Sedačky s ventilací

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Odpovědět
Uživatelský avatar
JEYCOM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.03.2012 10:48

Sedačky s ventilací

Příspěvek od JEYCOM »

Ahoj všem, chtěl bych požádat o názor nebo zkušenosti se sedčky v kůži s ventilací. Zvažuji jestli kůži nebo látka. Mám problém, že se mi dost potí záda a nikdy jsem neměl možnost zkusit sedačky s ventilací. Nevím, zda by mi z toho "foukání" na ty spocené záda spíše ty záda nebolely? A zda ta ventilace je vůbec "dostačující"?

Děkuji všem za názor!
Passat Alltrack B8_2016
Passat Alltrack B7_2014
Passat variant B7_2012 - minulost... R.I.P. 4.3.2013

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Sedačky s ventilací

Příspěvek od DodoGT »

Ja som to skusal neoslovilo ma to preto som si dal Alcatnaru latka je na to auto dost lacna a hlavne na oko a koza zasa stale to potenie a tie zvuky ked koza ludksa jemne spotena sa trie o kozu na sedadle :D v zime je ta koza pri -10 celkom tvrda a nepoddajna no... Mna to neoslovilo po ziadnej stranke s Alcantarou som MAX spokojny
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačky s ventilací

Příspěvek od eauto1.cz »

JEYCOM píše:Ahoj všem, chtěl bych požádat o názor nebo zkušenosti se sedčky v kůži s ventilací. Zvažuji jestli kůži nebo látka. Mám problém, že se mi dost potí záda a nikdy jsem neměl možnost zkusit sedačky s ventilací. Nevím, zda by mi z toho "foukání" na ty spocené záda spíše ty záda nebolely? A zda ta ventilace je vůbec "dostačující"?
Děkuji všem za názor!
Je to geniální věc, jako rozdíl mezi sedačkama bez a s vyhříváním.
Výhřev je totiž jen na půl roku= v zimě.
A druhého půl roku si rozděl na půlku, kdy je normálně, ale ty tři měsíce v létě, to je horko tak, že ta ventilace je super.
Znáš to jak jedeš dálkovou a než jdeš spát, musíš si dát sprchu, i když jsi ji měl, než jsi vyjel?
Protože jsi spocený.
Když si vezmeš správné hadry a máš ventilovanou sedačku, tak se nepotíš (pokud nemáš nadváhu) a i u nadváhy se potíš méně s ventilací.
Za mě to je super, pokud to využiješ= dlouhé trasy v létě.
Kdo jezdí okolo komína, tzn Brno-Pha tak na tu hodinku to vůbec nepotřebuje :lol:
je to jako bufík, taky to každý nevyužije, ale kdo to využije, tak to velmi ocení.
Přílohy
SmartSelectImage_2017-11-03-18-16-23.jpg
50fb48bb09aab6c12ab723147746e7dd.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Hubini
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.07.2018 08:18

Re: Sedačky s ventilací + masážní

Příspěvek od Hubini »

Zdar chlapi,

v podstatě zaktualizuji dotaz na sedačky. Jelikož preferuji komfort a služebně cestuji po území Čech zaujala mě možnost si do auta nakonfigurovat tuto sedačku pro řidiče :

Potahy sedadel v kůži Nappa
Top-komfortní sedadla, vyhřívaná přední sedadla, loketní opěrka v kůži Nappa
Přední sedadla klimatizovaná, komfortní
přední sedadla s aktivní klimatizací
sedadlo řidiče s masážní funkcí.

Zajímají mě opět vaše zkušenosti. Je ta ventilace opravdu znát? (je možno regulovat předpokládám intenzitu větrání + teplotu?).

A jak by jste ohodnotili masážní funkci? Je to pouze v bederní oblasti nebo po celém sedáku? Je to spíše low cost nebo slušný střed ve svém segmentu?

Jak hodnotíte kvalitu kůže NAPPA?

Díky předem za info,

Zdeněk

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačky s ventilací

Příspěvek od patrikrs »

Ventilace je znát určitě, jsou tři stupně nastavení. Nevím jestli je více druhů sedadel, ale ty co mám já berou vzduch pod sedadlem, takže teoreticky, to co fouká na nohy to ti jde do sedadla. Jde zapnout i kombinace výhřev sedadla a ventilace zároveň, ale to si nejsem jisty k čemu je dobré, možná v zimě...
Masáž je pouze v opěradle, bederní opěrka je se dole vytlačí a jede nahoru, tam zajede a sjede dolů a pořád dokola, na aktivaci cca 10 minut. Je to příjemné na delší trase, ale zázrak to není...
Kvalita kůže je Ok

Toufar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 02.12.2020 18:26

Re: Sedačky s ventilací

Příspěvek od Toufar »

Vyplatí se investice do potahů na míru? nechal jste si je někdo na auto dělat? kolik to cca stojí? a je v nich rozdíl proti univerzálu?

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačky s ventilací

Příspěvek od CentriFUGA »

Skoro v roce 2021 na auto za X set tisíc ještě někdo dává potahy ???? Vždyť ty sedačky u koncernu vydrží při normálním užití strašně moc...

Rolekvasa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.12.2020 17:06

Re: Sedačky s ventilací

Příspěvek od Rolekvasa »

To by jste se docela divil. Koupil jsem Passata s nájezdem 296 tkm a sedačky úplně otřesné. Nevím, co s tím předchozí majitel dělal, protože auto je po motorové stránce v nejlepším pořádku, mělo jistě pravidelný servis, protože ty km na tom nejsou vůbec poznat, jediné co jsem měnil, tak zadní tlumiče. Kupoval jsem na to potahy na míru, které koupíte za nějaké 4 tisíce a auto vypadá zase jako nové

Toufar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 02.12.2020 18:26

Re: Sedačky s ventilací

Příspěvek od Toufar »

Jak dlouho jste na ty potahy čekal? a jak moc jste si mohl vymýšlet s barevnou kombinací?

Rolekvasa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.12.2020 17:06

Re: Sedačky s ventilací

Příspěvek od Rolekvasa »

Od toho co jsem je objednal, tak asi 5 týdnů. Objednával jsem je od https://www.autohotarek.cz/autopotahy-n ... undai--i40 přeci jen se vyrábí na míru, tak to prostě chvilku trvá, ale za tu kvalitu to rozhodně stojí.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“