Vibrace/kmitání motoru při stání /na "volnoběh" + zvuky od motoru (passat B6, CBBB + DSG)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
PavelFilip
Člen klubu
Příspěvky: 2
Registrován: 14.04.2015 17:13

Vibrace/kmitání motoru při stání /na "volnoběh" + zvuky od motoru (passat B6, CBBB + DSG)

Příspěvek od PavelFilip »

Zdravím,
rád bych se zeptal na možnou příčinu vibrací/kmitání motoru při volnoběhu + zvuky od motoru při stání.
Jedná se o VW passat, B6 (MY 2010), CBBB + DSG.

Nyní najeto 210.000 km a vyměněny rozvody.

1. Od převzetí vozu jde při stání (jedno zda na P, R, D, N) od motoru slyšet "nový zvuk", něco v něm rachotí. Při přidání plynu/rozjezdu okamžitě přestane (zpočátku to bylo nestálé, po zahřátí na křižovatkách zvuk ustoupil, ale po druhé třetí jízdě mám pocit, že to tam je již trvale).
2. Když jsem nakouknul pod kapotu, motor navíc silně a rychle kmitá (dopředu/dozadu). Jde vidět i kmitání/vibrace předního kola, když je vytočené a stojím. V autě jako takovém žádné vibrace nepozoruji.
3. Asi kolem 200.000km jsem zjistil, že při studeném motoru, zpomalování a podřazení to jednou kovově cvakne - prý začínající dvouhmota, tehdy nebylo doporučeno okamžitě řešit.

Nějaké zkušenosti s ttímto problémem?
Děkuji.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Vibrace/kmitání motoru při stání /na "volnoběh" + zvuky od motoru (passat B6, CBBB + DSG)

Příspěvek od hkr »

No, něco tam je očividně dost v hajzlu. Začal bych setrvákem.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Widlajz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.08.2017 13:02
Bydliště: Slaný

Re: Vibrace/kmitání motoru při stání /na "volnoběh" + zvuky od motoru (passat B6, CBBB + DSG)

Příspěvek od Widlajz »

Přisuzoval bych to k dvouhmotě.
Mně zase přijde, že když stojím třeba na semaforu a mam zařazené D, tak má motor takový hrubší chod, když dám N tak to přestane, nebo když sešlápnu plyn tak taky, děje se to jenom občas. Za studena, hlavně teď když je chladnější počasí, slyším na P,N kovové cvakání právě od dvouhmoty.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace/kmitání motoru při stání /na "volnoběh" + zvuky od motoru (passat B6, CBBB + DSG)

Příspěvek od napster »

Taky bych to videl na dvouhmotu.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Vibrace/kmitání motoru při stání /na "volnoběh" + zvuky od motoru (passat B6, CBBB + DSG)

Příspěvek od hkr »

Ten hrubsi chod na D a R je dan tim, ze se lamely koupou v oleji, takze i kdyz jsi na miste a lamely jsou rozpojene, tu na prevodovce unasi olej. Samozrejme u setrvaku na hrane je to dost znat, u noveho setrvaku to ani nepoznas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Widlajz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.08.2017 13:02
Bydliště: Slaný

Re: Vibrace/kmitání motoru při stání /na

Příspěvek od Widlajz »

hkr píše:Ten hrubsi chod na D a R je dan tim, ze se lamely koupou v oleji, takze i kdyz jsi na miste a lamely jsou rozpojene, tu na prevodovce unasi olej. Samozrejme u setrvaku na hrane je to dost znat, u noveho setrvaku to ani nepoznas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Takže ten hrubší chod při stání na D je v pohodě, nebo se mám něčeho obávat? Při jízdě žádný hrubší projev nepozoruji.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Vibrace/kmitání motoru při stání /na "volnoběh" + zvuky od motoru (passat B6, CBBB + DSG)

Příspěvek od hkr »

V pohode, samozrejme setrvak vymenit muzes a jednou budes muset.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Widlajz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.08.2017 13:02
Bydliště: Slaný

Re: Vibrace/kmitání motoru při stání /na "volnoběh" + zvuky od motoru (passat B6, CBBB + DSG)

Příspěvek od Widlajz »

S tím samozřejmě počítám, budu měnit ještě do Vánoc.

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Vibrace/kmitání motoru při stání /na "volnoběh" + zvuky od motoru (passat B6, CBBB + DSG)

Příspěvek od Santusovic »

Mám nový setrvák a i olej a na D i R je chod hrubší, když stojím na místě. Takže to taky beru jako normální věc.
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Vibrace/kmitání motoru při stání /na "volnoběh" + zvuky od motoru (passat B6, CBBB + DSG)

Příspěvek od hkr »

Jasně že je to vždy, ale když je vyčvachtaný setrvačník, tak pak je to brutál.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
BINY
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 01.08.2010 10:52
Bydliště: Vysočina

Re: Vibrace/kmitání motoru při stání /na "volnoběh" + zvuky od motoru (passat B6, CBBB + DSG)

Příspěvek od BINY »

Zkusím to sem. Mám menší problém s vibrací v automobilu. Je to cítit hlavně, když sedím v sedačce, když z auta vylezu a zkusím sáhnout třeba na karoserii tak ta nevibruje. Problém se projevuje pouze při startu studeného motoru, stačí třeba popojet 50m a už to neudělá ani ten studený start. Žádné doprovodné zvuky nebo kolísání motoru - ten běží pravidelně. Mám odzkoušené že paradoxně v létě to dělá více než v zimě. Po vymáčknutí spojky se nic nemění a sklon stání také nehraje roli. Zkusil jsem zahýbat motorem z vrchu ale nezdá se že by tam byla nějaka vůle, respektivě klasickou silou se ani nehne... Takže mě napadlo jen nějaký spodní silentblok motoru schovaný pod krytem motoru... ale že by přestal po ujetí cca 50m ... jinak pak můžu jet klidně v tahu 500km a neuděla to ani za jízdy ani při zastavení. Takže to není moc velký problém, ale štve mě to... :D chci to mít v dokonalém stavu. Nenapadá někoho, kde hledat příčinu? Obávám se že když s takovou závadnou zajedu do VW tak mě zbytečně budou dřít z kůže...

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“