TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dargoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dargoun »

Co jsem pochitil z okolí tak prý pro ten bufík není dobrá jízda na krátkou vzdálenost.Hromadí se tam palivo a odnáší to sítko nebo těsnění.Nedá se to řešit manuálním spínáním pokud pojedu ráno na nákup což je caa 1km tak bych ho úplně vypnul.

Uživatelský avatar
Dargoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dargoun »

ale asi toopravdu vypadá na bufík včera jsem to přechválil dneska už nespínal vůbec :cry:

Uživatelský avatar
Dargoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dargoun »

Něco jsem na netu vyštoural,ale to je přestavba na nezávyslé topení.Kámoš nechal dělat bufíka u transportera a po třech měsících mu odešel znova,

Uživatelský avatar
x-man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od x-man »

Chlapi potřebuju radu!

Nefunguje mi bufík,chci na to kouknout,ale potřebuju poradit,jak ho mám vyndat,tedy přesně řečeno,jestli mám ucpat nějak přivody co k němu vedou atd... vše co udělat abych ho mohl sundat,popř i jezdit nějakou dobu bez něj než ho dám dohromady.

Díky
Ford Galaxy 1.9TDI PD
GSA.KABEL1.CZ
http://www.gsa.kabel1.cz" target="_blank

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od rfarsky »

Sundat ho není problém je to pár šroubů jenom budeš potřebovat dvě svorku a hadici kterou dočasně propojíš okruh.Jezdil jsem s tím takhle týden než jsem to celé rozebral vyčistil atd.Pokud ti nefunguje vůbec,tak zkoukni to čerpadýlko a´t ho zbytečně nevyndaváš a pokud ti bude blbnout tak do sací hadice připoj kompresor a pust tam pořádnej tlak ale koukej na výfuk protože se ti během chvilky rozpálí do červena nech to vychladnout a pak to zapni pojede jak víno.Je jedinej způsob jak z toho vypálit usazeniny

P.S. Kyslík podporuje hoření 8)

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od widle »

já jsem bufík ještě nekontroloval, ale motor se mi hrozně pomalu zahřívá, takže to vypadá, že budu muset taky pod auto..
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od rfarsky »

Mě bufík funguje ,ale neohřívá mi motor na provozni teplotu funguje pouze pod +5°C

Uživatelský avatar
x-man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od x-man »

rfarsky píše:Sundat ho není problém je to pár šroubů jenom budeš potřebovat dvě svorku a hadici kterou dočasně propojíš okruh.Jezdil jsem s tím takhle týden než jsem to celé rozebral vyčistil atd.Pokud ti nefunguje vůbec,tak zkoukni to čerpadýlko a´t ho zbytečně nevyndaváš a pokud ti bude blbnout tak do sací hadice připoj kompresor a pust tam pořádnej tlak ale koukej na výfuk protože se ti během chvilky rozpálí do červena nech to vychladnout a pak to zapni pojede jak víno.Je jedinej způsob jak z toho vypálit usazeniny

P.S. Kyslík podporuje hoření 8)

a kdyz to odpojim tak mi zacne vytejkat voda nebo jak,ja jen jak pak ma bejt rychlej :lol:
nebo je lepsi si to priškrtit a pak odpojit?
Ford Galaxy 1.9TDI PD
GSA.KABEL1.CZ
http://www.gsa.kabel1.cz" target="_blank

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od lapaja »

Ahoj , když jsem to dělal tak jsem uzavřel svorkama hadice 1 a 2, když jsem sundal přid.topení tak jsem je sundal a dal jsem tam kus hadice a propojil jsem ty trubky.Voda teče hned,tak rychlá akce.Orig. hadice se moc kroutí tak proto ta náhradní. Tu svorku vytáhni z držáku a pak ji odpojíš. Opatrně na výfukový potrubí,je často tak spuchřelé až praskne.Sání lehce odpojíš. Na povolení příd.topení je tam pár šroubů.
Přílohy
DSC00019.JPG
DSC00020.JPG
DSC00021.JPG

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Nejde mi bufík

Příspěvek od Marek77 »

Chlapi, hilfe !!!

Pročítal jsem si zde psané příspěvky ohledně bufíku, ale nic, co by mi pomohlo, jsem tam nevyčetl. Proto se na Vás obracím s prosbou:

Ze dne na den mi přestal jít bufík. Jak někteří jistě víte, mám bufík napojený se zkratovaným čidlem vnější teploty tak, aby spínal naprosto vždy bez ohledu na teplotu okolního vzduchu (je-li teplota motoru méně než 80°C). Takže rozeznat, že bufík neběží, není vůbec těžké.

Ale: po startu motoru má bufík někdy jakoby snahu naskočit. Dávkovací čerpadélko nafty cvaká a vrtule v bufíku se má snahu roztočit. Najednou se zpod auta vyvalí hustý bílý dým a dál nic. V některých případech bufík nemá snahu naskočit vůbec.


Co s tím? Pojistky v pořádku.....................

Díky..........

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi bufík

Příspěvek od kazbic »

Marek77

Marku bacha na zařazování do témat.Tento překlad máš ? Popisuje se tam Tvůj problém.
Přílohy
topeni.pdf
(2.54 MiB) Staženo 2420 x
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
felvi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nejde mi bufík

Příspěvek od felvi »

Kazbici
Díky to to som zháňal už dlho, máš u mňa panáka, ..... na zraze.....skôr sa asi nestretneme.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nejde mi bufík

Příspěvek od Marek77 »

kazbic:

Nemám, ale už mám. Moc díky..............


I když ten překlad je typiše němciše tragiše........

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi bufík

Příspěvek od Slavoš »

Je to nejspíš přeloženo Translátorem , co přeloží stránky při načítání,takže žádná sláva,ale na hrubou představu to stačí. :D
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
marap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov

Re: Nejde mi bufík

Příspěvek od marap »

Já mam opačný problém, bufík se mi po výjezdu z garáže nezapne, protože je tam kolem 15 st. a čidlu trvá tak 10 km než se schladí a sepne. Zároveň ho ale nechci vyřadit, protože asi není dobře aby se spínal pokaždé, když bude motor pod 75st. To by bylo ve městě v zimě 10x za den :(

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“