FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
MickXX
Člen klubu
Příspěvky: 12
Registrován: 18.05.2016 15:34
Bydliště: Brno

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od MickXX »

fabia04 píše:Tak pokud je ze spanelska,tak to je jasny.Urcite nema nezavisle topeni,ani bufika.
Bufika ma akorat jeste nevim jestli funguje.
Seat Alhambra 1.9 TDi PD 85kW/2005
Škoda Octavia Combi Tour 1.9 TDi PD 74kW/2010
Honda CBR 1100 XX SUPERBLACKBIRD 118kW/2000

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od lubos1947 »

Jestli s tím protéká chladící kapalina tak to nebude chladič nafty ale naopak ohřívač nafty na zimní provoz aby nezhostla nafta. Akorát nechápu proč to není už před naftovým filtrem. Typoval bych že je to možná domácí výroba. Něco podobného jsme si montovali do autobusů ŠL. V zimě nezamrzala nafta.
Ps. Když jsem měl Ford Tranzita a později VW T4 tak do obou jsem si přidělal do zadu topení -vodní -z motoru
a do hadice většího průměru jsem protáhl hadici z motoru do tohoto topení a jěště hadici naftovou co šla z nádrže
a pak mohl být sebevětší mráz a nafta nezamrzla
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

MickXX
Člen klubu
Příspěvky: 12
Registrován: 18.05.2016 15:34
Bydliště: Brno

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od MickXX »

Tak je to opravdu chladic paliva, cislo dilu 7M3203551C :good:
Přílohy
0035388_000-037-001-003-445c44a3-e410-4e34-a4b3-ea2c4fba9f4b.jpeg
6094907530.jpg
Seat Alhambra 1.9 TDi PD 85kW/2005
Škoda Octavia Combi Tour 1.9 TDi PD 74kW/2010
Honda CBR 1100 XX SUPERBLACKBIRD 118kW/2000

Uživatelský avatar
jackal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poltár, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od jackal »

treba ho vybrat a jazdit bez neho... myslim si, ze pre nase podmienky zbytocnost (ku*vitko)...ak ho vyberies, uvidis, aky sajrajt sa v nom drzi :-) co bol aj moj pripad...
S-Alh 2.0TDI 103kW CFFB, model 2014
EX: Sh 1.9 TDI 85kW AUY, 108,2 kW (147,1 PS) 352,6 Nm pri 1930 ot/min.
Alh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2010
Sh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2008
Sh 1.9 TDI 96kW, ASZ, 2006

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od abeljozef »

Výborný nápad hodný tohto tupého internetového bordelu :laugh:

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od standaPS »

...a proč nenapíšeš proč to udělat, nebo nedělat ? Místo týhle "inteligentní" arogantní věty ???
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od kubenec »

To je Josefova bezna odpoved.

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

frenkmagor3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.12.2017 02:39

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od frenkmagor3 »

Zdar páni.prosim vas jak funguje to blbe ,, odvodnění'' paliv. Filtru? Mam golf 3 variant 1.9tdi dik za popis alspon jak na to...mám obavu ze kdyz ten filtr ze spodu povolim nebo tu matici plastovou na spodu filtru.ze si to zavdusnim...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od Marek77 »

To, co tam je, je skutečně chladič paliva, nikoli ohřívač. Má to vlastní chladicí okruh s prakticky studenou vodou, není to zapojeno na běžnou chladicí kapalinu. Je to originál z fabriky, žádný domaděl. Některé výkonové verze (a zřejmě taky dle trhu) měly náporový výměník na podlaze vozu, jiné toto.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od Marek77 »

frenkmagor3 píše:Zdar páni.prosim vas jak funguje to blbe ,, odvodnění'' paliv. Filtru? Mam golf 3 variant 1.9tdi dik za popis alspon jak na to...mám obavu ze kdyz ten filtr ze spodu povolim nebo tu matici plastovou na spodu filtru.ze si to zavdusnim...
Jak bys to mohl zavzdušnit? Kudy by se tam ten vzduch dostal?

Představ si ten systém, jak funguje. Máš nádobu (filtr paliva) s otvorem dole. Do nádoby vedou hadičky paliva z nádrže (jsou umístěné pod hladinou). Když otevřeš odkalovací otvor dole na filtru, bude odtékat voda, potažmo nafta a do filtru se hadičkami z nádrže dostane opět nafta. Odkud by se tam vzal vzduch?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od Marek77 »

standaPS píše:...a proč nenapíšeš proč to udělat, nebo nedělat ? Místo týhle "inteligentní" arogantní věty ???
Vůbec nechápu, co tu tenhle člověk ještě dělá. A ještě má práva moderátora...............?
Toho měli už dávno absolutně zabanovat a zrušit mu registraci. Tyhle hnoje tu píše už několik let. Ještě, že už sem rok a půl prakticky nechodím - Galaxy už nemám a přešel jsem k jiné značce. Tu a tam sem nahlédnu, spíš jen z nostalgie.
Jeho urážky a arogantní vystupování tu mnohdy hraničilo se žalobou na jeho osobu. Ale jak píšu, mně už je to fakt jedno, Jozífek je chorá mysl a měl by se léčit. Je ostudou tohoto jinak velmi pěkného a přehledného fóra.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od michall »

Marek77: jen si dovolím poznamenat, že reaguješ na asi rok a půl staré příspěvky, tedy nenech prchlivost cloumat svým majestátem :-). Když mrkneš do popisu sekce zjistíš, že modeři jsou jen dva.

frenkmagor3: tady jsi v sekci SAG, Golfy jsou trochu jinde. Nicméně princip odvodnění bude nejspíš stejný
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od Marek77 »

michall píše:Marek77: jen si dovolím poznamenat, že reaguješ na asi rok a půl staré příspěvky, tedy nenech prchlivost cloumat svým majestátem :-).
No vidíš - takhle to dopadá, když sem člověk přijde po roce a nestačí se ani rozkoukat..... ;-)

frenkmagor3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.12.2017 02:39

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od frenkmagor3 »

Takze Pánové. Je pravda ze tendle styl forum jedu mesic a pul.podivej se na na data.kdy zafungoval vas supr club vsechno znalku....nerikam ze mam za sebou buch vi co.viz muj dotaz.tak nak zkouska jak to tu zafunguje a hlavne za jak dlouho!!!takovou blbustu jako odsroubovani toho plastovyho vycka na tom filtru jsem resil sam.jak? Jednoduse jsem to zkusil povolit, vytklo trosku sraček + naka ta nafta.zanafta a po te dotahl zpet.prvni otoceni klickem a chytl bez problemu total primityvni vec.ale slo o to ze jsem to to nikdy predtim nedelal ani neslyšel nedělal sem vedu a a rek si co posrat když bych se tu zeptal panu clubaku na tuto jistě banalni sytuaci kterou mi se 100 % ni zkusenosti vysvetli/poradi Nez neco pokopat a pak vas tu prosit o rady. ...vlastne proto tu jste ne? Predat zkusenost tem vic bo min zkusenejm...muj nazor je ten ze stejne se sem chodi bavit frajirci co rádoby mechanici co misto reseni pratelkeho breptani radach a zkušenosti resi kdo je tu megel a kdz ma vw bo cokoli z koncernu musi hned vse znát jinak ho vyhlasite a pošlete do haje? Mile rad bych to udelal sam.zrusit účet atd ale stjim si za svim.ze nazory jsou tu ruzny ale podstata stejna . pomoci si navzajem jako CLuBaci protoze, uceny z nebe nepadaj ne?

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od hiero »

povodne som nechcel reagovat ale neda mi to.....pre teba frenkmagor3 uz ten nick nieco znamena :laugh: ...keby si si to tu poriadne prezrel tak zistis ze 99.99 percent ma z nas trpezlivost a s novymi clenmi a aj takymi co sa pytaju bludy maju trpezlivost.....aj ked su tu taky co vedia nasrat :mrgreen: takze sa tu neobuvaj do nikoho...vela chalanov z tohto fora vzdy poradilo aj pri banalnych veciach ako si sa pytal ty........a ako som cital markovu odpoved nijako ta nemohla urazit len ti vysvetlil fyziku ktoru si asi vymeskal.....takze zastav kone.......ano forum je ako si pisal o radach ale aj o citani a necakaj ze sa kazdy hned poserie a bude Ti opakovat nieco co si tu nenasiel a je uz napisane....... :offtopic:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“