Otravne klepanie klimy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
gru15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.09.2017 22:42

Otravne klepanie klimy

Příspěvek od gru15 »

Zdravim,
Chcem sa spytat prosim Vas na tento zvuk, co to je, je to neskutocne otravne a musim povedat ze uz aj dost hlasne. Auto mam asi tyzden a hlasitost sa stupnuje a robi to prakticky vzdy ked je zapnuta klima. Je to trocha pocut aj pri jazde. Cital som ze to mozu robit klapky a motorceky ale nezda sa mi aby to bolo takto silne. Neuveritelne to kazi dojem z inak paradneho auta.
https://youtu.be/jydcC2ov8pU" onclick="window.open(this.href);return false;

Dakujem

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Otravne klepanie klimy

Příspěvek od KJirka »

to spíš vypadá, jako když se něco dostalo do ventilátoru.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Otravne klepanie klimy

Příspěvek od Rouballik »

Hele tohle je poměrně nestandardní vada. To může jít od kompresoru, alternátoru, ventilátoru. Zkus natočit zvuky od motoru zda to nebude mít nějaký směr.
Klubové SRAŽENÍ 2019: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=400&t=351886" onclick="window.open(this.href);return false;
Sleduj svoji komunikaci na vw-clubu ( dole ): http://www.vw-club.cz/ucp.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Otravne klepanie klimy

Příspěvek od Graun »

Tipuji na vadný servomotorek některé klapky, která se snaží naklopit do správné polohy a mechanicky to nedává. Je tam poškozený pohon (elektricky ok, mechanicky nok).
Zkusil bych prohlédnout diagnostiku z pohledu natáčení akčních členů regulace v HVACu při různých podmínkách nastavení - vnitřní okruh, ofuk na okna, nohy, posádku...zda nedochází ke změně hluku a požadavků systému.

Ještě by to mohlo být i kompresorem, zda by nemohl být přidřený. Určitě si poslechnout v mot.prostoru.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Otravne klepanie klimy

Příspěvek od KJirka »

mně aktuálně odešel klimakompresor, vevnitř nebylo slyšet naprosto nic a venku to bylo, jak když se sype železářství.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Otravne klepanie klimy

Příspěvek od ricardo »

Najjednoduchsie zistenie chyby pre servomotorceky je zakladne nastavenie klapiek. Zapni klucik a pri zapnutom klimatroniku, stlac sucasne ECON a tlacidlo predneho ofuku - sipka smerujuca na osobu. Potom ti na displejoch naskocia nezmyselne znaky a budes pocut ako si jednotlive servomotorceky nastavuju dorazy. Po niekolkych sec. sa to skonci.

Al Pacino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.09.2016 10:17

Re: Otravne klepanie klimy

Příspěvek od Al Pacino »

Mne to tiež tak klepká. Nie stále ale iba náhodne a trvá to 10 sekúnd max.

gru15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.09.2017 22:42

Re: Otravne klepanie klimy

Příspěvek od gru15 »

Ricardo: nemám tlačidlo ECON :D

Mne to robí síce prakticky vždy keď mám pustený ventilátor na viac ako 1. Stupeň. Potom sa to stupňuje, čím väčší ofuk tým silnejší klepot ale pri takej 5 už to prehlusi zvuk vzduchu.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“