Čočka xenonu - mléčná/špinavá?

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Milvus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 21.10.2017 12:47

Čočka xenonu - mléčná/špinavá?

Příspěvek od Milvus »

Zdravím,
dnes jsem si při zapnutí světlometů všiml divného "mléčného" či takového mastného olejového zamlžení na čočce xenonu, po pátrání na webu jsem narazil ale pouze na pár německých videí a podle komentářů(německy neumím, přeloženo googlem) jsem pochopil že v rámci záruky takové světlomety vyměňovali.. Chtěl jsem se teda zeptat, řešil to tady někdo? Zda to nemá na svém voze a co s tím? Zda se to dá nějak "vyčistit" nebo je to vyloženě na výměnu nové čočky? Nevím na kolik to ovlivňuje svítivost ale docela by mě i to zajímalo..
Pro ilustraci to "zamlžení" vypadá podobně jako na následujících videích:

https://www.youtube.com/watch?v=mOuakpuYowI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=IRj9Rp7gWOQ" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=GWdNqtcd9_o" onclick="window.open(this.href);return false;

soray
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 23.09.2011 13:05

Re: Čočka xenonu, mlečná/špinavá?

Příspěvek od soray »

Mám to taky, zatím jsem to ale neřešil. Na svítivost to mít určitě nějakou bude, když na čočce je mléčný film, který tam nemá být.
Detailing Club ČR http://www.detailingclub.cz
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice a Microfiber Madness, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, ValetPRO, AG a další

Milvus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 21.10.2017 12:47

Re: Čočka xenonu, mlečná/špinavá?

Příspěvek od Milvus »

No to určitě má, ale záleží jak moc, jestli to má vůbec cenu nějak řešit nebo ne.. Ale otázka jestli se to dá nějak řešit vůbec že, celé světlo ani čočku se mi kvůli tomu měnit nechce.. Ani otevírat světlo jakože zepředu odstranit ten krycí plast a pak ho tam zase zpátky zatěsnit jak to někteří zkoušeli na oktávkách..
Nevíte teda o nějakém způsobu jak (popřípadě jestli vůbec) by se dala čočka vyčistit? Dá se nějak vyndat zadem?

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Čočka xenonu, mlečná/špinavá?

Příspěvek od jarmil7 »

http://www.dobresvitime.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Čočka xenonu, mlečná/špinavá?

Příspěvek od ablorhm »

Tohle mám já. Ve svítivosti nepociťují nějaké zhoršení, spíš jen ten vzhled mě zaujal.
Přílohy
20171116_192157.jpg
20171116_192202.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Milvus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 21.10.2017 12:47

Re: Čočka xenonu, mlečná/špinavá?

Příspěvek od Milvus »

U mě to vypadá hodně podobně, hlavně mě zajímalo jestli se to dá nějak doma vyčistit, ale vypadá to že to zatím nikdo nezkoušel no :D takže se na to vykašlu, co se dá dělat no, pravda je, že žádného výrazného zhoršení jsem si nevšiml.
Přílohy
DSC_0165.JPG
DSC_0167.JPG
DSC_0169.JPG

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Čočka xenonu, mlečná/špinavá?

Příspěvek od x-father »

Já jsem na minulém autě jedny starší xenony rozebíral - sundaval z nich plast, takže jsem měl přístup k čočce a ten mléčný film je prostě tenoučká vrstva jemného prachu, kterou utřeš a čočka je čirá.

Pak jsem to někoho viděl čistit tak, že světlomet vymontoval a dírou po jiné žárovce prostrčil naohýbaný drát s namotanou vatičkou na koni dovnitř a postupně to vyčistil.

Nevím jak u Golfa, ale ty xenony z astry co jsem měl rozebraný šly i rozmontovat, že se celý kus parabola/clonka/čočka dal vytáhnout ven.

pasikb5
Profík
Profík
Příspěvky: 1196
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čočka xenonu, mlečná/špinavá?

Příspěvek od pasikb5 »

.
Naposledy upravil(a) pasikb5 dne 19.07.2018 08:00, celkem upraveno 1 x.
koupím staré hračky a plastové tatrovky na písek..

Marek Zelinka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 06.05.2018 13:20
Bydliště: Praha

Re: Čočka xenonu - mléčná/špinavá?

Příspěvek od Marek Zelinka »

Mám to taky Pravé přední hodně mléčné a levé začíná....
Taky by mě zajímalo jestli se to dá nějak vyčistit a nebo se s tím smířit....
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI
Piano Black

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Čočka xenonu - mléčná/špinavá?

Příspěvek od Roman_P »

Mám to taky mléčné. Docela mě to sejří. Předpokládám, že trochu "uživatelsky" ten přední plast sundat nejde...
Zkoušel jste někdo tu firmu doporučenou nahoře? Zajímalo by mě, na kolik to řádově vyjde a jak moc destruktivně s ohledem na světla to dělají?
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Uživatelský avatar
bart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 04.02.2010 10:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Čočka xenonu - mléčná/špinavá?

Příspěvek od bart »

Ahoj všem,
rád bych se podělil o svojí zkušenost s mléčnými čočkami xenonů. Mnohé z vás potěším, jelikož jsem docílil výměny obou světel v rámci záruky vozu.
Podařilo se mi získat i číslo TPI: 2044247/2, na základě kterého došlo k bezplatné výměně (podmínkou byla platná záruka na vůz).
Na fotografii níže je stav světel před výměnou, jedno ze světel bylo dokonce trvale zamlžené.

Nadšení z výměny ale dlouho netrvalo, pouze do předání vozu, jelikož nové světlomety mají v menší míře mléčné čočky již z výroby včetně nějakého kazu :baseball:
Tento typ světel se VW vůbec nepovedl, resp. výrobci HELLA ve Španělsku, kde mají zásadní problémy s kvalitou, kterou VW přehlíží :fool:

Snad někomu pomůže jako informace k případné výměně ...
Přílohy
Před výměnou ...
Před výměnou ...
03.jpg
Nové xenony ...
Nové xenony ...
G5 GTI BWA
G7 GTI Performance

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: Čočka xenonu - mléčná/špinavá?

Příspěvek od lubobo »

Tiež to mám také .Myslím že na Passate to niekto ručne vyčistil ...cez ten otvor pre výbojku... :idea:

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Čočka xenonu - mléčná/špinavá?

Příspěvek od ablorhm »

I když to tam mám, nepřijde mi, že bych neviděl, nebo viděl méně. Tak mě napadá otázka, zda ta výměna/vyčištění vlastně něco změní.

Samozřejmě LED světla to nejsou, ale když to porovnám s auty s halogeny, které mám k dispozici (Qashqai 2014, Rapid 2017), tak xenony v Golfu svítí luxusně a ty halogeny jsou v porovnání bludičky.

Nebo jste to někdo porovnával s jiným Golfem s xenony, který je má v pohodě?

Je pravda, že mám DLA a tak mi to zamlžení nijak nepřijde. Samozřejmě by bylo potřeba to s něčím srovnat.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
bart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 04.02.2010 10:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Čočka xenonu - mléčná/špinavá?

Příspěvek od bart »

V mém případě nešlo o to, že by světla hůře svítila, to vůbec ne.
Jak sám píšeš, oproti halogenům je to jiná báseň.

Šlo mi spíše o holý fakt, že u vozidla této cenové relace by měly být čočky xenonů v naprostém pořádku, nic víc.
Prostě nechci mít u vozidla za 3/4 mega "olezlé" čočky xenonů :pleasantry:

Zároveň jsem se nesetkal, že by zbytek koncernu řešil podobný problém, třeba se pletu, ale např. Škoda Octavie 3 má čočky xenonů naprosto čisté, tak proč ne i Golf 7 ? :fool:
G5 GTI BWA
G7 GTI Performance

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Čočka xenonu - mléčná/špinavá?

Příspěvek od ablorhm »

No a jak teď budeš postupovat, že jsi výměnu akceptoval, ale vada je zpět?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“