jakou značku čelního skla

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

jury1990
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 18.11.2011 19:28
Bydliště: Přes týden Olomouc - víkend Hodonínsko (JM)

jakou značku čelního skla

Příspěvek od jury1990 »

Zdravím pánové. Chtěl jsme se zeptat, jaká značka autoskel je dobrá? Kdo vyrábí vlastně originál na G4 1.9TDi 2002?
Díky
VW Golf IV 1.9 TDi PD 96 kw


ex.:VW Golf III 1.9 D 48 kw

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: jakou značku čelního skla

Příspěvek od HANZ500 »

Tak j bych bral asi origo VW, cena není tak hrozná http://www.cc-autodily.cz/sklo-celni-vw?brands" onclick="window.open(this.href);return false;[30]=1&sort=cena_dph
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

jury1990
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 18.11.2011 19:28
Bydliště: Přes týden Olomouc - víkend Hodonínsko (JM)

Re: jakou značku čelního skla

Příspěvek od jury1990 »

HANZ500 píše:Tak j bych bral asi origo VW, cena není tak hrozná http://www.cc-autodily.cz/sklo-celni-vw?brands" onclick="window.open(this.href);return false;[30]=1&sort=cena_dph

cena je slušná...a jaká je to značka? Já tam mám teď Saint gobain a dvakrát běhěm dvou dní jsem slyšel náraz do čelního skla a mám dva pavouky. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli nemáte zkušenosti i s jinou značkou?
VW Golf IV 1.9 TDi PD 96 kw


ex.:VW Golf III 1.9 D 48 kw

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: jakou značku čelního skla

Příspěvek od sapik88 »

tu saint gobain sem mel taky, a po roce sklo jak po 20 letech jezdeni, plno malickatech vytluku, mrknu co mam tedka, to mam rok a ani dubka zatim, to predchozi bylo ko po pul roce

jury1990
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 18.11.2011 19:28
Bydliště: Přes týden Olomouc - víkend Hodonínsko (JM)

Re: jakou značku čelního skla

Příspěvek od jury1990 »

Mohli byste se prosím mrknout, jaké máte konrétně vy (myslím všichni co si to přečtou a mají G4) jakou značku čelního skla máte a jestli jste spokojeni nebo ne? Celkem by se mi to hodilo :D
VW Golf IV 1.9 TDi PD 96 kw


ex.:VW Golf III 1.9 D 48 kw

Uživatelský avatar
00Inferno00
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 265
Registrován: 28.08.2010 18:49
Bydliště: Dolní BenešoVW

Re: jakou značku čelního skla

Příspěvek od 00Inferno00 »

Já teď mám cca 14 dní čelní sklo XYG, zelené s šedým pruhem :wink:
VW Passat B8 Variant 2.0TDI 110kW DYNAUDIO Confidence, DiscoverPRO, R-Line sportovní paket

Uživatelský avatar
sakytu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 10.11.2009 18:39
Bydliště: SVWK/ Zlate Moravce / Nitra

Re: jakou značku čelního skla

Příspěvek od sakytu »

origo bolo SaintGobain Sekurit (vydrzalo 8 rokov az pokial som neschytal asi 300g suter z TATRA nezna bratra), potom Pilkington (vydrzal 2 mesiace, dva ozaj male kamienky na okraj skla ho pochovali) a teraz mam 3 roky zase Sekurita a v pohode...

Problem bude asi v tom ze dneska China vyrobi (napodobni) vsetko, cize aj Sekurit nemusi byt Sekuritom :baseball:

Zajdes do vacsieho autoskla a tam ti daju poriadne, lebo si nebudu robit zlu reklamu...

PS: ten Pilkington mi menili "domaci kutili" a Sekurit uz bol vo velkom autoskle.

Zo skusenosti si pred vyrezanim skla prezri (nech ti ukazu) tvoje nove sklo, lebo bola situacia ked povedia: ano pane objedname original, presne take ako mate, aj si odfotili z okna vyrobcu a po vyrezani ti oznamia ze ine ako toto (Chinu) nemame => s dierou pred volantom si nahraty :!:
VW Golf IV Variant 1,9TDI ALH -> EGR-off + TT puky+ Jednohmota+HDS57+VR6+ Dlhy 5Qalt + 312mm ATE v predu + ATE v zadu + FB Sprint 764 + Chip by TDIFun-> 106kW/145PS/351Nm

PolarBEAR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.03.2014 00:41

Re: jakou značku čelního skla

Příspěvek od PolarBEAR »

Zdravím, byl jsem se poptat na čelní sklo ve firmě http://www.autoskla-sklatony.cz/opravy-autoskel.html" onclick="window.open(this.href);return false; protože mám malého pavouka a nemám ho bohužel připojištěné a tam mi řekl, že XYG je sice čína, ale že jsou to dobrá skla. Máte někdo zkušenosti? Dočetl jsem se, že se dávají i do prvovýroby http://www.auto.cz/vymena-celnich-skel- ... ehke-72055" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf IV 1.9 TDI PD

Život je pes a pes je nejlepší přítel člověka

janko91
Člen klubu
Příspěvky: 11
Registrován: 25.08.2011 02:02
Bydliště: Pardubice

Re: jakou značku čelního skla

Příspěvek od janko91 »

Zdravím. Origo sklo na GIV a ostatní bylo Saint Gobain Sekurit, myslím že i teď se dává na všechny VW a koncern. U Škodovky se nyní dává i XYG. Na svém Golfu mám (cca půl roku) XYG a zatím spokojenost. Dělám v autosklech a XYG prodáváme a montujeme celkem často a zatím žádný poblém nebyl. Jinak na životnost skla má také vliv jeho nalepení, kvůli pnutí během jízdy.
VW Golf IV 1.6 16V 77kW, r.v. 2001

Uživatelský avatar
RoboT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 23.02.2008 20:34
Bydliště: Košice

Re: jakou značku čelního skla

Příspěvek od RoboT »

Origo celne sklo z r. 2002 - Sicursiv
VW Golf IV Variant, 1.9 TDI PD + Passat 3C

Uživatelský avatar
Hans231
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou značku čelního skla

Příspěvek od Hans231 »

Moje zkušenost je jednoduchá. Hlídejte si, co vám na auto nalepí a jednoznačně XYG NEBRAT.
V dobré víře jsem dal vyměnit sklo z pojistky do velkého autoskla. Dříve lepili normální skla, takže jsem neměl důvod mít pochybnosti. No auto mi vrátili s nalepeným XYG. Po cca 4 měsících se po delším stání na slunci objevila na skle cca 35cm prasklina. Bez vnějšího poškození vrchní vrstvy skla. Nyní řeším reklamaci, ale příliš nedoufám v kladné vyřízení.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: jakou značku čelního skla

Příspěvek od majrek001 »

z druhovýroby jsem já už vyléčen po zkušenost se smluvní firmou mé pojištovny, kde mě pán začal vysvětlovat, že sklo pro dešťák jde sehnat jen original a berou z autokelly - sklo prasklo po třech dnech (když to viděl můj dvorní mechanik tak říkal že to napružilu kurtou že to tak někdo dělá). Nové sklo vypadalo ještě hůř hrana skla oloupaná prostě klasická čína s nápisem originál.. (nové sklo bylo po 14dnech poškrábané zhruba stejně jak originál po 14 letech)

Na passata už jsem koupil original ve VW a nechal si to nalepit od mé dvorního mechanika
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Majklus85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 10.05.2014 16:53

Re: jakou značku čelního skla

Příspěvek od Majklus85 »

Origo Saint Gobain Securit. Origo sklo které se dělá výhradně v ČR. Vím to,protože jej vyrábíme
Passat AVF 120 KW.EGR Off, Kat. Off.

Uživatelský avatar
patrabus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.11.2015 12:51
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou značku čelního skla

Příspěvek od patrabus »

Měněné vs původní. Pilkington tam mám rok a půl a v pohodě. Sicursiv už se prý nevyrábí. Mělo by to být prý origo.Obrázek
Golf 4 1.4 Generation Techno Blue, ESP, Climatronic, Winter Packet, Polodot, Mlhovky, nově denní svícení Hella
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 4#p3200314" onclick="window.open(this.href);return false;

JirkaL85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.01.2019 17:54

Re: jakou značku čelního skla

Příspěvek od JirkaL85 »

Značku bych volil vždy originální. Samozřejmě také vždy záleží na financích. Vím, že se dají sehnat i autoskla z druhovýroby. Kvalita by také neměla být špatná, ale přeci jen záruka, vlastnosti apod. Nejlepší je stejně zajet si do servisu a tam si nechat poradit a rovnou provést výměnu čelního autoskla. Eleminuješ tím možné problémy.

PS: Určitě doporučuji min. připojistit čelní sklo, protože na tomhle se nevyplatí šetřit, když to stojí na rok pár korun.

PS2: Kdyby jste měli někdy problém a potřebovali provést výměnu autoskla v okolí Olomouce tak doporučuji Autoskla-trade. Mám s němi dobrou zkušenost :)

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“