Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

2007 - 20..

Moderátor: jets

michal.jjay
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.06.2016 12:54

Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od michal.jjay »

zdravim vsetkych Tiguan fanusikov. verim, ze mi budete vediet ozrejmit pre mna trochu dolezitu otazku, kedze nikde sa neviem dopatrat k vysledku. jedna sa mi o to, ako bude vyzerat denne svietenie na novom Tiguane, ked si clovek objedna LED svetla. v ponuke su totizto dve moznosti LED svetiel - bud LED svetlomety alebo Aktivne LED svietenie. a moja otazka je prave na tvar dennych svetiel. vsade na novych modeloch su teraz tie take fajnove dizajnove LED denne svetla ale tuto si nie som isty, ci budu aj pri tej variante s LED svetlami, alebo si treba prikupit aktivne svietenie. niekde to nepise ako to bude vyzerat s dennymi svetlami a ci tam bude ta typicka tiguan linka.
viete mi niekto poradit ? vdaka

Martin19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 12.04.2016 01:35

Re: Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od Martin19 »

Nie bohuzial tie zakladne LED svetla svietia iba takymi malickymi obdlznikmi vnutri svetiel.
Přílohy
image.png

Uživatelský avatar
Vosan
Člen klubu
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Su Moravak jak poleno - Hodonín

Re: Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od Vosan »

Existují 3 druhy světel
Klasika halogen - nechápu v dnešní době že to tam cpou
Led statika - svítí jenom kužely uvnitř parabol
Led dynamické - mají ty frajerske Led Lemy kolem parabol

V příloze jsou popsány rozdíly. Je to mazec taky jsem v tom plaval než se to osvetlilo. Na zapujcce jsem měl comfortlinu s dynamik led ty jsou bezva, mám je na Pasiku, až po zavozu nové várky jsem se byl podívat jak vypadají statické ledy. Sice žádná extra paráda ale rozhodně lepší než halogeny :-B

A ještě aby to nebylo vše - dávají jinou masku k dynamic LED a zbytek :)
Přílohy
Snímek8.JPG
Snímek9.JPG
Snímek10.JPG
Snímek6.JPG
V dobrém vzpomínáme Pašík 1.9TDi 77Kw/chip/2007 -- Pašík 2.0 TDi 103Kw 2012 -- do roku 2021 Pašík 2.0 TDi HL 110Kw 2016 nyní AUDI A6 C8 3.0 V6 Design

lt13lt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 18.05.2016 17:04

Re: Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od lt13lt »

Tak môžem meniť konfiguráciu :-)
Ale vďaka za objasnenie....

Uživatelský avatar
Vosan
Člen klubu
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Su Moravak jak poleno - Hodonín

Re: Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od Vosan »

Neni zac. Dvakrat mer nez jednou podepises

Nicmene informovanost ze strany vyrobce je zalostna
Na muj dotaz jak jsou deleny zadni sedadla u rady trendline prisel obrazek s nacrtem jako od zaka prvniho stupne ZS
V dobrém vzpomínáme Pašík 1.9TDi 77Kw/chip/2007 -- Pašík 2.0 TDi 103Kw 2012 -- do roku 2021 Pašík 2.0 TDi HL 110Kw 2016 nyní AUDI A6 C8 3.0 V6 Design

brezina4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27.11.2014 17:47

Re: Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od brezina4 »

Mate nekdo osobni srovnani o tom jak staticke led svetlomety sviti oproti napr.Bi-xenonum nebo Actvinimu Led sviceni? Na Tiguanu 2011 mam adaptivni Bixenony a na noveho tiguana jsem si objednal Staticke Led svetlomety.
Diky

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od sirdo »

objednaj si aktivne a nic ine neries...

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od Jodro »

Přesně tak. Mám aktivní LED a už bych jiné nechtěl. Těch výhod je spoustu:
- svítí hodně, když sednu do auta s obyčejnými halogeny, připadá mi to, že svítí jen parkovačky
- při denním svícení mají tu horní linku a vypadají v kombinaci s přední maskou mnohem lépe
- přisvětlování do zatáčky řeší zvláštní segment v lampě, který má stejnou barvu světla a svítí krásně vedle auta. Neblikáte trapně mlhovkama na kruháku, které navíc tolik do strany nesvítí
- aktivní natáčení do zatáček, pokud nejezdíte jen ve městě, je k nezaplacení
- dynamic light assist - zatmavování segmentů, kde jede protijedoucí auto je naprosto dokonalé. Ještě se mi nestalo, že by mě někdo probliknul, že ho oslňuju. Můžu jet za autem a svítit dálkovýma, aniž bych mu propálil zrcátka a přitom vedle něj krásně svítím.

Zkrátka, z celého nového Tiguana jsou ta světla to, co mi dělá největší radost. :good:

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od Jodro »

Takhle vypadají ty hokejky pro denní svícení, na pasivních LEDkách nejsou, u masky pak chybí ten prostřední chromovaný pruh:
ActiveLED.jpg
A takhle svítí v noci:
Dálkové světla
Dálkové světla

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od Jodro »

A úplně nejlepší, pokud se nemůžeš rozhodnout, je půjčit si předváděčku večer a projet se v ní. Vyzkoušet dynamic light assist a už nebudeš chtít jiný světla. Měl jsem možnost to porovnat s adaptivníma bixenonama na Superbu a je to nesrovnatelné. Jak svítivostí, tak funkčností.

martinCe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.06.2018 23:26

Re: Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od martinCe »

Zdravím, kdy jsem je někde sehnal, tak bych si je i koupil. Ale zatím jsem je nikde nenašel :-((

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od Jodro »

A předpokládám, že ani nenajdete. Není to jen jiná "žárovka". Je k tomu potřeba mimo jiné čidla náklonu, které zajišťují naklápění světel v horizontálním směru, aby nedocházelo k oslnění protijedoucích vozidel. Dodatečná montáž asi nebude úplně nemožná, ale předpokládám, že by byla velmi drahá. Příplatek za aktivní ledky z výroby byl cca 40 tisíc, dostavbu si netroufám odhadovat, ale viděl bych to na 50-60, klidně i víc. Uvedu příklad - sklopné tažné z výroby cca 22 tisíc, dostavba v autorizovaném servise lehce přes 30 tisíc. A to je jen tažné.

martinCe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.06.2018 23:26

Re: Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od martinCe »

Jj koupil jsem hold toto.
Váš názor: mám risknout toto?
https://www.aliexpress.com/item/AKD-Car ... 2e0ezNtZuj" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
p.nedela
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.11.2012 20:08

Re: Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od p.nedela »

IMG-20181006-WA0001.jpg
Zdravím
Mám Tiguan Allspace s aktivním svicenim a s dynamickou regulací.
Mám problém s automatickým přepínáním světel na dalnici.
Nevím proč ale na dalnici mi světla zakrývají levý pruh v mém směru jízdy. Přitom žádné auto doprotivky nejede.
Nevíte v čem může být problém. Na normální cestě (ne dalnice) automatické zapínání funguje bez problémů.
Viz foto
Děkuji Pavel
VW Tiguan Allspace 2018

high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Re: Novy Tiguan - rozdil v LED dennom svieteni

Příspěvek od high »

Nevíte někdo jestli můžou byt FullLed světla s aktivním svícením bez ostřikovačů světel? Většinou ostřikovače mají, ale viděl jsem v inzerci dva Tiguany s dynamickýma FullLed bez ostřikovačů. Díky
Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“