NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od hiero »

to bikr3r meyle viem za 160 eciek vid screen taraz som od nich daval lavu poloos komplet a neni problem....
Přílohy
poloosy.png

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od 11mAjA11 »

Joo tak ty mám taky možnost mít za stejno, tak to je koupím a bude klid.
Meyle mi z těch aftermarketů přijde jako taková nejrozumnější varianta kvality a ceny.
Dávám hodně čepařiny a silentbloků, u poloos sem trochu váhal ale tak záruka tam je tak co..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od hiero »

ako som pisal daval som lavu na moju alhu a vsetko ok a ako pises zaruka je tam........daval som capy silentbloky meyle hd no postupne som presiel na lemforder...

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od BigBang »

11mAjA11 píše:Jenže Ty máš MkII čili facelift :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ale vnějším to je jedno :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od 11mAjA11 »

To sice jo, ale krouťák, konstrukce převodovky, rozměr kol a pár koní navíc taky dělají svoje.
Sem to poznal jak sem začal jezdit 17" že to pro poloosy asi není to nejlepší..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od BigBang »

Tak dnes vyměněno. Ten kloub už na to byl zralej :D Pak dám foto ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od BigBang »

Tak je to tady, trocha pittingu :) Víc foto u mě v tématu ať to tady nezas... ;)
Přílohy
IMG_0102.JPG
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak dneska jsem dal auto na najezdovy zvedak a na prave poloose u domecku loziska prodlouzeni je na drazkovani vule, vule radialni ze se s vnitrnim kloubem u prodlouzeni hridele da v rozsahu nekolika mm vrtet, vymena je tudiz podle me nutna co nejdrive..

EDIT:

Mám obavu že bude vymačkané prodloužení hřídele z převodovky pod číslem 7M0409313E - máte někdo tip kde to koupit a nedát za to milióny..?

EDIT II:

Pravá poloosa vyměněná a bouchání přestalo, na prodloužení jsou omačkané drážky tudíž hřídel musí jít taky nová, našel jsem něco u sousedů na severovýchod, tváří se to jako seriozní firma a mají slušnou nabídku různých hřídelí i na OFF roady tak to objednám..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od BigBang »

Dnes budu Ježíškem i já. Měnil jsem gufero na převodovce a udělal jsem si přípravek na montáž krátké části prodloužení poloosy. Schází už jen dostatečně dlouhé šrouby M10, nebo spíše závitová tyč (3 ks po cca 130 mm délky) + matice.

Je to udělaný podle hliníkový klece (= ložiskového domku) prodloužení poloosy :wink:
Přílohy
pripravek_prodl_poloosy.pdf
(31.79 KiB) Staženo 211 x
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
kaso-svk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.01.2015 19:25

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od kaso-svk »

Ahojte, kedze uz aj nasa Alhambra zacala trpiet vibraciami pri rozbehu a pri obhliadke oboch poloosi som skontatoval ze ich bude najlepsie obe vymenit. Objednal som ich od Meyle, no pri montazi sme zistili ze su kratke, maju 507 mm (diel som hladal podla OEM cisla z katalogu a vsetko sedelo). Az potom som vsak narazil aj na poloosi, ktore maju 537 mm a to by aj sedelo ked sme to merali ze nejake 3 cm chybaju.

Avsak v dlzke 537 som ich nasiel iba od vyrobcou Kamoka a MasterSport, no napr. taku Kamoku neviem nikde na SR zohnat, co som narychlo pozeral aj v CR tak tiez su vypredane. Tak som sa rozhodol obratit na Vas SAGistov :) ci nahodou nemate lepsi prehlad/kontakty.
Seat Alhambra 2001 1.9 TDI 4motion, AUY

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od hiero »

to sa ti zda su dost dlhe len vnutorna manzeta sa poriadne musi natiahnut.....tiez som daval meyle a mam uz negativnu skuseost po 5000 km praskla prave ta tvrda vnutorna manzeta.....keby som nemenil starter a neliezol pod auto tak to ani nezistim cel podvozok bol od vazeliny takze ploos von manzeta od lobra a ok! inak ked budem menit pravu stranu tak vyskusam driveshaft a tu ich predavaju za rozumne peniaze http://www.poloos.sk/vyhladavanie/?string=sharan

Uživatelský avatar
kaso-svk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.01.2015 19:25

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od kaso-svk »

Hmm tie Meyle sme uz vratili :) lebo ono ta stredova cast bola naozaj kratsia uz na pohlad, a 3cm je uz dost. Ale potom naozaj nerozumiem tym roznym rozmerom, lebo clovek vacsinou najde 507 mm, potom nejake 510 a 537 mm, este su aj kratsie ale to su pre automat. Jedine ze si to kazdy vyrobca meria inak...

A hej tie manzety su najvacsie zlo na klboch, mozes mat neviem aky drahy klb ked ti praskne ta manzeta tak je v prdeli hned ked si to clovek nevsimne.
Seat Alhambra 2001 1.9 TDI 4motion, AUY

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od obrocnik »

Zdravim vespolek.Tak mam uz asi 7meho saga a vzdy som si poradil s vybrovanim,mikanim v naprave,no teraz uz stracam moznosti.Pri axceleracii vsetkych prevodov sa mi rozchveje prava strana predna a nad 110km rychlosti uz ma clovek pocit ze co povoli pri dlhsej jazde.Vymenil som vsetky silenbloky co na naprave mozu byt,vrchne ulozenia tlmycov,poloos starline,po dvoch dnoch som kupil SKF,vymenil kolesa z ineho auta,urobyl geometriu a boli len nejake zlepsenia no furt to je take zo strachom..auto som uz take kupil.Mate niekdo nejake napady?ostava mi uz len vynenit otoc,zotrvak no zotrvak bi vybroval aj za statia akoby som pridaval plyn nie?alebo prevodovka?jedna sa o vw sharan 2.8v6 150kw predokolka
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Radoslav »

Ahoj,môj známy to riešil podobne a problém bol v prevodovke,síce 2.0tdi.vymenil prevodovku a bol pokoj. Ja mám takú istú motorizáciu ako ty ale v automate a mne pomohlo vymeniť poloosi.Dal som tam jazdenky a 60tis.pokoj.

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od obrocnik »

Mam este tri riesenia,znizit predok,vymenit prevodovku a zotrvak.Moc je to vysoko tak mozno ked znizim tsk inac budu poloosy ulozene.Vzdy vymena poloosi pomohla no tento krat nie.
Přílohy
20180507_172915.jpg
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“