TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Maser1 »

To bych rekl,ze neni normalni...Dle me je to projev nefunkcniho bufiku,je mi ale divny ze auto topi

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od coto.je »

Ono to sice topí, ale až bude -10 tak to taková sláva nebude... Už je to pak skoro na bundu.
I když fungoval, zakrýval jsem chladič co se dalo.
Udělejte diagnostiku ale u těchto novějších typů to bude nejspíš ŘJ zkontrolujte zda vám funguje čerpadlo je za baňkou s chladící kapalinou.
Je to cítit pokud funguje...

bambino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.01.2018 18:50

nefunkční příhřev

Příspěvek od bambino »

Dobrý den , nemůže mi někdo pomoct s rozchozením příhřevu ? Jsem kousek od Benešova, před 4 měsíci jsem koupil VW Sharan 1,9 tdi 85kw r.v.2008 a nechodí příhřev motoru ! Toto vozítko mě už stálo dost peněz , ale svezení v něm je paráda !!! Děkuji bambino

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční příhřev

Příspěvek od tornado1 »

Neni problem rozchodit v Humpolci
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Alanis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 01.10.2012 13:06
Bydliště: Velké Popovice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Alanis »

Zdravím všechny, připojuji se k ostatním s nefunkčním bufíkem. Možná už to tady někde proběhlo, ale nenašel jsem. Mám nezávislé topení D5Z-F hydronic II s vodním čerpadlem. Přes VAG jsem načetl jednotku a vymazal závady. Potom bufík spustil start a hned skončil a napsal chybu 01491 - Glow-Plug for Heater (Q9) 29-00 - Short to Ground. Po vymazání a dalším pokusu o start to pro změnu hlásí chybu 01491 - Glow-Plug for Heater (Q9) 36-00 - Open Circuit, po dalších restartech to hlásí stejnou chybu Open Circuit. Bufík jsem zozebral a je keramická žhavička a všechno ostatní vypadá ok. Průběh pokusu o start vypadá takto: Načte se napětí baterky, po ručním zapnutí bufíku se sepne dmychadlo (to je očividně ok) a za chvilku se vypne, pak se zapne žhavička (ta začne červenat vysokou teplotou, tak to vypadá, že funguje), do teď by to měl být, podle všeho co jsem kde četl, běžný proces, ale po cca 3 vteřinách se žhavička vypne a zmizí údaj o napětí baterie a tím to celé skončí. :-( Ve výpisu chyb je hláška: 01491 - Glow-Plug for Heater (Q9) 36-00 - Open Circuit

Nějaké rady čím by to mohlo být? Předem díky
Ford Galaxy II 1.9 TDi 85kW automat AG5 rv.2004

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Muzes zkusit jinou svici, nicmene u techto jednotek byva elektronika KO a hlasi vselijake zavady.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Alanis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 01.10.2012 13:06
Bydliště: Velké Popovice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Alanis »

Toho jsem se bál. Bohužel nemám možnost zkusit ani jedno ani druhé. Nemáte někdo možnosti, kde by se to dalo odzkoušet? Praha-východ v okolí Velkých Popovic. Kupovat nové se mi to nechce. Nebo jde někde sehnat starší?
Díky
Ford Galaxy II 1.9 TDi 85kW automat AG5 rv.2004

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Jinou svici bych mel, bufik umim testnout i mimo auto, asi bych umel otestovat i zbytek bufiku s jednotkou ze starsiho bufiku. Nicmene to s nejvetsi pravdepodobnosti bude jednotkou.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

totalxy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.12.2017 14:54

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od totalxy »

Ahoj, mám stejný typ bufiku (D5S-F) a asi i stejný problém jako Alanis. Když manuálně sepnu bufik na hodinách tak několikrát zacvaká, roztočí se jakoby ventiáltor a tím to končí. Nicméně nemám kabel abych zkusil aspon načíst a vymazat chyby. Nenajde se někdo komu by se na to chtělo podívat z okolí Praha-východ (Říčany)?
SHARAN 2009 BRT 103KW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

To bude nejspíš podobný případ, ale bez diagu je to jen dohad.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Alanis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 01.10.2012 13:06
Bydliště: Velké Popovice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Alanis »

já bych teoreticky mohl, jen to moc nedávám časově :-(, ale pracuji v Čestlicích
Ford Galaxy II 1.9 TDi 85kW automat AG5 rv.2004

Kozlik2222
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 18.01.2018 18:55

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Kozlik2222 »

Nevyzkoušel jste nekdo ten okruh od motoru dozadu proste odpojit a nechat cirkulaci vody pouze v motoru a predni casti? Jako to maji bezne mensi vozy.
Touran 1.9TDi 2008
Fabia 1.4MPi

Alanis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 01.10.2012 13:06
Bydliště: Velké Popovice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Alanis »

Tím, že je bufík zapojen na tom zadním okruhu a všichni se ho tady snaží zprovoznit, tak by to nedávalo smysl :-)

Mimochodem po výměně bufíku jsem zjistil, že mi ještě nefunguje přídavné oběhové čerpadlo na vodu. To opravím nebo vyměním, ale na přívodu napájení čerpadla mám stále 12V i když je vše vypnuté. Nemáte někdo schéma zapojení? Hledám už nějakou chvíli po webech, ale nic rozumného nemůžu najít :-(

díky
Ford Galaxy II 1.9 TDi 85kW automat AG5 rv.2004

Kozlik2222
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 18.01.2018 18:55

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Kozlik2222 »

No právě,kdyz nefunguje bufik tak by se ten zadni okruh odpojil,motor by se rychleji ohrival a topilo by to.
Touran 1.9TDi 2008
Fabia 1.4MPi

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od BigBang »

Myslím, že už to tu někdo tak i provedl před časem.

Alanis: Že ti tam jde 12 V stále jsi měřil po chcípnutí motoru? Čerpadlo má nastavenej doběh 2 min :idea:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“