Podvozek (pružiny) snížení...

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Podvozek (pružiny) snížení...

Příspěvek od Klejzlik »

Jop, tak jedna trochu lepší
Přílohy
uploadfromtaptalk1427814843676.jpg

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Podvozek (pružiny) snížení...

Příspěvek od skacel99 »

Mám ty kola v rozměru 8,5x18 na Golfu a hrozně se mi líbí,mnohem lepší než Interlagos :twisted:

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Příspěvek od Klejzlik »

Jj jsem stejného názoru ;-) já mám dvoje, jedny aktuálně v lakovně na antracit (originální) a na autě i foto jsou tuším WSP Italy (replika)

passat abt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 29.03.2015 16:11

Re: Podvozek (pružiny) snížení...

Příspěvek od passat abt »

Zdravím schanim kvalitní sportovní pružiny snížení..někdo na prodej nové či použité.dekuji za nabídky nebo odkazy))

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Podvozek (pružiny) snížení...

Příspěvek od ricom »

ano už jsem zažil SZ, kdy dotyčný mi psal že se chystá teprve koupit Passata, ale už měl naplánováno plno úprav, včetně rline a dalších úprav, které zde zahléd. :fool:
a tak nějak je to tady poslední dobou trochu folklór u některých uživatelů.. :drinks:
VWshop.cz píše:pokud někdo schá ní kvalitní podvozek, má se za to že již nějaké auto má...nebo myslíš že nejdřív koupí podvozek a pak dle něho začne schánět auto? :D

8Pepi8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.07.2017 08:23

Re: Podvozek (pružiny) snížení...

Příspěvek od 8Pepi8 »

ČAU KLUCI, MÁM PASSAT B6 VARIANT 2.0 TDI. MÁM Z VÝROBY SPORTOVNÍ PODVOZEK TEDY PRUŽINY -15MM, MOMENTÁLNĚ MÁM KOLA 18" CHICAGO A PNEUMATIKY 235/40 . CHTĚL BYCH TAM DÁT BUĎ H&R NEBO EIBACH -30MM ALE SPÍŠE -40MM. CHCI ABY TO VYPADALO ALE ABY TAM ZŮSTAL PŘECI JEN NĚJAKÝ TEN KOMFORT. MÁM AUTOMOBIL NA KAŽDODENNÍ JEŽDĚNÍ A NĚKDY I V PĚTI LIDECH CELÝ TÝDEN KDYŽ DOJÍŽDÍM DO PRÁCE JÁ, TAK NEVÍM JESTLI I NĚJAKÉ DORAZI NA ZADNÍ PRUŽINY ABYCH NEŠKRTAL PNEUMATIKOU O LEMY BLATNÍKŮ, JINAK JEZDÍM VĚTŠINOU MAXIMÁLNĚ JÁ A SPOLUJEZDEC. MÁM TAM TEĎ I 15MM ROZŠIŘOVACÍ PODLOŽKY VPŘEDU I VZADU ALE TY BYCH ASI MUSEL DÁT PRYČ KDYŽ BYCH TO SNÍŽIL PROTOŽE BY TO TUPLEM ŠKRTALO. DĚKUJI MOC ZA ODPOVĚDI NA MŮJ PŘÍSPĚVEK.

Lukas CC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 10.07.2017 09:36

Re: Podvozek (pružiny) snížení...

Příspěvek od Lukas CC »

Jak je to se snizenim pokud je elektronicky riditelny varibilni podvozek a auto umoznuje comfort a standard tvrdost podvozku? Predpokladam ze to ovlada jen doraz tlumicu, takze am porad jde namontovat kratsi pruzina a podvozek jde tak dolu ne? akorat je to pak asi tvrdy jak sutr a po snizeni se musit dat nastaveni jen jako comfort ne?

Tomo11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 14.06.2015 19:22

Re: Podvozek (pružiny) snížení...

Příspěvek od Tomo11 »

zdravím, nechcem zakladať novú tému tak sa skúsim poradiť tu.
Mám passat b7 4motion.
Potreboval som vymenit zadné tlmiče A pružiny.
lenže podla vinka mi tam ukazovalo nejaký nastaviteľný tlmič za 400e +- kód na obrázku. Po zisťovaní sa prišlo nato že by tam mohol ísť aj klasický tlmič tak som objednal A vymenil. Sachs tlmiče a pružiny.
Všetko vyzerá byť V pohode akurát že som si teraz po namontovani všimol že je zadok nižšie o 1cm cca ako predok. V predu som nemenil ani tlmiče ani pružiny.
Teraz neviem či ten tlmič čo som tam dal je zlý alebo len tie pôvodne vraj nastavovacie sú nastavené vissie preto je tam rozdiel? dal by sa teda predný tlmič spustiť trocha nižšie ?
Alebo ich rovno vymeniť? Ďakujem za každý nápad :)ObrázekObrázekObrázek

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
Passat B7, CFGB, 4motion,

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Podvozek (pružiny) snížení...

Příspěvek od Prochy01 »

Výšku ti řeší pružina, nikoliv tlumic (neorigo pružiny mají holt jinou výšku, silu drátu, tvrdost).

Ad ten tlumic - na obrázku je ten stary mnohem mohutnější ať už tělo, nebo i samotný píst - dal bych tam co tak patří. Pro 4kolu jsou možná zadní tlumice robustnější, když je tam hnana náprava a perou se s větší hmotou.

Ad nastavitelné tlumice - zde se nastavuje pouze tvrdost - a pokud mas DCC a das tam normalni, budes to muset odkodovat a otázka co budou dělat přední DCC když budou odkodovane...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Tomo11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 14.06.2015 19:22

Re: Podvozek (pružiny) snížení...

Příspěvek od Tomo11 »

neje tam elektrický nastaviteľný podvozok. čiže nič sa nekoduje.
A práve tá pružina vyzerala úplne rovnako dokonca aj hrúbka drôtu. No skúsim ešte raz preveriť tu pruzinu.
A ten tlmič som riešil preto náhradou že originál 1 tlmic stojí toľko čo ma vyšiel celý servis aj Z brzdami.


Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
Passat B7, CFGB, 4motion,

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Podvozek (pružiny) snížení...

Příspěvek od Prochy01 »

Tak to mas nejake už překonané - pokud tam dle VIN má být podvozek DCC a ty ho tam nemas.

A jak si poznal, ze je po výměně o 1cm níž? Jsi si změřil před s po? 1cm bych neresil, holt pokud jsou origo staré a ty nové pružiny ze stejne silného drátu a jsou stejne vysoké, tak ty nové jsou holt měkčí.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Podvozek (pružiny) snížení...

Příspěvek od Jirka. »

Ale h***o prochy. Tohle jsou nivomaty. Drží výšku po zatížení kufru. Tlumiče dokážu nové komplet s uložením za 10.000Kč pár, normální cena ve vw je asi 17.000 kč jeden :laugh: Horší je to s pružinama, to co jsi objednal jsou pružiny na nivomat, nebo nějaké obyčejné? Ten nivomat tlumič to přizvedává.
Jak to funguje http://www.mjauto.cz/boge-sachs-nivomat" onclick="window.open(this.href);return false;
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Tomo11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 14.06.2015 19:22

Re: Podvozek (pružiny) snížení...

Příspěvek od Tomo11 »

pružiny sú objednávané presne podľa vin čísla. Ale tlmiče som nahradil inými.

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku

myslíte teda že tam tie tlmiče môžu zostať ? Keď vymením aj predné tlmiče tak by sa to tím pádom malo zrovnať?
Passat B7, CFGB, 4motion,

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Podvozek (pružiny) snížení...

Příspěvek od Jirka. »

Tomo11 píše:pružiny sú objednávané presne podľa vin čísla. Ale tlmiče som nahradil inými.

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku

myslíte teda že tam tie tlmiče môžu zostať ? Keď vymením aj predné tlmiče tak by sa to tím pádom malo zrovnať?
Ne. Přední se nikdy nivomat nedělaly, takže výměna nic neřeší. Musíš vyřešit zadek. Bud dát klasické pružiny pro 4 kolu a obyčejné tlumiče, nebo dát k těmhle pružinám nivomat tlumiče. Osobně bych dal ty nivomaty když to tak bylo z výroby. Hlavně pokud jezdíš se zatíženým kufrem.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Podvozek (pružiny) snížení...

Příspěvek od Jirka. »

Zkus ten starej tlumič zmáčknout, a myslím že pochopíš proč ti to ted sedí.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“