Passat netáhne

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
kacik22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.12.2016 08:36
Bydliště: Jižní Čechy/Tábor

Passat netáhne

Příspěvek od kacik22 »

Přeji všem dobrý den a připojiju svůj dotaz.

Mám VW passat combi, 1.9 TDI, 77 kw, najeto 179t km, rozvody dělány letos na jaře. Do této doby celkem běžné, ale pořád nějaké opravy.

Loni v prosinci mě auto nechalo stát ve vesnici, po zjištění problému dány "gumičky" na vstřiky a auto jezdilo perfektně. Jenže je to cca 2 měsíce, co auto dle mého netáhne, tak jak by mělo. Měla jsem ho v servisu, jelikož mi dokonce jednou i turbo spadlo do nouzáku, a krom pár dalších oprav mi vyčistili i to turbo, které prý bylo docela zadělaný, ale auto stále líp nejede. Bylo mi řečeno, že prý auto moc sleduji. Je mi jasné, že když je to 77 kw, že nemužu čekat žádné zázraky, ale opravdu poznám, že to nejede dobře. Když přidám plyn, docela "vrčí" motor až se to opírá do palubovky, která potom dost vibruje. Jakoby se dusilo... chce to jet, ale na výkonu už to vidět moc nejde. Občas po zařazení rychlosti to moc nejede, ale když lehounce víc přišlápnu pedál plynu, tak se to najednou rozjede, až to trochu cukne. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Co třeba zanesený palivový filtr?

Otázka č. 2. Není tu nějaký šikovný automechanik z Jižních Čech - nejlépe Písek/Tábor? :| Už mě nebaví strkat do toho peníze, když vidím, že to nikam nevede.. :blush:

Děkuji :wink:

Uživatelský avatar
vospunt
Závodník
Závodník
Příspěvky: 500
Registrován: 15.09.2010 02:07
Bydliště: Šumperk , Olomouc

Re: Passat netáhne

Příspěvek od vospunt »

Hele, abys neměl to samý co já, já měnil jeden vstřik a od té doby to netáhne.
Kluci říkali seřídit vstřiky, tak podle návodu seřízeno, ale netáhne a stále to klepe, takže jak přijdeš na to co se stalo, napiš to sem prosím.

Mimochodem, zkus na diagnostiku a podívat se na stav DPF. Pokud se velmi často vypaluje tak by to mohlo být nepatrně poznat na spotřebě a výkonu...si myslím.
Passat B6 Variant 2.0 125kw DSG 2007 Highline

Historie:
Golf 3 Variant 1.8l 55kw 1997

metrix.m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 09.05.2016 22:24
Bydliště: Ostrava

Re: Passat netáhne

Příspěvek od metrix.m »

Jak si to nakonec vyřešil?
VW Passat Variant B7,Highline

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Passat netáhne

Příspěvek od ricardo »

Palivovy filter si menil?

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat netáhne

Příspěvek od sharik4x4 »

Já bych to vyděl na to turbo,jestli je tam ta díra než to zabere,je zatuhlá regulace turba a je potřeba to turbo pořádně zrepasovat a pak správně nastavit.Turbo musí zabírat bez výpadků-plynule.Na LOGU bude vydět určítě jak se zpožďuje při náběhu.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

TomHen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.11.2012 13:22

Re: Passat netáhne

Příspěvek od TomHen »

Dobrý den, nechci zakládat nové, tak píši sem. Mám Passata 2.0TDi 103kW DSG (r.v.2006, BKP).
Teď když se oteplilo, mám následující problém: občas se stává, že otáčky nepřelezou přes 3000 i přes plný plyn (i na neutrál). Navíc do třech tisíc otáček motor nemá výkon. Většinou pomůže, když zastavím a vypnu motor. Pak je vše ok. V zimě jsem neměl jediný problém.
Minulý týden jsem byl na diagnostice zrovna když jsem měl tento problém ale diagnostika neukázala nic, žádná chyba ...
Mechanik tvrdí, že bude něco s přísunem nafty do motoru. V říjnu byly vyměněny rozvody, podávací a tandemové čerpadlo a repas turba.

Děkuji za tipy na co se zaměřit nebo na koho se obrátit. Jsem z Ostravy.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Passat netáhne

Příspěvek od JirkaVys »

Asi další "kvalitní" repas turba, který se v česku spíše najít nedá, většinou vydrží chvilku.

TomHen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.11.2012 13:22

Re: Passat netáhne

Příspěvek od TomHen »

Pravdou je, že se tyto problémy objevili někdy v srpnu. V říjnu se vyměnilo co jsem psal výše i s repasem turba. I po opravě to však párkrát dělalo to samé. Pak se ochladilo a bylo po problému. Mechanik říkal "počkej až se to znova objeví a uděláme diagnostiku". Ta však nic neukazuje.

TomHen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.11.2012 13:22

Re: Passat netáhne

Příspěvek od TomHen »

Pro lepší představu jsem nahrál video: https://youtu.be/N501tloCNMI" onclick="window.open(this.href);return false;

Celou dobu mám plný plyn. V čase 0:10 jsem přehodil na "manuál" a v čase 0:14 jsem přeřadil z "2" na "3".

Uživatelský avatar
vospunt
Závodník
Závodník
Příspěvky: 500
Registrován: 15.09.2010 02:07
Bydliště: Šumperk , Olomouc

Re: Passat netáhne

Příspěvek od vospunt »

Mozna je to blbost a mozna to ani k passatu nepatri, ale reknu mou zkusenost s mym predchozim golfem 1.8 benzin ...

Tohle chovani se mi delo presne tehdy kdyz se mi rozpadl katalyzator a motor se defakto dusil pri vyssich otackach. Po vyriznuti, nebo pozdeji pri instalaci noveho katu to slo v pohode ...
Ale u toho pasika to muze byt spoustou elektroniky .... ale potom by to asi melo byt napsano v pameti zavad.
Passat B6 Variant 2.0 125kw DSG 2007 Highline

Historie:
Golf 3 Variant 1.8l 55kw 1997

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“