Volkwagen CC

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Volkwagen CC

Příspěvek od hkr »

Tak jednoduchý to není, je to propojený na více systémů a rozsvítilo by se to jako stromeček. Jde to určitě, ale rozhodně to bude vyžadovat výměnu více dílů a nějaké to kódování, takže ve finále je lepší a levnější tam koupit zase DCC, než s tím laborovat a sr*t se.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkwagen CC

Příspěvek od Nwkt »

Stačí to odkódovat jenom z 3/4 jednotek v autě :-D :-D :-D otázka jestli pak bude správně fungovat nivelace světel a tak :-) možná se najde i nějakej další problém

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkwagen CC

Příspěvek od napster »

Tohle me vzdycky fascinuje. Nekdo si koupi ne zrovna levny auto a potom resi opravu za 20tkc dejme tomu slozite jen aby ho to nestalo 20tkc,ale treba jen 14000kc... je to stejny jako kdyz mi odejde vybojka za 1600kc,tak tam nacpat zarovku za 200kc....
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Volkwagen CC

Příspěvek od hkr »

Asi tak. Souhlas.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Volkwagen CC

Příspěvek od Qido »

Chce se mi z Vás brečet. Kvůli tlumičům budu muset upustit od auta za půl milionu.

Nehledě na to, že teď, když je monroe zase vyrábí,tak jsou ceny takřka na stejné úrovni jako obyč tlumiče.

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkwagen CC

Příspěvek od Nwkt »

Qido: Máš odkaz na shop kde se daj koupit? :-)

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Volkwagen CC

Příspěvek od pasátek »

Nemůže tam dát normální, hlásilo by to chybu. To DCC není jenom o tlumičích, má to svoji ŘJ a armádu snímačů. Některé už tam jsou, když máte bi-xenony.
Přílohy
volkswagen_dcc_adjustable_shock_absorber_component_overview.jpg
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Volkwagen CC

Příspěvek od pasátek »

https://www.motora.cz/autodily?ArtNr=C1 ... gIguvD_BwE" onclick="window.open(this.href);return false;

Třeba tady jsou zadní, jen v čem mám trochu bordel je to značení těch tlumičů. Na VW jsou různý čísla na štítcích, tak je otázka jestli je v nich skutečně nějaký rozdíl nebo je to jedno. Jinak za cenu normálního tlumiče jsem je snad nikdy neviděl, ale třeba nás autor této naděje vyvede z omylu. :D
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkwagen CC

Příspěvek od Nwkt »

Proto to není jenom o tom odpojit tlumiče

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkwagen CC

Příspěvek od Nwkt »

Tohle by měl být Passat, ale mají tam jenom na jednu stranu, zadní je jinej levej a pravej
https://www.motora.cz/autodily?ArtNr=C1 ... nArtNr=854" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Volkwagen CC

Příspěvek od KJirka »

To auto muselo nový stát tak 1 -1,1 mio. Pokud s ním někdo za 4,5 roku najezdil 50t. km a prodává ho za 450t. Kč, tak vůbec nepřemejšlej, dokud ho ještě má. Stejně je mi to divný, protože když to má tak málo najeto, obvykle si to lidi i na víc cení. Kdyby za to chtěl o kilo víc, pořád by to bylo ještě v reálu. Jedna věc je, na co auto ocenil autorizák a kolik za něj majitel skutečně bude chtít.

Jo a pro srovnání. Když jsem letos v březnu předělával pojistku na svoje auto, který je stejně starý se stejným motorem, ale mělo v té době asi 105 t. km, tak zůstatková cena pro účely pojištění byla ca. 480t. Kč. Cena tržní byla tudíž mnohem vyšší.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
diesel81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov

Re: Volkwagen CC

Příspěvek od diesel81 »

KJirka píše:To auto muselo nový stát tak 1 -1,1 mio. Pokud s ním někdo za 4,5 roku najezdil 50t. km a prodává ho za 450t. Kč, tak vůbec nepřemejšlej, dokud ho ještě má. Stejně je mi to divný, protože když to má tak málo najeto, obvykle si to lidi i na víc cení. Kdyby za to chtěl o kilo víc, pořád by to bylo ještě v reálu. Jedna věc je, na co auto ocenil autorizák a kolik za něj majitel skutečně bude chtít.

Jo a pro srovnání. Když jsem letos v březnu předělával pojistku na svoje auto, který je stejně starý se stejným motorem, ale mělo v té době asi 105 t. km, tak zůstatková cena pro účely pojištění byla ca. 480t. Kč. Cena tržní byla tudíž mnohem vyšší.

to je hodně kladná odpověd. V pondělí jdu na vizuální prohlídku tak pokud vše bude tak jak mi říkal tak ho vemu :-)

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Volkwagen CC

Příspěvek od Qido »

Nwkt píše:Tohle by měl být Passat, ale mají tam jenom na jednu stranu, zadní je jinej levej a pravej
https://www.motora.cz/autodily?ArtNr=C1 ... nArtNr=854" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupoval jsem je v květnu tady: https://granex.cz/autodily/vw/passat-va ... tId=715571" onclick="window.open(this.href);return false;

V popisu má granexák napsáno jen C1514, ale jedná se o celou sadu C1514R a C1517L. Monroe u toho neudává OEM čísla. A cenovka stejná téměř jak u originál obyč tlumiče.
Na jaře 2016 byla cenovka 10 500Kč/kus. celkem jsem se po tom pídil a šlo o to, že tyto tlumiče jsou jen pro passaty (všechny jedno jestli cc nebo b6, i když to má asi 6 OEM kódů) a v Belgii nebo Nizozemsku jedou výrobu těchto tlumičů kampaňově.

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Volkwagen CC

Příspěvek od pasátek »

Jasně, to je ta cena 4500 Kč. To je teď po netu skoro všude za tuhle cenu. Autorizák zůstává furt s cenou na 10 000 Kč. Ačkoliv si myslím, že klasický tlumič na Passata je furt trošku cenově jinde ne? Já měl za to, že to je kolem 2000 Kč/ks. V příštím roce bych už asi taky chtěl vyměnit ty zadní, co jsou furt původní, takže pomalu taky začínám pokukovat. Ještě je teda zajímavé, že někdy je v tom popisu těch tlumičů napsáno, že nejsou pro vozidla s R18, ale to je zřejmě nějaká kravina.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“