Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od Oskar1 »

Ahoj všichni, chci se vás zeptat jestli vám také zadní brzdy při couvání když jste stáli třeba přez noc nebo po dešti tak zváštně drhnou nebo rezonují? A hlavně mě už ser... jak mi neustále pískají. Ale díky tomu že je zadní brzda EL. tak je potřeba WAG. Neznáte nějakej fígl jak by se daly brzdy vyčistit bez použití WAGU??? Děkuju za pomoc :D

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od wittmann167 »

Podle informací od známého jsou na vině vadné brzdiče. Je to problém určité série. Je to potřeba pročistit a promazat. Účinnost je však max jeden rok, spíše méně.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od srotty »

Neznáte nějakej fígl jak by se daly brzdy vyčistit bez použití WAGU??? Děkuju za pomoc :D[/quote]
Pokud chceš jen brzdy vyčistit,nepotřebuješ VAG. Normálně nechej odbržděno a brzdy klasicky rozeber,vyčisti a zase slož. Dělal jsem to tak u sebe a bez problému.

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od Oskar1 »

Jestli jsem pochopil správně na vině jsou vadné zadní brzdiče?? Auto mám v záruce tak tedy pojedu do servisu. Jen se chci ještě zeptat jestli nemá tento úkaz ještě někdo jiný?

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od wittmann167 »

Já to reklamoval několikrát. Jednou to vyčistili, namazali kotouče čímsi myslím měděným (vydrželo to chvilku a samozřejmě jsem to cvaknul) a řekli mi, že si za to můžu sám, protože málo brzdím. Nejsem sice mechanik, ale takovou pí.... Jsem dlouho neslyšel!
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od Oskar1 »

Můžete mi poradit jakou vazelinou promazat plovoucí válečky brzdových třmenů?? Moc mi s tím pomůžete :)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od srotty »

Prodává se přímo speciální vazelína na brzdy. Já mám od ATE Plastilube AT700014. Je to malá tuba,35ml.

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od Oskar1 »

Děkuju za radu s tím mazivem. Taky jsem koukal že když se mi snažily při pískání zadních destiček pomoct za 1500kč tak mi nastříkali měděnku na třmeny. Jsem napul lajk ale tim se mi určitě nabalil prach a bordel na to mazivo a teď se mi destičky volně neodsunou!!! Jen pro jistotu jestli máte někdo návod jak správně postupovat při demontáži zadních třmenu a destiček dudu rád. :D nechci tam nadělat více škody než užitku. Ještě nikdy jsem EL. brzdy nerozebíral :? Děkuju :D

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od srotty »

Nic na tom není,je to stejné jako s klasickou ručkou. Odděláš perko,co je z boku třmenu,povolíš dva šrouby a celý třmen vytáhneš.

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od Oskar1 »

Možná se zeptám hloupě ale proč mi neustále říkali v servise VW že musím použít wag pro odjetí brzdového válečku?? To mě chtěli ojebat aby si řekli o více peněz? Kdy se tedy musí použít wag? Když se dávají nové destičky potom co jsou sjeté?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od srotty »

Přesně tak. Když jsou staré desky,tak je pístek víc vyjetý a abys tam dostal nové(tlustější) desky,musíš ho zatlačit. A na to se používá Vag.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od Bofors »

U favorita se to nedělalo ale tohle auto je holt něco jiného...
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od srotty »

Favoria a G7 - nesrovnatelné

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od Oskar1 »

Chtěl bych se zeptat těch co už měnili přední destičky jestli máte postup jak na to? Je k tomu také potřeba WAG? Neustále mi pískají tak ty originální vyhodím a dám tam nové. Netušíte jaké jsou dnešní Ferodo?? Děkuju za vaší pomoc :D

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od srotty »

Přední brzdy jsou v principu pořád stejné tzn.stačí jen mechanicky zatlačit pístek=není potřeba VAG. Takže jestli jsi někdy měnil destičky,tak to uděláš úplně stejně. Ferodo ted dělá i nový druh bez mědi-měli by být lepší než klasické.
Co se pískání origo desek týká-zkusil jsi je vyčistit a namazat dosedací plochy ?

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“