Nějaký odborník na monojetronic, Brno a okolí???? Motor 1.8kat 4B, 66kw, prosím!!!

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
stolidus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.01.2018 16:02

Nějaký odborník na monojetronic, Brno a okolí???? Motor 1.8kat 4B, 66kw, prosím!!!

Příspěvek od stolidus »

Ahoj pánové.

Nevíte prosím někdo o nějakém člověku z Brna nebo okolí, co se vyzná v těchto motorech? Když nastartuju a dokud běží sytič (zvýšené otáčky) tak vše v pořádku, ale jak se motor trochu ohřeje cca na 50 stupňů, a vypne sytič tak motor nedrží chod, celé auto se třepe až motor chcípne, když to chci v téhle chvíli podržet plynem, tak to jakoby špatně reaguje na plyn. A při pořád stejně zmáčknutém pedálu plynu klesají otáčky, a musím zase prislapnout víc plyn, aby došlo ke zvýšení otáček. Za tepla cca 90stupnu se na volnoběh udrží ale semtam zakolísá. Každopádně na benzín jak za tepla tak i za studena hodně špatně jede. Jako že nereaguje na plyn i když přidám, tak musím hodně přidat plyn a se škubnutím to zareaguje po chvilce. Na LPG tenhle problém není, maximálně když dojizdim na volnoběh do křižovatky a zastavím na červenou, tak se motor tak jako rozkolísá na vterinku ani ne než si přidá a pak už v pořádku. Mám tenhle motor v doutníku, jinak je auto v krásném stavu, ale tohle mi pije krev. Měl jsem auto v servisu LPG, ale je prý vše v pořádku. Takže na benzín se nedá skoro jet. Ve vyšších rychlostech je to o něco lepší. Děkuji moc za případné rady a kontakt na někoho, kdo by na to mrkl případně a dal do kupy. Jinak to řeším jako předchozí majitel, který nechal instalovat LPG . Počkám než přepne na plyn a pak už pohoda. Ale na ten benzín radši nejezdím, protože z toho škubání atd. nemám dobrý pocit, abych tím zbytečně motoru nedělal špatně. Původně jsem myslel, jestli to není slabé podávací čerpadlo, ale teď už opravdu nevím. Svíčky, zapalovací kabely a víčko i palec rozdělovače jsou nové.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Nějaký odborník na monojetronic, Brno a okolí???? Motor 1.8kat 4B, 66kw, prosím!!!

Příspěvek od vintera »

Z boku vstřikovací jednotky je krokový motůrek, který ovládá škrtící klapku a udržuje volnoběh. Tam může být problém. Ale chce to někoho, kdo to už dělal. Jinak na Sbazaru jsem viděl nabídku celé jednotky.

stolidus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.01.2018 16:02

Re: Nějaký odborník na monojetronic, Brno a okolí???? Motor 1.8kat 4B, 66kw, prosím!!!

Příspěvek od stolidus »

Děkuji moc za typ. Nebylo by možno poslat prosím odkaz na tu jednotku do soukromé zprávy? Nedaří se mi to najít vůbec. Zkusím na to mrknout na ten motorek. Předchozí majitel mi říkal, že se už měnil, ale nevím, co to bylo za kvalitu, tak jestli zas neodešel. Možná by stálo i za to zkusit vyměnit ta teplotní čidla. Akorát nevím které je jaké. Předchozí majitel říkal, že to takhle skubalo už od doby, co to koupil. A říkal že si myslí, že to je nějakým předehřevem sání, že to asi není zapojené. (Je tam nějaký nezapojený konektor i s protikusem)Tak nevím jestli tam něco odešli a nebo by stačilo motor správně seštelovat. Nevíte náhodou někdo jestli tady někde není nějaká popsáná fotka tohoto motoru, s tím , co je jaké čidlo atd? Děkuji moc.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Nějaký odborník na monojetronic, Brno a okolí???? Motor 1.8kat 4B, 66kw, prosím!!!

Příspěvek od vintera »

na motoru z audi může být nějaká odlišnost, lépe by bylo umístit dotaz v audiklubu.

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nějaký odborník na monojetronic, Brno a okolí???? Motor 1.8kat 4B, 66kw, prosím!!!

Příspěvek od Vecernicek »

Tak jak? vyřešil jsi to a nebo už golf prolítl recyklačním komínem někde v hutích?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“