Zaseknuté LZ dveře, zámek cvaká, mechanika nejde

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Bart-007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.10.2017 07:52

Zaseknuté LZ dveře, zámek cvaká, mechanika nejde

Příspěvek od Bart-007 »

Zdravím pánové,

před nedávnem jsem koupil VW PASSAT B5 1999, ještě před koupí mě prodávající upozornil, že nefungují LZ dveře. Při demonstraci nefunkčnosti ale normálně spolupracovali, takže jsem nevěnoval pozornost. Nicméně po pár dnech se dveře zasekly a už je nemohu otevřít. Forum jsem pročetl ale mám pravděpodobně trochu specifičtější problém, takže jsem vytvořil nové téma. Níže je vypsaný stav, co a jak dělá nebo nedělá:

- zřetelně je slyšet motorek zámku a svým zvukem mi přijde naprosto shodný jako ostatní motorky, tedy normální,
- při pokusu otevřít zevnitř nepochodím, neboť klika jde naprázdno a táhlo je pravděpodobně vypadlé,
- "čudlík" indikující zamčení či odemčení je neustále dole, ale přijde mi, že níž než ostatní a působí také vypadnutým dojmem,
- při výpisu chyb z diagnostiky, jsem nic neobjevil (použili jsme automatický výpis, ne konkrétně konfortku).

Otázka tedy zní, jak dveře otevřít a dostat se k mechanice a vyměnění zámku. I když bych je rozebral z auta, tak se nedostanu k tisícihranům a nevyšroubuji zámek (pokud by byl špatný).
Když to tu tak sepisuji, tak mě napadá, že bych mohl rozebrat vše zevnitř a pak přes vypadlá lanka a čudlík dveře odemknou, otevřít a pak studovat, co bylo špatně.
Budu rád za jakoukoliv radu (trik s přímým napájením není nutný, motorek funguje).

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zaseknuté LZ dveře, zámek cvaká, mechanika nejde

Příspěvek od majrek001 »

chce to trik s přímým napájením jelikož je zaseklá SAFE západka

čudlíkem nic nevyřešíš

zkus dát klíč do zapalování do druhé polohy a pak někodo kdo ti bude u řidiče cvakat odemknout a zamknout a zkoušej tahat za kliku, ale předpokládám, že venkovní jde naprázdno a na vnitřní je aktivované dětská pojistka nebo přetrhlé lanko
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“