vibrace od motoru CFFB za studena za jízdy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
libor-ajm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.08.2009 14:03

vibrace od motoru CFFB za studena za jízdy

Příspěvek od libor-ajm »

Zdravim klubaky, projel jsem nekolik temat, hledal, ale podobny problem jsem zatim nenašel. mam alltrack rok 2013 cffb manual. Za studena pri akceleraci na trojku a čtyřku v urcitym momente rozvibruje cely auto. mozek mi veli ubrat a pridavat pomaleji, ale stejne vibruje. preradim na 5 a lehtam. je to jen v urcitych otackach, zhruba 1600 az 1800. na 1 a 2 to neni znatelny. po ohrati motoru vibrace zmizi. zaroven s vibracemi divne drnčí od motoru. na volnoběh a v neutralu pro proslapnuti plynu pozvolna i zprudka je motor klidny. na vagu chyby nejsou. vstriky: 2 ukazujou lehce minusovy hodnoty a 2 lehce plusovy. pri přidání plynu se hodnota skoro nezmění. najeto ověřených 223tkm, rozvody 15000km stary-dle vw servisu-sedi i se serviskou. vyfuk cisty, dpf funkcni-nucena regenerace jizdou probehla ok, vag ukazuje zaplnění 0,160?nevim ceho? po regeneraci se hodnota nezmenila. nejsem mechanik. jen davam informace jak jsem nakoupil od mechanika,nevi co to muze byt.
Mam jeste 3c 2009 CR, 103kw manual, CBAB, predohrab, jede o poznani lip, altrack je proti nemu linejsi, ale asi i tezsi.
spotreba alltracka na najezdene trase pres 8l a spotřeba predohrabu do 6l. zda se mi to o dost víc, nez je zdravo. trasa cca 23km, z toho cca 8km mesto.
Vymenil jsem pouze palivak a vzduchac. Olej vymenim asi o víkendu, ale moc se mi do nej ani nechce, abych ho tam nelil zbytecne. Ale tech par stovek neni zase k zahozeni.
napada me: vstriky? vyvazovaky-vytahanej retez? hydrostely a vahadla vymlaceny? turbo? egr? plny dpf? dvouhmotu zatim vylucuji, to vim jak se projevuje z OII.
altracka mam chvili, najeto cca 400km,dela to od zacatku, ale pri zkusebni jizde to nedelalo, zrejme to bylo dost ohraty,ale to uz si v euforii tak krasnyho auta nevybavuju.
kdyby nekdo mel nejaky napad, budu rad za rady. pripane doporucit nekoho v okoli Děčína nebo Ústí nad Labem,kdo by na to kouknul.
VW Passat Alltrack 4motion,103kw, CFFB, manual

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace od motoru CFFB za studena za jízdy

Příspěvek od svanco »

Změřil bych tlak v railu za studena jestli tam je co tam má být a když bude otestoval bych vstřiky . Řeším teď tento problém na Tiguanu zákazníka a přesně jako ty
http://www.svancarbosch.cz
Kompletní servisní služby i nových vozidel dále opravy všech Diesel systému ...
VW TIGUAN 2013 EXCLUSIVE EDITION

Uživatelský avatar
libor-ajm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.08.2009 14:03

Re: vibrace od motoru CFFB za studena za jízdy

Příspěvek od libor-ajm »

ok, zkusim. Ja teda ne, ale asi vim kam. Menšík v Děčíně. Měl by to umět.
http://www.servismensik.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;


Odesláno z mého Lenovo Z90a40 pomocí Tapatalk
VW Passat Alltrack 4motion,103kw, CFFB, manual

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vibrace od motoru CFFB za studena za jízdy

Příspěvek od sharik4x4 »

K Menšíkovi bych to zatím nedával. Ten ti dá nový vstřiky a tradá...Já osobně bych zkusil čištění vstřiků, ale může to být i setrvák.To, že to znáš ze starý kokty,je sice hezký,ale u CR-ka se to projevuje pokaždý jinak a u 4X4 je to ještě složitější,tam to může být i kardanka či Hardyspojka. Musel bych to slyšet,abych řekl co to je,takhle je to na "křišťálovou kouli" .
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace od motoru CFFB za studena za jízdy

Příspěvek od svanco »

Čištění je k ničemu to nic nevyřeší.
Změřit jen tlak při těch otáčkách jak bude ok otestovat vstřiky nic neměnit je to rychlejší řešení.
V závislosti na teplotě to musí být od vstřikování.
http://www.svancarbosch.cz
Kompletní servisní služby i nových vozidel dále opravy všech Diesel systému ...
VW TIGUAN 2013 EXCLUSIVE EDITION

Uživatelský avatar
libor-ajm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.08.2009 14:03

Re: vibrace od motoru CFFB za studena za jízdy

Příspěvek od libor-ajm »

Dneska jsem vymenil olej, do nadrze nalil čistič, ale tomu nevěřím, spis si myslim, ze je to k nicemu. Zkoušel jsem na miste přidávat plyn, vibrace jsou presne v 1600 otackach i kdyz auto stoji. Takze to nemuze byt teba poloosama. Kardan se točí taky? Kdyz auto stoji? Motor byl klidny, neklepal se,ale vibrace v aute byly cítit. V tydnu jsem byl u mechanika a delal nějaký nastavení EGRu a turba pres vag. Rekl bych, ze se vibrace malinko zmenšily. Blby je na tom to, ze za tepla to nedela. Takze na diagnostiku a poslech je malo času. A ještě to chce vybrat silnici, aby to na 4ku jelo 60 plynule. to v zasekanym meste kolonama jako je ted Děčín moc nejde.


Odesláno z mého Lenovo Z90a40 pomocí Tapatalk
VW Passat Alltrack 4motion,103kw, CFFB, manual

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: vibrace od motoru CFFB za studena za jízdy

Příspěvek od KJirka »

to nemyslíš vážně, s tím kardanem, že ne :wink:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: vibrace od motoru CFFB za studena za jízdy

Příspěvek od Jirka. »

KJirka píše:to nemyslíš vážně, s tím kardanem, že ne :wink:
Jiří kardan se ti může normálně točit na místě. Já měl jednoho známého, ten se hrozně ožral sednul do žigula a samozřejmě se vysekal. No a jak zalítnul ožralej do škarpy tak mu tam to auto zůstalo viset. No tak jede, na tachometru má 80 a na okýnko mu klepe bába s nůší. Znovu kouká na tachometr, je tam už 90 a bába pořád stojí vedle auta :laugh: :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
libor-ajm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.08.2009 14:03

Re: vibrace od motoru CFFB za studena za jízdy

Příspěvek od libor-ajm »

:D

Odesláno z mého Lenovo Z90a40 pomocí Tapatalk
VW Passat Alltrack 4motion,103kw, CFFB, manual

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“