řazení jedničky - synchrony?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
rio19
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 31.10.2017 20:41

řazení jedničky - synchrony?

Příspěvek od rio19 »

Zdravím všechny, jsem tu nový a mám dotaz ohledně řazení. Hodne jsem toho tady pročetl a částečně i asi našel odpověď na svůj problém, ale asi ne úplně. Řeším alespoň dle fóra asi běžný probém. Po zahřátí motoru mi jde vcelkku pravidelně ztuha řadit jednička s velkým odporem i když musím říct že se to poměrně zlepšilo když je teď zima. Starost mi ale dělá řazení jedničky při velmi pomalé jízdě, prakticky krokem kdy to už na 2. rychlostní stupeň dle mého nazoru není a JEDNIČKA NEJDE ZAŘADIT DOKUD ÚPLNĚ NEZASTAVÍM. Vím že, je 1. r.s k rozjízdění, nejsem idiot :D , ale není hádám, že normální při takto pomalé jízdě nemoct zařadit jedničku :mrgreen: Golfa jsem kupoval asi před půl rokem a olej v převodovce jsem měnil. Takže se bojím nejhoršího, že je tam špatný synchron. Děkuji za rady.
GOLF IV 1.6 16v 77kw r.v. 2000

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: řazení jedničky - synchrony?

Příspěvek od majrek001 »

je to tak nějak normální nezařadíš to skoro u žádné převodovky za jízdy až když stojíš nebo s meziplynem bez problému i za jízdy
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: řazení jedničky - synchrony?

Příspěvek od Fessy »

Je to normální. Musíš ji tam prostě cpát opatrně, a pak pod plynem pouštět spojku. Zde je vysvětlení http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/pr ... -to-treba/
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“