chyba 4260 regulacni klapka nasavaneho vzduchu

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
PcGamer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 18.12.2016 11:15

chyba 4260 regulacni klapka nasavaneho vzduchu

Příspěvek od PcGamer »

Zdarec,
mam Tourana 1,4 TSI 103 kw DSG.
Rozsvitila se mi kontrolka motoru a v servise jim pise na diagnostice chyba 4260 regulacni klapka nasavaneho vzduchu- mechanicka zavada. Kdyz chybu smazou tak to jezdi nekolik 10 km uplne v pohode, pak se rozsviti kontrolka motoru.
Rikaji ze je to na vymenu skrtici klapky a ze ta stoji 16tis. Coz mi prijde palka.
Auto se chova normalne jezdi v pohode pouze otacky se zvysuji pouze do 3 tis, pak mrtvo(kdyz sviti kontrolka motoru). S DSG bych to ani nepoznal pac radi kolem 2 tis dalsi rychlost a na 6 bych musel jet hodne pres kilo, coz nejezdim, poznam to pouze kdyz doslapnu plyn a ono to podrazi.
Chci se zepat jde to nejak "spravit" cetl jsem ze se da cistit a tak, ale pomuze to??
Forum i net mam prolezlej ale nikde jsem nenasel, ze by to nekdo resil.
Predem diky za odpovedi.
Vw Touran 1,4 TSI DSG.

david.hub
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.01.2011 09:52

Re: chyba 4260 regulacni klapka nasavaneho vzduchu

Příspěvek od david.hub »

Zdravím. Mám hodně podobnej problém. Mám také stejnou motorizaci ale s manuálem. Skrtici klabku vzduchu jsem cca před dvouma měsícem čistil a od té doby v pořádku. Před týdnem se mi rozsvítilo kontrolka motoru a auto me jak po mrtvici. Je line a nejde vytočit více jak do 3 tis. Otáček. Na diagnostice jsem ještě nebyl. Tady na fóru jsem se dočetl ze by rlto mohlo být turbo. Ale to se mi nezdá. Pořadí někdo s touto zkušenosti??? Perem díky David

PcGamer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 18.12.2016 11:15

Re: chyba 4260 regulacni klapka nasavaneho vzduchu

Příspěvek od PcGamer »

zdarec, chtel jsem reagovat na tvuj privevek u sviticiho grilu. ale tak budu tady;-)
U me to zacalo, ze se rozvitila kontrolka motoru. Zajel jsem na diagnostiku a napsalo chybu P000A Vackovy hridel, snimac polohy A (rada1) funkce pomala. Chybu smazali a tak jsem se objednal na rozvody. Nez sem dal auto do servisu, tak se kontrolka rozsvitila snovu, a vsiml jsem si ze motor nejde nad 3 tis. Rikal jsem si ze je to ochrana rozvodu, abych motor netocil.
Pri predavani auta jsem to rekl technikovy, ten mi po case volal, ze na diagnostice uz rozvody chybu nepisou, ale ze je tam chyba 4260 regulacni klapka nasavaneho vzduchu- mechanicka zavada. A ze nova stoji 16 litru, tak sem to nechal byt. pred vanocemi jsem chtel znovu na diagnostiku,ale meli plno tak tam pojedu az ted po nedeli. Chtel jsem potvrdit tu klapku.
Po pravde nevim cim to muze byt ze to nejde tocit.
Co jsem zatim pozoroval:
Kontrolka sviti: nejedete (mysleno netahne nad 3 tis ot.) chcipnu motor, nastaruju dam S (bo klidne i D, to celkem jedno jestli tam je D nebo S) prislapnu a jede do omezovace, proste jak ma. jede to uplne normalne. sklidnim jizdu, jedu 90 na 6st. prislapnu plyn, podradi na 3 a zase to nejede. proste nic. 3 tis ot. rychlost 90 a rucicky se ani nehnou. pustim plyn zaradi 4st. ot klesnou pridam trochu plyn a zase to zrychluje.
Kontrolka nesviti. podstate to sami co nahore.
Mi prijde ze si to zije vlastnim zivotem. Jendou to jede jak z praku( proste normalne jak se ocekava) a najednou ne, at kontrolka sviti nebo ne.
Pri normalni jizde to clovek ani nepozna pac to radi kolem 2-2,5 tis ot.
rikam si ze kdyz je tam nejaky problem tak to musi preci delat furt ne?? Klapku jsem zkousel prostriknout sprejem na klapky ale rekl bych, ze bez efektu.
a ted babo rad:-/
Vw Touran 1,4 TSI DSG.

gapap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.11.2009 18:45

Re: chyba 4260 regulacni klapka nasavaneho vzduchu

Příspěvek od gapap »

jak to dopadlo?

Odpovědět

Zpět na „Motor“