Nové auto - závady

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Kenny608
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.04.2018 17:47

Nové auto - závady

Příspěvek od Kenny608 »

Zdravim pani,
asi 3 mesiace vlastnim Golf 7 Variant 1,4tsi, najazdene 5000km. Pozorujem niekolko veci u ktorych sa neviem rozhodnut ci navstivit servis.
1. Geometria - od novoty ak drzim volant rovno idem mierne doprava
2. Suchanie zadnych brzd napr. pri cuvani do garaze
3. Dnes novinka vibracie na volnobehu pri zapnutej klime

A este otazka, funguje niekomu mirrorLink za jazdy ... mne vzdy vypne obraz.


Dakujem za nazory.

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: nove auto zavady?

Příspěvek od bouky2 »

Ahoj,
u mě před 4.roky geometrie to samé. Se zn.servisem špatná domluva a náprava. Vyřešeno až u známého(majitele) zn.servisu jiné značky, kde geo nastavili ke spokojenosti. Jinak nic z Tvého seznamu.

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: nove auto zavady?

Příspěvek od Jiruna09 »

Určitě reklamovat, dokud máš záruku. Já mám za sebou již 4. reklamace. Hlavně si nech dát náhradní vozilo.

Ohledně rádia a funkcí kolem - při každé reklamaci přehrávali nový SW a až teprve teď rádio funguje jak má.
U brzd mi občas zlobil autohold a rovněž mi byl přehráván SW a od té doby se mi to stalo jen 2x a to nemohu vyloučit svojí chybu.
Nevím co myslíš hlukem při volnoběhu, ale já 4x reklamoval rozvody a vypadá to na 5.reklamaci. Mám ale 2.0TDI, tak nevím jestli lze srovnávat s TSI.

Kenny608
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.04.2018 17:47

Re: nove auto zavady?

Příspěvek od Kenny608 »

Dnes bolo auto v servise, vysledok:
1. Geometria - od novoty ak drzim volant rovno idem mierne doprava
Opravene, vyzera to ok

2. Suchanie zadnych brzd napr. pri cuvani do garaze
Nevyriesene, vraj ked nemam zatazenu zadnu cast vozidla tak na zadne brzdy ide cca 20% brzdneho vykonu preto na nich ostava prach, bordel a preto suchaju.
Je pravda, ze teraz cez vikend som mal plny kufor a presiel som viac km a suchaju menej. Budem to sledovat dalej.


3. Dnes novinka vibracie na volnobehu pri zapnutej klime
Toto je udajne vporiadku, nechce sa mi tomu verit, musim vyskusat v inom golfe a potom uvidim co dalej.

Este som riesil aj el. sklapane spatnych zrkadiel, ze pri vyklapani na pol ceste na necelu sekundu zavahaju (tj. maju oddychovu prestavku).
Vraj je to standard, ak si niekedy spomeniem natocim a video zazdielam

Uživatelský avatar
belacapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.08.2010 16:23

Re: nove auto zavady?

Příspěvek od belacapa »

Geometria - mal som presne ten istý problém, tiež úplne nové auto a volant nakrivo, vyriešené v rámci záruky
Šuchanie zadných brzd - u mňa to isté, tiež mám variant 1.4 tsi...je to pekne otravné ale ani som to neskúšal riešiť cez reklamáciu, podľa mňa nemá význam..každopádne si myslím že tie brzdy ako celok nebudú zrovna top kvalita....
Vibrácie na voľnobehu pri zapnutej klíme - to isté aj u mňa, pýtal som sa na to v servise, vraj je to normálny jav...ale myslím si svoje...
VW Golf VII Variant Highline, 1.4TSI 110kW, Limestone grey, 2016
VW Golf V 1.4 55kW 2005

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“