Pazvuky v interiéru

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Snownook »

Ahoj Golfisti,

taky se vám u Variantu po FL ozývají občasné pazvuky v interiéru v podobě - prasknutí, loupnutí, zavrzání, bouchnutí? Např.: když občas jedu přes nějakou nerovnost, tak mi s odpružením vozidla loupne v přístrojovce. Jak to máte vy? Děkuji za reakce.

Honza

Motor 1.4 TSi, 92 kW, výbava ME.
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

mates1909
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 26.11.2017 08:13
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od mates1909 »

Ahoj tak já žádné pazvuky nemám mám najeto 12300km a jsem s kvalitou interiéru zpracováním a odhlučněním maximálně spokojený.
VW Golf VII Variant 1,4TSI 110KW Highline FL bílá pure
VW UP 1,0MPI 55KW Move bílá pure

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Snownook »

Tak to si mne moc nepotěšil. Já mám najeto přesně 11 tis km, dneska to tam skočilo. Tak to musím navštívit kluky ve VW, aby s tím něco udělali. Měl jsem část interiéru rozebranou - montovali mi bezpečnostní čip (v orig VW servisu), což kdybych věděl, kolik toho rozeberou, tak jim to v životě nepovolím.
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Bounty »

Tak sis vlastně sám odpověděl. Jednou se to rozloží, tak to napodruhé stejné jako z továrny nebude, bohužel.

mates1909
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 26.11.2017 08:13
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od mates1909 »

Přesně jak píšeš.Pokud by to nebylo nutné tak bych nedovolil aby cokoliv rozebírali z interiéru auta.
VW Golf VII Variant 1,4TSI 110KW Highline FL bílá pure
VW UP 1,0MPI 55KW Move bílá pure

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Snownook »

No a co se týče těch dekorů, protože z 99% praskaj ony? Ty nejdou nějak přepasovat, vyměnit? No řeknu Vám, že jsem po 5ti měsících vlastnění Golfa dost vyléčenej, nejradši bych to prodal...a to jsme měli v rodině 12 let Golfa Plus, který v interiéru ani neheknul.
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od ablorhm »

Mi dodnes něco mírně drnčí ve dveřích spolujezdce. Stačí však o milimetřík zmáčknout tlačítko okna a je po zvuku. Už se to rozebíralo, promazávalo, ale stejně to drnčí dál. Není to však naštěstí nic hrozného. :laugh:

Ta palubka by mohl být větší oříšek :|
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Snownook »

Jak bych to popsal přesně...je to prostě lupnutí plastů, třeba u ventilace, když se ohřeje, tak tepelná roztažnost zapůsobí a loupne to.

Jinak k té palubce - prý bylo rozebraný: Výdech levé ventilace, boční plast u ventilace (strana k dveřím) budíky a plasty kolem volantu. Takže se opravdu jedná převážně o dekor - což by neměl být problém zafixovat...teda alespoň myslím.

Každopádně včera se mi objevilo nějaké bouchání - nejspíš od sedačky...začínám si hrát s myšlenkou, že to auto pošlu se srázu :rofl: ...no ještě že mám 5 let záruku na všechno, takže si se mnou v tom servisu nejspíš užijou.
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Shorty »

Mě teda štve, jak se furt otevírá (pouze lehce) polystyrenová krabice s vercajkem. Když pak zavírám jakékoliv levé dveře plus víko kufru, tak to lehce bouchne. Uložení v zadním blatníku a přitažení gumovou páskou se nezdá být úplně dobře vymyšlený. Asi to budu holt muset něčím vycpat - třeba párem rukavic :-)

A souhlasím, že kvalita interiéru šla opět dolů :negative:
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Snownook »

Mne štve, když přejedu nerovnost, že se mi rozcvakne celý auto...už jsem psal jeden email v pondělí, dneska jim tam zavolám. U auta za takovou cenovku by neměly vrzat plasty jak u nějaké Dacie, s tím se prostě nesrovnám. Kupoval jsem VW záměrně kvůli kvalitě, ale asi jsem šlápl vedl..a to je moje auto vyrobené v úterý, takže žádné pondělí, žádný pátek :(!
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Snownook »

mates1909 píše:
Bounty píše:Tak sis vlastně sám odpověděl. Jednou se to rozloží, tak to napodruhé stejné jako z továrny nebude, bohužel.
Přesně jak píšeš.Pokud by to nebylo nutné tak bych nedovolil aby cokoliv rozebírali z interiéru auta.
No, ale bohužel k instalaci tichého vypínače to nutné bohužel bylo. :| ...

Každopádně jsem objednán na servis, řekl jsem jim co a jak, tak snad to nějak dají trochu do kupy. Zároveň se mi něco rozcvakalo ještě na místě spolujezdce, ale mám nahrávku, takže paráda. No tož veselý to mám :rofl:
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od juro111 »

Asi to nebude ten prípad čo tu spomínate, no ja som riešil nejaké cvakanie alebo klepanie, ktoré som počul niekde od spolujazdca. Myslel som, že dvere, alebo niekde oblasť A stĺpika. Nakoniec to boli iba slnečné okuliare v schránke pri osvetlení. Stačilo ich trocha posunúť, otočiť, zložiť a je ticho.
Niekedy sa zvuky šíria tak, že človek hľadá na zlom mieste a pritom je to iba nejaká drobnosť.

Alda87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 20.05.2016 09:14

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Alda87 »

U mě se zase po půl roce rozezněla jedna plastová část v kufru. Chvíli mi trvalo, než jsem přišel, odkud se ten zvuk bere. Většinou se projeví při přejezdu retardéru nebo drobných výtluků na vozovce (kostky aj...) nebo při zavření pravých zadních dveří jde slyšet takový doprovodný zvuk z kufru.
Při poklepu rezonuje, druhá strana tohle nedělá. Vypadá to, že tam bude nějaká vůle. Zkoušel jsem to s větším/menším úspechem vypodložit kusem papíru (vypadalo to fakt oslovsky) a stejně to nebylo úplně ono.
Tak si pohrávám s myšlenkou, že to odvezu do servisu, ať se na to mrknout. Myslím, že by to snad mohli udělat v rámci záruky. Jen mi není moc jasné, co by se s tím dalo dělat (demnotovat apod..), jeslti to jde nějak demenotovat a pokud ano, jeslti by neposrali
něco jiného :D
Přílohy
Výstřižek.PNG

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Snownook »

Ahoj kluci,

tak pazvuky vyřešeny přelícováním plastů dekorů v servisu VW (na záruku) - levá ventilace, budíky a středový plast přes rádio. Teď je v autě klid jak nikdy :)! ...samozřejmě při nízkých teplotách, když se auto vytápí, tak v plastech občasně loupne, ale to je prostě tepelná roztažnost materiálu a s tím se nikdy nic neudělá :). Dělá to i pravý výdech ventilace, co je zasunutej přímo do palubky.

Ptal jsem se, jak se dělala montáž tichého čipu a prý se pouze právě demontovaly plasty dekorů a na levá straně u A sloupu se palubka musela trochu přizvednout na protažení kabelu, jinak do celku, jako takového, zasahováno nebylo. Teď už jsem konečně zase spokojen a v autě je božský klid :)!

Jen takový trochu Off Topic - nějaký nápad, jak zahladit čouhající vlákénka ze stropnice? Já debil debilní se zachytil sucháčem, když jsem dával do auta tašku a jak to škublo, tak mi ten sucháč trochu vzal na jednom místě textilii stropnice. Díky za reakce.
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Shorty »

Taky se mi už párá stropnice podél rámu dveří od nastupování v úzké garáži. Je to tam hodně měkké, jak je za tím hlavový airbag. Musel jsem to na férovku zašít nití, aby se to dále netřepilo. Estetiku v tomdle autě házím naštěstí za hlavu kvůli dítěti, jinak bych z toho mizerně zpracovanýho interiéru zešílel.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“