Jake oleje?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jake oleje?

Příspěvek od KJirka »

Vyvažováky dělá Sharik, ale nejsem si jist, jestli se to týká i motoru r.v. 2010, tam se to nějak lomilo.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Lukas CC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 10.07.2017 09:36

Re: Jake oleje?

Příspěvek od Lukas CC »

Jj, dela je Sharik, dost si ho lidi chvali. Rikal ze stary typ vyvazovaku byl do rv 11/2009, pak uz novy inovovany co by se nemel sezvejkat. Diky kluci.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jake oleje?

Příspěvek od sharik4x4 »

Na můj vkus to moc všechno složitě řešíš.Trochu mi to připomíná pohádku" o pejsku a kočičce" jak vařili dort .Taky chtěli udělat dobrej dort a proto tam dali spoustu dobrot. Výsledek známe.Touhle metaforou chci říct,že ve snaze neudělat chybu či něco zanedbat,scháníš všemožně informace/cca 3telefonáty jen mě/, které pak stejně nedokážeš tkz.oddělit zrno od plevele.Takže, aby to pak nedopadlo obdobně jako s tím dortem. To co ti radí Jirka. radim ti i já. Dej to někomu,kdo dělá 3C-ka běžně a on si s tím poradí. Správnej mechanik má sám vědět co vyměnit či opravit a jaké bolístka je potřeba zkouknout. Ty jako užival/majitel máš jen rozhodovat jestli opravit nebo ne.Já taky nedělám transplantace srdce,raději to nechám Honzovi Pirkovi,kterej to dělá jak housky na krámě. :laugh:
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Jake oleje?

Příspěvek od Prochy01 »

On Lukáš CC je jemně řečeno zmatenej a nechci použit tvrdší vyraz, protože z jeho dotazu je jasne, ze o autech (o passatu) ale obecně o autech ví absolutni ho_vno. Proto basti články a moudra z radoby odbornych webu (článku) a rádoby odborníků (viz nejaky lůzr Petřík) a nepoužívá ani trochu selský rozum. Ale nikdo uceny z nebe nespadl a tak se holt ptá a bohuzel ne jen lidi co tomu rozumí, ale i blbcu a tak má v hlave guláš. Ale alespoň ty info shání. Obdivuji lidi jako ty Shariku, Jirko., atd., ze s takovým typem lidi mate trpělivost, ja bych to dlouhodobe nedal :-))) nic proti tobe Lukasi osobne....
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Lukas CC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 10.07.2017 09:36

Re: Jake oleje?

Příspěvek od Lukas CC »

No to mate tak, prave proto ze se musis rozhodnout co delat, tak musis dostat nejaky kloudny informace. Poptal jsem si dva servisy kvuli cene a v kazdym rekli neco uplne jinyho co mam delat, tak pak se rozhoduj, kdyz tomu nerozumim. Ti jedni rekli ze vyvazovak udelaj taky... Proto jsem volal Sharikovi, abych se domluvil jak to poslat. Jenze pak se ukazalo ze se delat nema, holt kazdy servis rekne neco jinyho. Kazdopadne jednoho schopnyho mechanika uz jsem nasel a k tomu budu porad jezdit, protoze se zda ze vi o cem mluvi a k vyvazovaku rikal ze ho delat nema smysl, ze je to ten novej...tak sorry ze se ptam. Ale kdyz se kouknes kam chces, tak vsude se pise neco jinyho, prave proto clanky nectu a ptam se jen lidi co vedi, bohuzel i tam dostanes protichudny rady...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jake oleje?

Příspěvek od KJirka »

Jestli tam po 7 nebo 8 letech provozu začneš lejt nejlepší olej na světě a měnit ho třeba každých 10 t.km, tak ničemu moc nepomůžeš, protože ten před tebou už dávno mohl nechat na tom motoru nesmazatelnou stopu. Snad pro tvůj vlastní dobrej pocit, leda.
A úplně nejhorší je sbírat rozumy z více zdrojů, pokud máš o věci sám jen mlhavé povědomí. Stejně nepoznáš, kdo kecá, kdo je dobrej a kdo naopak. Akorát ti to spolehlivě zblbne hlavu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Jake oleje?

Příspěvek od hkr »

Proto neni nic lepsiho nez se zeptat tady a dostat radu od nejlepsich :laugh:


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Jake oleje?

Příspěvek od Prochy01 »

No pokud někdo řekne, ze nejde cipovat nafta v passatu když má dsg, ze to nikdo v ČR neumí a když se to udela, ze se tím vylagruje prevodovka, tak takovy člověk je absolutní mimoň a navíc ty svoje bludy šíři dal mezi lid. A když někdy ctu články o passatech a víš tady od místních kluku, kterým prošly za ty roky rukama stovky takových aut, ze to je úplně jinak, tak osobne to beru tak, ze tady kluci jsou opravdu "ti nejlepší" a na jejich názor, zkušenost dam. Nikdo není neomylny, ale místní odborníci opravdu ví, o čem mluví. Takže nechapu tvuj ironicky (?) post.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jake oleje?

Příspěvek od sharik4x4 »

Já vůbec nechci nijak někoho urážet či hanit.Rád odpovím na různé dotazy. Ale při tomhle množství informací a hlavně dezinformací, má pak logicky "neználek" i Lukaš v hlavě guláš. To je ta demokracie. Každý si tu vyleje nějaký moudra a pak je to na přehazování vidlemi. Důležitý je, že našel člověka, co se mu o to postará. UF, ale dalo to zabrat.:rofl:
Jak říká můj kámoš "Hlavně se z toho neposrat". :laugh:
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jake oleje?

Příspěvek od KJirka »

IMG_20170606_155217.jpg
TOHLE MI DALI, MIMO JINÉ, K NAROZENINÁM
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Jake oleje?

Příspěvek od ppfox »

hlavně nezveřejňuj kdo :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jake oleje?

Příspěvek od KJirka »

Ty si stál vedle :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jake oleje?

Příspěvek od sharik4x4 »

Koukám, že máš stále "opravnou sadu" pro VIP auta.
Myslím,že od nějakého roku to CCčko mělo v povinný výbavě. :laugh:
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jake oleje?

Příspěvek od KJirka »

já jsem čekal, jestli se ozveš :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Jake oleje?

Příspěvek od shikaree »

Superb 125kw CBBB ( 5/2010 ) najeto 310t km. Doporučujete 0W30 nebo 5W30? Určitě výměna 15.000km/rok. ( VW 507.00 )

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“