Vlnovec na 1.6 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Vlnovec na 1.6 16V

Příspěvek od lukin2 »

Ahoj. Začalo mi něco drnčet pod autem a když jsem se pod něj podíval tak jsem uviděl jak je děravý vlnovec. Nevíte někdo jeho rozměry abych si ho mohl objednat? Zajímá mě průměr trubky a jeho délka. Díky :)

Uživatelský avatar
mikeg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.01.2009 11:04
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnovec na 1.6 16V

Příspěvek od mikeg »

Šupleru a pod auto šup :D Taky me to zlobilo, ale pokud neumis poradne svarovat tak bych to nechal na servisu. Co vim tak se to pohybuje kolem 1000,- a mel jsem to i s udelanim v servise za nejakych 1600,- Jo jeste rady praskaji uchyty vyfuk. trubky v silenblocich a taky to dela dobry rachot. Pokud slysis klasicky zvuk deraveho vyfuku muze byt vlnovec, ale pokud jen plechove klepani tak nejspis uchyty trubek. Pozor jeden je krasne schovany asi uprostred auta pod takovym krytem.
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vlnovec na 1.6 16V

Příspěvek od xerxes »

taky jsem měnll vlnovec akorát nevím pruměr ani délku,dělal jsem to sám doma není to nic težkého akorát mít svářečku nebo C-očko :wink: platil jsem myslím 600kč a to mám ten dvou pláštový :wink:

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Vlnovec na 1.6 16V

Příspěvek od lukin2 »

luki píše:taky jsem měnll vlnovec akorát nevím pruměr ani délku,dělal jsem to sám doma není to nic težkého akorát mít svářečku nebo C-očko :wink: platil jsem myslím 600kč a to mám ten dvou pláštový :wink:
To já svářečku nemám, takže to musím nechat někomu jinýmu na udělání. Jen bych potřeboval znát ty rozměry at to můžu sehnat. Na netu jsem našel, že se to prodává i s tou trubkou a přírubama a na to kašlu, když stačí jen navařit vlnovec a bude klid. Dělá mi to takový zajímavý zvuky a už mě to začíná štvát :roll:

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnovec na 1.6 16V

Příspěvek od Toxyz »

opravdu nejjednodušší bude když vlezeš po auto a změříš si vlnovec "live"
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Vlnovec na 1.6 16V

Příspěvek od lukin2 »

Toxyz píše:opravdu nejjednodušší bude když vlezeš po auto a změříš si vlnovec "live"
Tak už jsem si ho změřil. Kdyby to někoho zajímalo tak průměr trubky je 50 mm a délka toho vlnovce je něco kolem 200 mm. Už tam je vařený vlnovec, takže délka originálního bude něco kolem těch 200 mm. No a nový mě stál 500,- tak už jen převařit a autí bude zase tichounký :D

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnovec na 1.6 16V

Příspěvek od falko1983 »

Pokus se rozhodneš to dělat sám tak se připrav že to neni jen tak je to celý díl od příruby svodů po katalyzáror protože je to tažený přes nápravnici.Nevým jak to dělají v servisu ale já to před Katem napojil na příruby a můžu to vždy bez většíc problemů demontovat.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Vlnovec na 1.6 16V

Příspěvek od lukin2 »

Jelikož to nemám čím zavařit, tak jsem požádal kamaráda co dělá v servisu a až bude mít čas tak mi to udělá, takže snad to nebude nějaký problém :)

Uživatelský avatar
mikeg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.01.2009 11:04
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnovec na 1.6 16V

Příspěvek od mikeg »

Kazdopadně ať Ti zkontroluje ty uchyty vyfukoveho potrubi po cele ceste az dozadu. Rado se to lame a dela to vetsi paseku nez vlnovec. Jak jsem již psal výše.
Obrázek

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Vlnovec na 1.6 16V

Příspěvek od lukin2 »

mikeg píše:Kazdopadně ať Ti zkontroluje ty uchyty vyfukoveho potrubi po cele ceste az dozadu. Rado se to lame a dela to vetsi paseku nez vlnovec. Jak jsem již psal výše.
Jasně, děkuju za radu :wink: Řeknu mu to a podíváme se jstli i tam nemůže být nějaký problém.

Michal G
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.06.2017 06:12

Re: Vlnovec na 1.6 16V

Příspěvek od Michal G »

Ahoj, chtěl bych se zeptat možná to bude k tématu a bude to oný "vlnovec" ...Při jizdě najednou začalo něco hučet z přední časti podvozku, původně jsem myslel, že kolem mě projiždí někdo na motorce, nakonec jsem to byl já kdo vydaval rachotivý zvuk... při neutralu, při přidání plynu je tento zvuk slyšet, přirovnal bych to sportovnějšímu zvuku z výfuku ale je to z přední časti, takový rachot jak kdyby z upravéneho auta či pořádné mašiny, žádná kontrolka nesvíti, domu jsem musel dojet asi 10 km kde bylo znatelně znát snížený výkon, abych nedělal ostudu musel jsem většinu jízdy plachtit na neutrál kde byl zvuk slabší, pod auto se nemám jak podívat, chybí plošina(snížený podvozek už při koupi od 1 majitele) k mechanikovi jsem objednán, za 14 dní na to mrkne tak bych se rád pomoci vás dopídil co mě čeká, jak finančně to náročné může být a o co se přibližně jedná, vidím to už rudě, očekávám že mechanik plácne cenu okolo 5 tis jako obvykle :(

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Vlnovec na 1.6 16V

Příspěvek od majrek001 »

na to aby si viděl vlnovec jestli je rozpletený drátěný obal tak bude už KO - stačí se ohnout pod auto pod motorem to vede
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vlnovec na 1.6 16V

Příspěvek od xerxes »

vlnovec cca 450kč práce jak kdo ale počítám tak okolo 500kč max

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“