ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od JohnyString »

Ahoj, tak se vracím ke stěračům a čím víc se dívám na ty naměřené hodnoty z toho konektoru tak si řikám jestli to opravdu není tou páčkou? :D Páčka ma čtyři polohy a změny napěti z 12 na nulu jsem naměřil jen na dvou pinech a zdá se mi že na moc pinech je tam pernamentní napěti. Ale jsem naprostej lajk v elektrice tak jestli tu nevymýšlím hovadiny.... motor na vyzkoušení jsem zatím nesehnal tak to nemám jak odzkoušet a vyndávat volant kuli páčce kterou taky nemám na odzkoušení se mi zatím nechce, nemám na to ten klíč 12tihran a bojím se aby mi pak nesvítil bag nebo abych nepohnul senzorem z esp co je pod volantem...
díky za reakce :good:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Tak ono by mělo stačit odpojit páčku. Pokud závada přestane, je chyba v páčce, pokud ne, je chyba v motoru nebo kabelech.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

naca1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.01.2018 18:18

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od naca1 »

Dobrý den, potřeboval bych poradit co vše napájí pojistka č.27.VW Sharan r.v.1999 motor 1,8t.Přikládám sken fusecard.Děkuji
Přílohy
Scan.jpg

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od lubos1947 »

podívej se na stránku 19 tam mě Mátry 74 ze dne 7,4,2015 poslal co znamenají některé symboly. Bohužel jsou jen některé.
ten první by mělo být topení, ostatní tam nejsou popsané, ale druhý by mohlo být nějaké světlo, třetí symbol nejspíš spínání ventilátoru na chladiči a čvrtý ?
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od BOBSEN »

Čtvrtý pravděpodobně klimatizace.

naca1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.01.2018 18:18

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od naca1 »

Dobrý den na ty symboly jsem koukal než jsem napsal dotaz.Rozluštil jsem klimatizai,přídavný zadní topení a ventilátory.Můj problém je v tom, že pokud dám zdravou pojistku-pozice 27 tak po otočení klíče ve spínačce okamžitě praskne.Proto zkouším dotaz co vše pojistka 27 v mém voze napájí.Klimu,zadní topení(i přídavné oběhové čerpadlo), ventilátory jsem měl odpojené,ale problém trvá.Děkuji za každou radu R.N.

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od lubos1947 »

Dej místo pojistky žárovku ( do zdířek strč drátky a napoj to na žárovku) po otočení klíčku Ti nepraskne pojistka ale bude svítit žárovka a pak zkoušej odpojovat různé spotřebiče dokud žárovka nezhasne. Já bych to tipoval že to bude nějaké osvětlení podle symbolu- to jak píšeš jsi odpojoval ty tři spotřebiče ale ne světla. Bude to nejspíš nějaké venkovní světlo ale podle symbolů není vyznačené, nemůže to být třeba denní svícení ???
Jo pozor některé spotřebiče jsou napojené na více pojistek, např klima a některé další mají pojistek více takže je potřeba odpojit více drátků
Bylo by dobré najít někde co znamenají všechny různé symboly, pak by se závady hledaly lépe
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

tomas8870
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.01.2018 16:45

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od tomas8870 »

Ahoj, nenašel jsem nikoho kdo by měl stejný problém, ani nevím kam ho zařadit, tak zakládám nové. Možná jsem slepej nebo nevím. Popřípadně poprosim o správné zařazení.

V pondělí jsem jel ráno do práce a začali mi problikávat dálkové, po chvíli zhasli úplně a svítili jen když jsem držel páčku. Potkávací fungovali normálně, s dálkovýma přestali fungovat i blinkry a výstražné. Po pár km bylo všechno zase OK. Když jsem se pak z práce vrátil na parkoviště a odemknul, nefungoval centrál. Strčil jsem klíčky do zapalování a pod volantem začalo cvakat nějaké relé, s každým cvaknutím relé probliknulo i osvětlení interiéru. Potom už nefungovalo vůbec nic, centrál, blinkry, výstražné, osvětlení interiéru, dálkové a kufr jde otevřít jen klíčem, stěrače fungují jen na poslední polohu. Zkoušel jsem vyměnit komfortní jednotku, zkontrolovat všechny pojistky, kostry jsem znovu očistil, obrousil, zkontroloval průchodky do všech 5ti dveří ale pořád nic, už si nevím rady. Jinak všechno ostatní funguje dobře.

Nevíte někdo co s tím? mohlo by se spálit nějaké relé ? popř. jaké? k diagnostice přístup nemám. Díky za každou radu.



modedit: Stačí trochu hledat a najdeš tohle téma i podobný problém http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2998053#p2998053" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan - 1.9 TDI 81kw, rok 1998

mart_xx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.01.2010 15:42

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od mart_xx »

ahoj ma nekto osazení pojistek pre model 7N / 2010 +

Díky
martin

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Pravděpodobně ano, ale lepší se zeptat "vedle" v sekci http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=374" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

svicko2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.02.2018 19:11

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od svicko2 »

Zdravím dokáže mi někdo popsat relé na obrázcích (Ford galaxy 2,3 2001)
Přílohy
IMG_20180219_142538.jpg
IMG_20180219_142402.jpg

safi666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.02.2018 20:12

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od safi666 »

Nazdar hosi sem tu nový a rad bych sa opytal jak sa dostanem.k reláciám za poistkama?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Předpokládám dvojkový model - rozebereš plasty vlevo pod volantem, odpojíš spínač světel a regulátor podsvitu, vyndáš zásuvku OBDII. Nad centrální elektronikou odšroubuješ plechový pásek, dole odhákneš dva plastíky, CE nadzvedneš a vyklopíš ven.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Petan26
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.11.2012 10:45

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od Petan26 »

dobrý den, pánové prosím jsem tu nový, dnes stahuju k autu dokumentaci, diagnostiku, manuály apodobně, dělám spíš do italů ale potřeboval jsem rodinný vůz, padl Sharan, ve kterém se snažím zorientovat, kupil jsem jeden kus bez funkční klimy, pro začátek a po několika hodinovém pátrání můžete poradit, kde všude má Sharan 2003 pojistky a relé, zdá se mi to nadlidský úkol zjistit.... až tady na poslední stránce jsem zjistil, že jedny pojistky jsou pod volantem a na druhé straně skříňky zřejmě budou relátka, a dále jiné místo? motorový prostor? V manuálech pro řidiče nic není.... moc děkuji
VW Sharan 2003 96 kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Pod deklíkem vlevo pod volantem, některé jsou vidět hned, některé jsou ve spodních patrech u relátek, další jsou v motoru u baterky v pojistkové skříňce. Tam je i tuším jedno relé. Další pojistky by mohly být pod seslí řidiče, ale to je podle výbavy.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“