Par otazok po kupe passata

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
gru15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.09.2017 22:42

Par otazok po kupe passata

Příspěvek od gru15 »

Zdravim, som tu novy tak dufam ze ma nezlincujete za to ze tu pisem nieco co sa uz riesilo ale skusal som hladat a nenasiel som to co som potreboval.

Takze stal som sa hrdym majitelom B7 Variant Highline 2.0tdi 103kW DSG. Je to povodom slovak po prvom majitelovi. 130k km.

Mam k tomu zopar otazok:
1. Zabezpecenie, mam fabricky alarm, mam tam nejaky vypinac na kluc ktory odstavi startovanie a mam havarijnu poistku. Uvazujem este o gps module na sledovanie. Moja otazka ale je ci si mam dat namontovat podla vasho nazoru zeder. Viem ze sa to tu omielalo snad v kazdej 5. teme ale predsa je rok 2017. Myslite ze sa to este stale oplati montovat?

2. Auto je vo velmi slusnej vybave. Jedine z coho som bol trosku sklamany je ze nema xenony ale vzhladom na to ze som poznal povod auta, vedel som ze km su skutocne, staral sa o neho od 40k km kamarat mechanik. Vsetko bolo menene tak ako malo byt. Nove rozvody, vodna pumpa, brzdy v predu vzadu komplet. Tak sa som rozhodol radsej kupit toto bez xenonov ako stocenku z dovozu. Cital som co vsetko by bolo treba na namontovanie xenonov a do toho teda urcite nejdem. Preto sa chcem spytat ci mate nejaky typ na dobre ziarovky, ktore dobre svietia. Pozeral som po nejakych Philips xtreme vision.

3. Troska ma otravuje DSG. Nepaci sa mi ze podtaca motor nezmyselne pod 1300 otacok. Hlavne v dedine ked mam tempomat na 55kmph. Potom to auto duni, rezonuje... Da sa s tym nieco robit? Prehrat soft v DSG? Ak ano viete mi odporucit kde? Bojim sa totiz ze takto odpalim EGR alebo DPF. A nechcem stale jazdit v sporte.

4. Mam farbu LI7F a chcel by som nejaku korekcnu ceruzku alebo nieco podobne. Mam ist do VW predajne alebo odkial take nieco zozeniem.

4. Posledna a najtazsiamam tam RCD510 s CD menicom (neviem ci je to standart preto to pisem). V kastliku spolujazdca je vyvedene nieco z co sa stahuje dolu a ide z toho usb. Okrem toho mam farebne MFA a vstavane handsfree. Vsetko prikladam nafotene. Predsa to rcd je uz troska zastaranejsie a mna by zaujimali alternativy za ktore sa to da vymenit. Premyslal som ze idealne by bolo nieco s androidom aby som mohol pouzivat spotify a waze. Alebo aspon s android auto podporou. Lenze chcel by som aby to podporovalo parkovacie senzory, aby sa tam zobrazovala klima, a aby to vedelo komunikovat s tym MFA a vstavanym handsfree. Aby to proste fungovalo tak ako na RCD ze je telefon pripojeny k MFA a zobrazuje sa aj na RCD. A samozrejme ovladanie na volante. Mate niekto nieco podobne rozbehane alebo viete mi nieco odporucit?
IMG_20170907_172336.jpg
IMG_20170907_172322.jpg
IMG_20170907_172305.jpg
Vopred dakujem za odpovede a ospravedlnujem sa ak som nepouzil niektore nazvy spravne, predsa este sa v tom trosku ucim chodit.

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Par otazok po kupe passata

Příspěvek od ppfox »

1. B6/B7 se díkybohu kradou minimálně, pokud máš dobrou havarijku tak bych to neřešil

3. věčné téma, přehrát to nějak jde, ale co tak kdo psal potom, tak stejně to ideální nebude - já jezdím na S často (ale v B8 už je to trochu jinak), asi si na to spíš zvykni :D

4. ano - kup tu tužku ve VW nejlépe

5. do toho "něco" v kastlíku :D (media-in) si můžeš dát flashku s hudbou, jinak RCD 510 není vůbec špatný rádio a pokud nechceš navi, tak bych osobně o výměně za nějakou čínu s androidem vůbec neuvažoval
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
kaktus5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 30.12.2010 18:35
Bydliště: Zilina

Re: Par otazok po kupe passata

Příspěvek od kaktus5 »

DSG je hruza a des sama o sebe cela aka je,ten co to.ladil a kombinoval atd.bol proste motak na spotrebu :D Ano da sa to naladit podla poziadaviek zakaznika.

Uživatelský avatar
kaktus5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 30.12.2010 18:35
Bydliště: Zilina

Re: Par otazok po kupe passata

Příspěvek od kaktus5 »

Inak tie farebne budiky mi mozes predat :D dam ti biele s CC :lol:

gru15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.09.2017 22:42

Re: Par otazok po kupe passata

Příspěvek od gru15 »

Dakujem za odpovede. Ak sa pasaaty nekradnu tak ako je mozne ze su v popredi vo vsetkych statistikach ukradnutych aut?

K tej DSG uz si pomaly zvykam ze v obci hodim manual a dam si 3-4.

K tomu radiu no ja by som praveze chcel nieco komplexnejsie asi aj s navi najlepsie waze google maps atd. Preto ma laka dat tam android. Len sa bojim ze nebude spolupracovat s tym co uz v aute je.

Kaktus vymenis za tie biele z CCcka alebo vymenis za tie biele aj s CCckom :D to je rozdiel :D

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Par otazok po kupe passata

Příspěvek od ppfox »

V popředí je koncern obecně, jakože hlavně Škoda a VW, ale B6/B7 tam jsou zastoupený minimálně
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Par otazok po kupe passata

Příspěvek od sharik4x4 »

B6/B7 se hlavně nekradou kvůli el.klíčku a el.zámku volantu.Kdyby to mělo klasickou spínačku jako škodojed, tak by se pravděpodobně dělil o první pozici s koktou. :good:
Takhle je to trochu pro chmatáky oříšek,který málokdo umí rozlousknout."Zaplať pánbůh" :potlesk:

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Par otazok po kupe passata

Příspěvek od teekey »

doba se nastesti trochu hnula asi od roku 2002 kdy stacilo vyloupnout vlozku zamku, otevrit sroubovakem, potom pres diag nastavit transportni rezim a nastartovat neprizpusobenym klicem :-)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Par otazok po kupe passata

Příspěvek od ppfox »

jj ale stejně má spousta lidí představu, že B6/7 jsou nejvíce kradená auta - ale je fakt, že většina článků a žebříčků tu blbost podporuje - všude se dá dočíst, že nejkradenější je octa a passat (obecně)
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“