Koupě 3C - PD vs. CR?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
novaro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.01.2011 00:51

Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od novaro »

Pánové, přesedlám z B5 na 3C

Potřebuji automat kvuli ženě, ale i sobě, je to pohodlnější a kombi se slušnou výbavou. Spotřeba dálniční aby byla do těch 6-7. Najedu zhruba 17-20 tis/rok

Koukam na nabídku Passatů s DSG cca rozmezi 150k. Vyber je s 2.0 TDI 103kw nebo 125kw PD a nebo radši něco připlatit a najít už s CR novejší motor? Jaky vyhody/nevyhody ma CR vs PD? Budget -+150

Mám možnost koupit pěkného s 2.0TDI PD 125 kw ve full vybavě, měnil tam turbo, novy DPF filtr, tyčky stab vymeneny, olej v převodovce, ale děsí mě nájezd 390 tis. , celkově me děsí u tech inzerátů nekde je 200 tis najeto, což mi taky přijde jako hloupost.

Bude to kasička na prachy s tak vysokým nájezdem? Co důležitého se tam může posrat a v jakých cenových hladinách?

Naky rady, zkušenosti který mi pomůžou vyřešit dilema? :drinks:
Naposledy upravil(a) novaro dne 31.10.2017 11:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Řepík
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 423
Registrován: 12.11.2013 10:48
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od Řepík »

Nedám úplně odpověď, jen přidám komentář k tomu nájezdu - podívej se, jaký na auto máš budget a co chceš. Z toho Ti skoro nikdy nemůže vyjít, že koupíš auto, které bude mít najeto např. do 150 tisíc km. A pokud se náhodou takové auto najde, byl bych velice pozorný, zda je ten nájezd opravdu reálný...
Pokud máš nabídku na auto s nájezdem 390 tisíc km --> rozhodnout se musíš sám, zda to za to stojí. Záleží samozřejmě na tom, za jakou cenu to auto je a kolik s tím asi ty ročně najezdíš. Přesnou odpověď ANO x NE Ti tady nikdo nedá.
EX: Golf V Variant, 1,6 MPI, 75 kW; Golf VI 1.4 TSI, 118 kW; Passat Variant B7, 2.0 TDI, 103 kW; BMW e87, 2.0i 110 kW
Aktual: Passat Variant B8, 2.0 TDI, 110 kW

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od hkr »

Mě by jako zajímalo s čím chceš poradit? Auta se serou i nový a ty si chceš pořídit vodjetý auto za 150k. Chceš jako rozhřešení? Když ti řeknu, že jsou 3C obecně dost spolehlivý auta, a ty se zrovna vysypeš jako do kasičky, co si na mě vezmeš? V tomto neexistuje dobrá rada, jen být na pozoru a udělat maximum při výběru, ale záruka to není.

A ano, CR jsou spolehlivější motory, ale takhle odjetý mají také už svoje. Takže spíš bych se řídil stavem konkrétního kousku. Ale teda DSG s 400tkm a tip top rozpočtem, to už jsi slušnej hochštaplér.

Kdybych ti měl s čistým svědomím poradit, kup si ojetou Fábii II FL 1.6TDI. A nebo, jestli máš další kilčo pod zadečkem a nebude ti případně chybět, jdi klidně do toho Passata.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

novaro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.01.2011 00:51

Re: Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od novaro »

Řepík píše:Nedám úplně odpověď, jen přidám komentář k tomu nájezdu - podívej se, jaký na auto máš budget a co chceš. Z toho Ti skoro nikdy nemůže vyjít, že koupíš auto, které bude mít najeto např. do 150 tisíc km. A pokud se náhodou takové auto najde, byl bych velice pozorný, zda je ten nájezd opravdu reálný...
Pokud máš nabídku na auto s nájezdem 390 tisíc km --> rozhodnout se musíš sám, zda to za to stojí. Záleží samozřejmě na tom, za jakou cenu to auto je a kolik s tím asi ty ročně najezdíš. Přesnou odpověď ANO x NE Ti tady nikdo nedá.
Najedu cca 17-20/rok, tak je mi jasny že v tom budgetu nenajdu auto do 150k s tím ani nepočítám, každopádně je rozdíl najít auto s 250k nebo 390k. Aspon teda optický.

Jde mi to, že netuším jaký najezd tyto motory vůbec vydrží. Osobně bych si chtěl potom do roka/dvou koupit auto jiné. Čili předpokladám, že na tom autě najedu cca 40tis., potom ho prodám.

Doufal, jsem spíš v odpověd co drahého se může vysrat v tom aute během například těch 40tis.

novaro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.01.2011 00:51

Re: Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od novaro »

hkr píše:Mě by jako zajímalo s čím chceš poradit? Auta se serou i nový a ty si chceš pořídit vodjetý auto za 150k. Chceš jako rozhřešení? Když ti řeknu, že jsou 3C obecně dost spolehlivý auta, a ty se zrovna vysypeš jako do kasičky, co si na mě vezmeš? V tomto neexistuje dobrá rada, jen být na pozoru a udělat maximum při výběru, ale záruka to není.

A ano, CR jsou spolehlivější motory, ale takhle odjetý mají také už svoje. Takže spíš bych se řídil stavem konkrétního kousku. Ale teda DSG s 400tkm a tip top rozpočtem, to už jsi slušnej hochštaplér.

Kdybych ti měl s čistým svědomím poradit, kup si ojetou Fábii II FL 1.6TDI. A nebo, jestli máš další kilčo pod zadečkem a nebude ti případně chybět, jdi klidně do toho Passata.
Dobrodruh nejsem, jinak bych to už koupil, proto zjištuji relevantni data :lol: Každopádně, děkuji za odpověd.
Co se týče toho DSG? 400k bude asi raketa na to, že? Čili eventuelní možnost vymeny celé DSG, že?

Šeba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 22.04.2014 19:05

Re: Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od Šeba »

Týpek co vymění turbo ( repas ), dá nový DPF filtr ( určitě poláka ) a hned to prodává? Nene... Koupil bych jetý PD jedině s tím, že bych si ho měsíc projížděl a zjistil všechny možné vady.. Což samo není možný :-)

Večer v baru taky narazíš na super šťabajznu, ale ráno po probuzení to vidíš jinak!

Stačí si projít zdejší forum a hledat PD s DPF...
BMPčko 400k km

www.battery-import.cz / www.battery.cz / http://www.battery-import.sk

Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!

novaro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.01.2011 00:51

Re: Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od novaro »

Šeba píše:Týpek co vymění turbo ( repas ), dá nový DPF filtr ( určitě poláka ) a hned to prodává? Nene... Koupil bych jetý PD jedině s tím, že bych si ho měsíc projížděl a zjistil všechny možné vady.. Což samo není možný :-)

Večer v baru taky narazíš na super šťabajznu, ale ráno po probuzení to vidíš jinak!

Stačí si projít zdejší forum a hledat PD s DPF...
NN je tam nové Turbo garet, ten filtr nevím jaky je. Co se historie týče strach nemám je to známej, spíš mi jde o ten velkej nájezd, jestli to bude kasička během těch 2 let, což mi je jasný že tu někdo těžko odhadne.

Pak moc teda na vyber asi není, leda našetřit na neco s CR. Nebo Mondeo TDCi...Popřípadě ještě Touran. Nechci nic malého jako Fábku, Octa je taky mala vzadu, decko si tam ma problem sednout natož dospělej.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od Prochy01 »

Opět znovu a kolem do kola....

HKR to napsal dostatecne srozumitelne, co na tom nechápeš? Co se tam muže posrat? No absolutne vše! A nebo můžeš 2 roky jen jezdit (i když to je velmi naivní predstava). S tímto musíš počítat.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od Qido »

A prosím Tě, hlavně se neptej jestli BKP nebo BMP. A jestli PD nebo CR je úplně jedno. Na PD se sere něco a něco jiného zase na CR. To samé nájezd, je to vlastně jedno.

Jediné co je důležité, je faktický stav.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od sharik4x4 »

PDčko s tím to nájezdem a ještě s DPF ,no asi bych do toho nešel ani náhodou.To si kup raději nějakýho toho turana.DSGčko nebude po 400tkm taky uplně fit.Trochu finanční sebevražda.Když máš malej bakšiš tak nemůžeš koukat nahoru, musíš koukat rovně spíše mírně dolu,jinak si natlučeš kokos. :laugh: To je má rada,to je má odpověď. :good:
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

novaro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.01.2011 00:51

Re: Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od novaro »

sharik4x4 píše:PDčko s tím to nájezdem a ještě s DPF ,no asi bych do toho nešel ani náhodou.To si kup raději nějakýho toho turana.DSGčko nebude po 400tkm taky uplně fit.Trochu finanční sebevražda.Když máš malej bakšiš tak nemůžeš koukat nahoru, musíš koukat rovně spíše mírně dolu,jinak si natlučeš kokos. :laugh: To je má rada,to je má odpověď. :good:
tak ten DPF byl měnen za nový. Práve proto jsem šel sem, abych dostal radu, nechce se mi do toho auta ročně pouštět 30k či víc. Jenže ten Touran je hnusnej :oops: Takže mi asi nezbyde než ušetřit na Passata s CR, nebo vybrat jinou alternativu.

Kazdopadne díky za feedback.

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od Lada.s »

A víš značku toho DPF? Pokud je to polský JMJ tak to je jakoby tam nebyl...

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od sharik4x4 »

U PDčka ve 400tkm je stejně o zábavu postaráno když je tam DPFko, a je vcelku jedno jestli je nový nebo starý.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od teekey »

novaro píše:Naky rady, zkušenosti který mi pomůžou vyřešit dilema?
Projdi si forum, zjistis ze model 3C je opravdu kasicka a motor volit urcite CR.
Celkove je treba pocitat s tim, ze tohle auto nehlede na to ze se uz prodava za par $ porad pri oprave stoji poradne banany.
S rozpoctem 150k na porizeni to bude auto s najezdem cca 300kkm a vice nebo 150kkm 3x stoceny :mrgreen:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Koupě 3C - PD vs. CR?

Příspěvek od petryk1 »

Ja osobne ti dam radu, je jedno ci PD, alebo CR. Ci full vybava, alebo comfortline. Hlavne, aby fungovalo. Mozes kupit PD s 350.000km a odjazdis dva roky a investujes do vymeny oleja a filtra. A mozes kut CR s 150.000km po vymene DPF a turba, budes jazdit dva mesiace a desat mesiacov servisovat, masipes do neho par tisic a predas ho za par centov. A ceny tiez idu dole, takze za dva roky ho predas ozaj za par centov.
Drzime palce, nech sa kupa vydari, ale je to kus od kusu... :drinks:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“