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémové starty u BKD

Příspěvek od SakoVerife »

Žádné rady?

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“