Zasekle dveře pravé zadní

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
sonikmartin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 31.05.2015 17:42
Bydliště: Litomyšl

Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od sonikmartin »

Dobrý den pánové,

doufám že jako nováček na tomto foru a celkem čerstvý majitel Pašíka mezi Vás alespoň trošku zapadnu.
Ale přišel jsem sem s problémem. Asi před 14 dny mi nešli otevřít zadní dveře za spolujezdcem. Chvilku jsem se o to pokoušel a potom se povedli otevřít přítelkyni, ani nevím jak. V jakém si pomatení smyslů jsem si na nich při té příležitosti přepnul dětskou pojistku a teď je opět nemůžu otevřít.

Setkal jste se s tím někdo a poradíte jak je otevřít?

Děkuji
VW Passat Variant / 2.0TDI 16v / 103kW / Modrostříbrná metalíza

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od teekey »

vypada to nejak takhle?
https://www.youtube.com/watch?v=YOuTMIlEfhA" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
sonikmartin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 31.05.2015 17:42
Bydliště: Litomyšl

Re: Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od sonikmartin »

Ano to je přesně ono akorat na kombíku
VW Passat Variant / 2.0TDI 16v / 103kW / Modrostříbrná metalíza

Uživatelský avatar
sonikmartin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 31.05.2015 17:42
Bydliště: Litomyšl

Re: Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od sonikmartin »

Tak jsem se dnes vytocil, se zavrenymi dvermi jsem je rozcalounil k tomu jeste ten kraj kolem sedacky, pracne zevnitr odjistil detskou pojistku a otevrel je. A moje zjisteni je ze mi asi umira zamek. Protoze kdyz s nima netrisknu tak nejdou znovu otevrit jako kdyby se zamek nedocvakl nebo neco takoveho. Obe kliky jsou volne jako kdyby za nic nezabírali. Chvilku lomcuju obema klikama najednou a dvere se otevrou a potom snima svihnu a jdou normalne otevrit. Jenom sem nejak neprisel jak se dostat k zamku abych ho vyndal. Doufam že nemusí ven sklo a stahovačky.
VW Passat Variant / 2.0TDI 16v / 103kW / Modrostříbrná metalíza

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od Nwkt »

jasně že musí

Johnygolf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 01.03.2014 10:03

Re: Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od Johnygolf »

Ahoj, mám stejný problém, jak se dostat k odblokování dětské pojistky ? Tapec mám pro jistotu připravený náhradní.. :/ Díky

Uživatelský avatar
B.O.H.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 26.09.2009 11:06
Bydliště: Praha

Re: Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od B.O.H.Y. »

Už se to tu řešilo. Nejspíš nebude problém v zámku,ale v lanku od kliky. V zimě zamrzá lanko v bovdenu,bez dětské pojistky bys zevnitř otevřel normálně. Když pořadně jebneš dveřma,tak se odblokuje. Já to vyřešil rozebráním a prostříknutím bovdenu teflonem a je klid.

Johnygolf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 01.03.2014 10:03

Re: Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od Johnygolf »

No je pravda že mi to občas dělají i pravé zadní ale né pravidelně :-D Levý zadní s dětskou pojistkou jsou k.o. Tapec se mi podařilo kupodivu sundat bez poškození. Jak se teď dostat k lanku ? :D musím sundat sklo + plech se stahovačkou nebo jaký je prosím postup ? :)

Uživatelský avatar
B.O.H.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 26.09.2009 11:06
Bydliště: Praha

Re: Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od B.O.H.Y. »

Já měl sundanou celou stahovačku i s oknem,jestli to jde i bez toho netuším,ale obávám se,že ne.

Johnygolf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 01.03.2014 10:03

Re: Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od Johnygolf »

a nějaký postup nebo na co si dát bacha ? nikdy jsem to nesundával :-/ a na youtube jsem zadnej návod na to nenašel :/

Uživatelský avatar
B.O.H.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 26.09.2009 11:06
Bydliště: Praha

Re: Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od B.O.H.Y. »

Třeba tady:
https://m.youtube.com/watch?v=Fooz6_OSn60" onclick="window.open(this.href);return false;

Johnygolf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 01.03.2014 10:03

Re: Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od Johnygolf »

paráda, koukal jsem že na zadním okně je jen 1 šroub, levotočivej závit teda. Stačíto povolit nemusí se vytahovat celej šroub ven? Jak to dostanu ven tak myslíš že bude stačit najít lanko od kliky k zámku a zatáhnout za něj aby zámek povolil ?

Uživatelský avatar
B.O.H.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 26.09.2009 11:06
Bydliště: Praha

Re: Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od B.O.H.Y. »

Jojo tam by měl být jen jeden a myslím stačí jen povolit. Lanko prostříkat v bovdenu nečim co pak nelepí,já mám dobrou zkušenost se suchým teflonem a rozhýbat.

Johnygolf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 01.03.2014 10:03

Re: Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od Johnygolf »

koukal jsem ještě na jedno video, kde tahá rovnou ven zámek a všiml jsem si že mu na tom plechu se stahovačkou ten zámek zůstal, je tam přišroubovaný nebo jen nacvaklý ? https://www.youtube.com/watch?v=_VNvPxM6hjs" onclick="window.open(this.href);return false; čas 5:20 takový 3 bílý špunty :D Jde mi o to jestli ten plech se stahovačkou vytáhnu po vyjmutí okna s tím aby ve dveřích zůstal zámek.

Uživatelský avatar
B.O.H.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 26.09.2009 11:06
Bydliště: Praha

Re: Zasekle dveře pravé zadní

Příspěvek od B.O.H.Y. »

Ve stahovačce je to jenom zacvaklé,k dveřím tuším dva torxy z boku.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“