Kola a pneu (letní, zimní)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Floni »

KJirka píše:
Floni píše:Mam z me doslouzile B5tky starsi 17tky OZ. Premyslim, ze bych na ne dal zimni gumy o rozmerech 235/45/R17. Nemam s nimi ale zadne zkusenosti a nevim, jakou znacku vybrat. Za 3000 Kc se mi ale jedna guma nechce kupovat... mate nejaky tip? Dale se chci zeptat na zkusenost s jizdnimi vlastnostmi u CC a jestli bude auto trochu mekci oproti letnim 18 tkam. Prosim jen ty, kteri maji 17tky a realnou zkusenost.
Predem dekuji. M.

VW CC, r.v.2013
Tak za prvé nechápu, proč si chceš tak pěkný auto zohavit nějakýma starýma kolama z B5. Ale to je tvoje věc. Už jen to, že ten disk bude mít na 99% úplně blbej rozměr.
Kolik by jsi chtěl dát za gumu ? Guma za 3 litry patří k těm levnějším. Ale u gum a u brzd nejde vlastně o nic moc. Jen o život.
A jestli 17 nebo 18 na tom moc nepoznáš. Jezdil jsem 17" na starým CC v zimě a 18" v létě a krom toho, že ta zimní guma je sama o sobě měkčí, nebyl v tom zásadní rozdíl. Dneska mám 18" zimu a 19" léto a opět se žádné drama neodehrává. Jestli tam máš DCC, tak si to prostě přepneš na "comfort".

Ze stare B5 mam ale lita OZ Hydra - ted je nechavam komplet renovovat. http://www.ityre.com/en/disks/catalog/oz/2588/" onclick="window.open(this.href);return false;

V priloze je muj rozmer, ten by tam snad mel jit, nebo se pletu?

Na ty chci dat pripadne ty zimaky. Myslim, ze by to nemuselo vypadat zle. Na pohodli se ptam, protoze jezdim po ne moc oblibenych prazskych cestach..a nemam DCC...
Přílohy
stažený soubor.jpeg
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Qido »

Šířka ráfku sedí, ET je o 6mm menší takže polezou ven. Tohle už je každého věc.

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Stepix »

Kolegové, čeká mne pokus o zápis 18" kol do TP...
koukám, sleduji ale moudrý nejsem, jaké jsou ty správné hodnoty ráfků pro B7? 8Jx18 ET44 + 235/40 r18? Hádám, že budu mít pouze jednu možnost.

Díky

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Nwkt »

Takový co ti povolí výrobce vozidla nebo takový na který máš typový list od prodejce aftermarket alu kol.

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Stefan777 »

To bych se poblil,hledám pěkný originální 18" kola a vše co se mi líbí je přes 20 tyček.Jako kolem 15 jsem ochoten dát ale přes 20 už je moc.Asi je ještě brzo a musím počkat do ledna ,snad se něco naskytne :(

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od napster »

Tak si kup nejaky fejky vossenu, audi A8 ty jsou za par korun. Ja co mam vyhlidnuty kola,tak 38 000kc za sadu :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Qido »

Stefan777 píše:To bych se poblil,hledám pěkný originální 18" kola a vše co se mi líbí je přes 20 tyček.Jako kolem 15 jsem ochoten dát ale přes 20 už je moc.Asi je ještě brzo a musím počkat do ledna ,snad se něco naskytne :(

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk
Nějak Tě moc nechápu...

Samarkand, Interlagos,Mallory

https://auto.bazos.cz/inzerat/82452240/ ... arkand.php" onclick="window.open(this.href);return false;
https://auto.bazos.cz/inzerat/82532885/ ... R-Line.php" onclick="window.open(this.href);return false;
https://auto.bazos.cz/inzerat/81477117/ ... rd-R18.php" onclick="window.open(this.href);return false;
https://auto.bazos.cz/inzerat/82532227/ ... -5x112.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Lada.s »

Třeba se mu nic z toho nelíbí :D

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Qido »

Asi... Ale Lakeville nebo Vicenza pod 20 kolíků prostě nebudou nikdy.

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Stefan777 »

Přesně ,Malory ani Samarkand a ani Kansasi se mi bohužel nelíbí.Asi su divný ale nevadí já si počkám

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Qido »

A co se Ti tedy líbí za kola?

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Stefan777 »

Líbí se mi omanyty za té bych dal i dvacet,možná je to za ně málo ale ono se něco v pěkném stavu časem najde.Neříkám že ostatní kola nejsou hezká to jsou ale když to není ma představa tak nechci za ně dávat moc.Samozřejmě nechci koupit kola a pak je nechat renovovat ,to jsem dělal jednou a už nee

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

Ale na co teda čekáš ? Třeba Lakeville, který jmenoval Qido, jsou nádherný kola. Pro mně možná úplně nej ze všech. Ale čekat na zázrak můžeš možná déle, než budeš to auto mít. Na Bazoši je člověk z Liberce, kterej má neustále origo VW kola. Ale určitě taky nebude z nějaký charity. Pěkný kola samozřejmě něco stojí. Si vezmi, za kolik je VW prodává. To je teprve nesmysl.
Mezitím co píšu jsi reagoval, tak ještě k Omanitům, ano to je hezký kolo, ale už je taky dost starý a je jich zoufale málo.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od skacel99 »

Hele tak ty Dartford bych na Golfa bral hned,ty se docela povedly.Mají i vcelku dobrej rozměr. Díky za inspiraci do budoucna,až mě omrzí současný Expirience

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od ppfox »

jj jsou fakt pěkný, ale já bych asi vzal ty Kansas z toho co dal Qido a co se týče Omanytů...v 18 a v super stavu je buď neseženeš vůbec nikdy, nebo seženeš ale pochybuju že budou pod 20 - jak už někdo psal nede mnou - jsou to dost starý kola a je jich poměrně málo
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“