MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Pepino1973
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.03.2018 06:50
Bydliště: Kolin

MOTOR: CUKÁNÍ: Prosím o radu

Příspěvek od Pepino1973 »

Ahoj chlapi, asi před měsícem jsem koupil Sharana, mám motorizaci 2.0 TDi BRT 103 KW DPF, r.v. 2008. naj. 208 tis.km - poctivých, se serviskou atd. Teď se mi již parkrát stalo, že mi v rozmezí od 2 tis. - 2300 tis. ot/min zacukal motor. Ted se to občas opakovalo, ale pouze při lehkém zrychlování a na 1,2,3 rychlostní stupeň, u vyšších stupňů se mi to nestalo, pokud šlápnu více na plyn a prudčeji akceleruji, tak to neudělá, turbo spíná a tlačí dobře, motor má výkon, vyměnil jsem olej, všechny filtry, palivák, vzduch, olej, dělá to stejně. Rozvody byli dle servisu delany ve 173 tisících 2016. Kde je záznam i v vw. Neudělá to pokaždé, diagnostika čistá bez závad...Tak už vážně nevím a jsem z toho zoufalej. Přijde mi to jako, kdyby na vteřinu nedošlo k dodávce paliva, nebo, že by zazlobil vstřik? Nemáte s tím někdo zkušenosti? Přijde mi, že to má možná vyšší spotřebu 7.6 l/100km, jizda 90-120 km za hodinu víc jsem to nehnal. Díky všem za rady a poznatky :D Doteď jsem jezdil 5 let benzínem bez závady a oprav. Tak nevím jestli jsem udělal dobrou volbu.




modedit: Ahoj, vítej v klubu. V této sekci je téma s názvem Sherlock a v té je "seznam" závad a jejich řešení. Nejsou tam všechny, ale témat je tam opravdu hodně, takže dotaz určitě někam zapadne. Více o zakládání témat v Pravidlech sekce.

No a k tvému dotazu - nějak se mi nezdá, že by diagnostika mlčela. Stalo se mi něco podobného, chyba byla v kontaktech na vstřicích.
VW Sharan r.2008 2,0 TDI PD DPF BRT

Pepino1973
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.03.2018 06:50
Bydliště: Kolin

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Pepino1973 »

Děkuji že se to nesmazali ale jen přesunulo. Nějak jsem to špatně zařadil.... Četl jsem že by to mohl být nějaký kabelový svazek ke vstřikum? Zítra jedu k dalšímu mechanikovi snad to bude úspěšné
VW Sharan r.2008 2,0 TDI PD DPF BRT

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od michall »

Snad je stejné jako u AUY, takže konektor je vpravo z boku na hlavě, tam je první místo, kde může být chyba. Po sundání víka je pak vidět lišta s vodiči k jednotlivým vstřikům, při troše šikovnosti se dá vyoperovat celá ven a kontakty očistit a jen LEHCE je napružit proti sobě. A pak všechno zpátky. Nicméně pokud je to tato závada, pak by v závadách motoru mělo být něco jako přerušení na vstřiku válec 3.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Munez »

kdyby to bylo vynechani vstriku,tak by se ti zapsalo do zavad a pri vynechani by se ti ukazala kontrolka zhaveni a esp.tohle bude podle me problem v egr.mam stejny motor a resil jsem to a pomohlo dat pred egr zaslepku s dirkou,aby priskrtila privod.kdybys uplne zaslepil,tak ti to tusim skoci do nouzaku.zkus to,me to pomohlo
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Pepino1973
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.03.2018 06:50
Bydliště: Kolin

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Pepino1973 »

pokud je to teda egr ventilem bude stacit nejak vycistit? Nebo pokud by se dal novy tak by se to mohlo vyresit nez tam pred to davat nejakou zaslepku. A myslim ze ten egr je ze zadu za motorem ze jo?
VW Sharan r.2008 2,0 TDI PD DPF BRT

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Munez »

egr je elektricky a nejspis nefunguje jak ma. u me treba slo slyset takovy cvakani z egr.kdyz jsem auto chtel vytocit,tak to cuklo jak kdyby neslo palivo a po te zaslepce to uplne zmizlo.egr je trosku drazsi zalezitost,tak si myslim,ze ta zaslepka bude lepsi moznost.staci kdyz ji das do te horni trubky co je lip pristupna.jinak egr je hned vzadu nahore,jde k nemu konektor

tohle je ta zaslepka
https://www.sgaf.de/node/379123" onclick="window.open(this.href);return false;
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Pepino1973
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.03.2018 06:50
Bydliště: Kolin

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Pepino1973 »

tak me to prosel kluk s diagnostikou... zadna chyba zadnej problem. egr ventil funguje otvira vse tak jak ma korekce vstriku byla taky v poradku jen na 3 se mu zdala byt malinko odlisna hodnota ale prej v norme..Jinak elektroinstalace ke vstrikum vymenena dana uplne nova. A mam pocit ze to je cim dal vetsi to cuknuti a az takovy nevim jak to popsat kovový zvuk? Nevim...jinak jede normalne jen pri tom zaberu motoru 2-2500 otacek u 1,2 nekdy 3.Jsem uz z toho na prasky...
VW Sharan r.2008 2,0 TDI PD DPF BRT

Pepino1973
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.03.2018 06:50
Bydliště: Kolin

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Pepino1973 »

Jeste to zkusim tohle a potom budu asi muset dat vstriky ven a nechat jeste udelat kontrolu jestli jsou v cajku i kdyz korekce byla v poradku prej to neznamena ze jsou ok...
VW Sharan r.2008 2,0 TDI PD DPF BRT

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Munez »

verim,ze ti to pomuze,protoze u brt je to docela caste a ta zaslepka to vyresila.mam to aj z vlastnich zkusenosti
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

SharanistaSVK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.04.2018 20:58

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od SharanistaSVK »

Ahoj, vyriešil si ten svoj problém nejak, resp. si sa posunul ďalej. Ja mam tiež niečo podobné na svojom, tiež BRT, poctivých 130000 km. Necvakne ale chod motora je taky hrubý a pri zaťaženi, napr. do kopca začne akoby klepat, tak kovovo. Nie moc, ale klepe.
VW Sharan 2,0 TDI BRT 103 kW r. v. 2009

SharanistaSVK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.04.2018 20:58

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od SharanistaSVK »

Rozobral som klapku, egr. Bolo to zanesene, vyčistil a motor ide lepšie.
Přílohy
IMG_20180407_101005_HDR.jpg
VW Sharan 2,0 TDI BRT 103 kW r. v. 2009

ane
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.07.2010 13:26

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od ane »

Ahoj

mam problém s valcem číslo 2 (diagnostika), vynechava (VAG chyba 18075, 16686)

Alwe nevim jak u motoru ARL 1.9 110 kW sundam viko hlavy, protože jeden sroub plastoveho vika (vzadu u rozvodaku a vyfuku) je krytej EGR ventilem a to se musí cele asi sundat... Staci sundat ty 4 srouby co drzi ten EGR...

Delal jste někdo napruzeni kontaktu u tohoto motoru ARL? Nebo znate nekoho kdo by to umel rychle sundat/uz to delal/napruzit?

Diky

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Munez »

aspon u meho BRT je sundani vika dost obtizne.vadi tam egr a ten musi pryc,ale u passatu jsem mel podobny problem a pomohlo napruzeni kontaktu.auto kdyz jelo na tri valce,tak na budiku ukazovalo zhaveni a kontrolku esp.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

ane
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.07.2010 13:26

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od ane »

poradil bys jak na sundani EGR?

Není nekde dilensla příručka?

Dik

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Munez »

kdyz si sundas ten spodni plast u co kryje sterace ,tak uz sam uvidis co budes muset sundat,aby ses dostal k viku.presne ted nevim jaky sroub nebo co musis sundat.to sam musis videt co ti bude zavazet a co bude stacit.ja na svem delal celou hlavu,tak to slo pryc snad vsechno.u toho passatu jsem nemusel nic sundavat,abych sundal viko
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“