ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od sahara »

Děkuji všem za rady.

Takže by stačilo dát jen na hadice co jdou do bufíku kuláky a díky nim zavřít proudící vodu. Tím by voda nešla dozadu a elektrický čerpadlo by tlačilo do předního radiátoru.
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

rude
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 02.06.2011 16:12

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od rude »

Ahojte, neviem sa s Hex-can kablom pripojit - K2 short to ground, Sharan 2004 - stretli ste sa s podobnym problemom?

Uživatelský avatar
MICHAL K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 20.10.2010 06:12
Bydliště: vrchlabsko

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od MICHAL K »

Dobrý den kde bych našel odkaz na výměnu brzdových trubek v abecedním seznamu jsem nic nenašel děkuji
MICHAL K,SEAT ALHAMBRA 1,9TDI 96KW,Seat Alhambra 2,0 103kw r.v2008

hemlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.01.2018 03:12
Bydliště: Brno

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od hemlo »

Ahoj, pořídil jsem prvního SAG, konkrétně galaxy I 2.3i rv 98 a hned jsem narazil při koukání do motorového prostoru na nezapojený kabel lambda sondy(4pin), tak jeden dotaz by mě zajímal proč by asi byla odpojená od ř.j. a nenašel jsem řídící jednotku,tak to by byl druhý dotaz kde to najít. Třetí dotaz jak se dostat ke káblům od stahovačky spolujezdce, prodejce se dušoval že to manželka měla stažený ale při prodeji se okno ani nehne ale světelný ukazatel na tlačítku funguje, tak snad to bude jen v káblíkách. Byl by někdo ochotný mi poslat plánky a uživatelskou příručku v elektronické podobě?

L.bondor92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 19.05.2017 17:53
Bydliště: Prievidza

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od L.bondor92 »

dravim klubaci. Mám problém a hľadám radu.
Už sa mi pár krát stalo, že keď som po jazde zhasol a v zápätí znova naštartoval, tak mi nezasvietila kontrolka zhavenia a samozrejme ani nenazhavilo. Už začínam mať obavy čo môže byť za problém.
Za každú radu ďakujem.
Alhambra II 1,9TDI 85kw 4x4
Sharan I. 1,9TDI 81kw CAN BUS

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Munez »

to by mohl byt problem v rele,ale nevim jake presne mas ty.jestli je to rele 109?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

urban-oto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 29.08.2010 12:01
Bydliště: Lounín

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od urban-oto »

Zdravím, hned z kraje se omlouvám za založení tématu. :sorry: Ale po hledání jsem se nikde v již založených nedozvěděl to pravé. Koupil jsem Sharana, r.v. 1998, 1,9 tdi - 66kw - AHU. Nějaký kutil se tam vrhnul do podtlakových hadiček a já si teď s tím nevím rady. Mám jen dva ventily a spoustu hadiček. Zběžně jsem to prošel a hadičky mám: 1. spodek turba, 2. vršek turba, 3. vzduch filtr, 4+5. z podtlaku brzd, 6. vede do kabiny, leze tam pod posilovače, 7. vede do kabiny, leze tam za vzduch. filtrem, 8. z egru, 9. z vedení vzduchu ( trubka zprava u bloku motora ). A ani podlee ETKy z toho nejsem moudrej... tak zkouším, jestli mi tady někdo poradí, ať to zase jezdí jak má.

Díky za každou radu

L.bondor92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 19.05.2017 17:53
Bydliště: Prievidza

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od L.bondor92 »

Munez píše:to by mohl byt problem v rele,ale nevim jake presne mas ty.jestli je to rele 109?
Vieš mi prosím ťa poradiť kde to relé 109 nájdem a ako zistim či je vadne? (Sharan 1999, 81kw)
Alhambra II 1,9TDI 85kw 4x4
Sharan I. 1,9TDI 81kw CAN BUS

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Munez »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=132958" onclick="window.open(this.href);return false;

tady to mas dobre popsane.vetsinou ho maji v mototechne a neni to tak drahe.dalo by se promerit,ale ja mel treba zrovna problem,ze obcas jelo a nekdy neseplo,tak proto jsem hledal problem jinde a bylo to tim rele.auto nenastartovalo a nesvitilo zhaveni.obcas za jizdy chciplo a po nejake dobe zase jelo.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od lubos1947 »

L.bondor92 píše:dravim klubaci. Mám problém a hľadám radu.
Už sa mi pár krát stalo, že keď som po jazde zhasol a v zápätí znova naštartoval, tak mi nezasvietila kontrolka zhavenia a samozrejme ani nenazhavilo. Už začínam mať obavy čo môže byť za problém.
Za každú radu ďakujem.

Jestli se mi po jízdě a hned při opětovaném nastartování problikne kontrolka žhavení to těd popravdě nevím, ale zcela určitě když máš teplý motor tak to nežhaví- není potřeba motor je teplý a tak to chytne bez problému
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

L.bondor92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 19.05.2017 17:53
Bydliště: Prievidza

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od L.bondor92 »

No mne keď je motor zohriaty, tak kontrolka ani neblikne a ani za boha naštartovať...
Alhambra II 1,9TDI 85kw 4x4
Sharan I. 1,9TDI 81kw CAN BUS

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od lubos1947 »

prvně bych vyzkoušel tam dát dobrou a silnou baterii, já jsem měl ten samý problém před 2 roky teplému motoru se nechtělo moc chytnout musel chvíli točit než nastartoval, dal jsem tam baterii exide 92 Ah a bylo po problému, nafták potřebuje při startování ,,točit´´ Jestli Ti to nepomůže pak může být problém že máš špatnýho fora (předstřik)
nebo špatnou dávku paliva, ale to by chtělo diagnostiku. Jako poslední by to též mohlo být ve vstřikovacím čerpadle ale to je malá pravděpodobnost
Jo zapomněl jsem dodat že motory na našich autech jsou s přímým vstřikováním paliva a žhaví pouze při studeném startu v zimě, tudíž v létě nežhaví vůbec
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od Munez »

ti rikam,at se podivas na to rele.podle me to bude na 99%.ta kontrolka ti musi bliknout aj kdyz bude +40 stupnu.je to asi nejaka kontrola ridici jednotky a az bude svitit delsi dobu a budes met zimu,tusim pod 4 stupnet,tak teprve bude zhavit,ale ver tomu,ze aj kdyz ti to nebude zhavit,tak ti to chytne.ja mel vadne tri zhavice a stejne jsem to nakopl.no a to 1% bych videl na spinaci skrinku
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

svicko2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.02.2018 19:11

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od svicko2 »

Zdravím, mám dotaz, nemůže někdo poradit s Ford Galaxy 2001, 2.3. Otočím klíčem v zapalovní a nikde nic ani necvakne. Při měření na starteru , od akumulatoru 12V je ale spínací při otočení zapalování 0V, nějaká pojistka nebo rele? Díky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

Příspěvek od michall »

A co spínačka ... ta funguje? Tj. při otočení do polohy startování se na jednom pinu (nejspíš silnější vodič) objeví plus. U AUY s mechanickou převodovkou spínačka spíná přes pojistku přímo starter.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“