TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od M@rty74 »

http://www.autosip.cz/detail/nezavisla- ... 205002001/" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

perfektni,jinak diagnostiku mi udelaji beznou diagnostikou?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

Ano, melo by to jit beznou diagnostikou.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

Tak dnes jsem bufika poslouchal a je slyset takovy piskani jako stihacka kdyz si kleknu k levym prahu k zadnimu kolu kde je tak je to nejsilnejsi,to by asi melo byt ono?Z vyfuku od bufika mi ale prislo ze nic nejde ani kdyz jsem tam dal ruku..A ja si vzdycky u kazdyho galaxyho rikal co to piska :lol: Jsem mel za to ze to dela treba turbo protoze z niceho nic za volnobehu to bylo kolikrat slyset :lol: Kdyz slysim piskani na co bych se mel zamerit kdyz budiky ukazuji hodnoty co jsem psal?Diky

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

ted jedu trochu delsi vzdalenost a ohriva se o neco lepe.Mozna to je tim ze je 7 stupnu..ale celkem dost to kolisa,kdyz jedu pres vesnici pomaleji tak to klesa..A pak zase stoupne a kousek pak zase klesne a porad dokola..Viz foto budiku.
Přílohy
20180104_110600.jpg

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

Typický projev nefunkčního bufíku - zatížený motor produkuje víc tepla a teploty vody je tedy vyšší, pomalá jízda znamená logicky pokles teploty. Bufík má za úkol pomáhat motoru udržovat pracovní teplotu cca 90st.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

Pak tedy nechapu proc bufik piska a auto topi jak o zivot i kdyz neni teplota na 90 stupnu.Kdyz jsem mel kdysi vadny bufik u galaxy tak musel jezdit v bunde :lol: Navic tady ujedu 3km a uz to topi a rucicka leze nahoru,Predtim jsem ujel 10-15km a rucicka se skoro nehla a byla v aute zima

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

A co třeba termostat?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

Zvlastni ted jedu asi 100km tak jsem auto pritahl a dostal jsem to temer na 90.budik oleje vypada ze ok ale na vodu kdyz jedu rychle tak to na 90 i dostanu ale jakmile jedu pomaleji tak to zas jde dolu a drzi se to okolo 70 stupnu.
Přílohy
20180104_144801.jpg

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

nez jsem vyjel tak jsem poslouchal bufik a hned po startu jsem slysel stihacku :lol:

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od hiero »

to ze si ho pocul neznamena ze je vsetko ok......staci aby si mal pripchaty zadny radiator mal trochu zavzdusneny system chytene obehove cerpadlo vody atd proste voda poriadne necirkuluje a bufik moze znizit svoj vykon lebo sa zacina prehrievat. ked si zastavil a odu si mal na 70 a vypol motor bufik bezal?...bolo by dobre sledovat jeho cinnost diagnostikou pocas jazdy......a co ten termostat? menil si ho?

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

Zdravim,tak 300 kilometrova cesta za opravou maxidotu byla uspesna,sledoval jsem po ceste bufika a rucicky byly porad stejne jak jsem psal.Bufik je za chodu dle me slyset.Nicmene kdyz jsem prijel tak po vypnuti motoru se vypnul i bufik protoze nic pak slyset nebylo.Sahal sem na nej a byl celej studenej krom gumove hadice co k tomu nekam vede ta byla tepla..Takze asi neslysim bufik ale neco jineho nebo nevim. :lol: Jinak termostat jsem nedaval novy.
Přílohy
20180104_195327.jpg

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

Takže bufík funguje nebo nefunguje? To je postatná informace. Podle kolísání teploty nejspíš nejde. Topení nějaký ten teplý vzduch bude dávat vždycky, zkus ještě ve chvíli, kdy je teplota vody relativně vysoká, pustit topení na maximum, tj. přední i zadní teploty na HI. Pokud bufík nejde, teploty vody poklesne a vepředu i vzadu bude foukat citelně chladnější vzduch.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

zdravim tskze bufik nefunguje skutecne asi jsem poslouchal neco jineho :fool: v servise u znamyho doporucena vymenq svicky,po vymene bufik zapne a hned vypne
.Nerozpali se ani ta svicka.Je fungl nova original,vysla 1600kc.Takze to pry vypada na jednotku.Jinak jsem nedodal ze se jedna skutecne o D5Z-F..Nema nekdo nejaky tip kde se da jednotka poridit nejak rozumne nebo opravit tu moji?5300kc je za novou celkem dost..Pak mam dotaz,kdyz uz to bude rozdelane vymeni se i sitko ale jak?Komora ve ktere je vypada jak jeden nerozdelatelny kus..Napadlo me pak jeste jestli by nebylo lepsi koupit cely novy D5Z - F..na eshopech jsem je videl cca 9500kc a tvrdi ze to neni repas ale fungl novy original dil..Jaky na to mate nazor?Jinak cerpadlo a dalsi veci pry jsou slyset.

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od lubos1947 »

Projdi tady jednotlivé fora a najdeš tady že někteří klubáci tady provádí opravy bufíku je tady jeden např z ustí nad orlicí a mám dojem že jsou zde ještě jiní, např MICHALL bylo by dobré se s nimi spojit a nemáš-li to k nim daleko tak se s nimi domluvit a ve finále zjistíš že to bude lacinější než kupovat věci a měnit je stylem pokus- omyl
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“