Kodovaní Gateway Ostrava

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
dannycz96
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.01.2018 18:28

Kodovaní Gateway Ostrava

Příspěvek od dannycz96 »

Zdravím. Nenašel by se tady někdo z Ostravy, kdo by uměl nakódovat gateway, kvůli montáži rádia, které se starou gateway vybíjí baterku?

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Kodovaní Gateway Ostrava

Příspěvek od Ipanema »

Z Ostravy nevím, třeba někdo napíše. Kdyby nikdo, napíšu ti kontakt na Brno, Mikulov a Prostějov, kteří ti ji upraví. Pokud by se ti chtělo si udělat výlet a zůstat na Moravě.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kodovaní Gateway Ostrava

Příspěvek od tornado1 »

gateway stačí přehrát, není nutné ji měnit
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

dannycz96
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.01.2018 18:28

Re: Kodovaní Gateway Ostrava

Příspěvek od dannycz96 »

Aha, takže když si budu chtít pořídit rcd 330+ a bude se mi vybíjet baterie, tak stačí přehrát aktuální starou gateway ? Umí to přehrát i v normálních servisech, když na to mají kabel nebo je to složitější ?

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Kodovaní Gateway Ostrava

Příspěvek od Ipanema »

Co to je normální servis? Jako originální VW? Tam buď neudělají nebo ti dají jinou jednotku za cenu, kde bude napočítané i datum... Nejpravděpodobnější bude, že ti v servisu řeknou, že to nelze. Za úplatek ti někdo, kdo to umí, změní hodnoty v eeprom v jednotce. Tuším, že tak nějak... Oficiálně to není. Dotyčný musí mít program a zkušenosti.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

dannycz96
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.01.2018 18:28

Re: Kodovaní Gateway Ostrava

Příspěvek od dannycz96 »

Nene, nemyslím autorizovaný VW servis. Myslel jsem obyčejný servis. Mám známého v servise ale zatím jsem to s ním neřešil. Snažil jsem si o tomhle pročítal diskuze, protože z toho mám celkem guláš. Takže jsem pochopil, že potřebuji na to příslušný kabel, který se používá na diagnostiku a nějaký určitý software do noťasu, v kterém ty určité hodnoty jednoduše zatrhnu. Takhle jsem to z jedné diskuze pochopil. Tudíž mi to přišlo jako snadná věc, kterou by zvládl každý, kdo vlastní tyto věci. Jako třeba servis. Mám jako mladej svoje první auto, tak se snažím to všechno nějak pochopit, takže se omlouvám jestli plácám blbosti :D

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Kodovaní Gateway Ostrava

Příspěvek od Ipanema »

No tak taky, i "tvůj servis". Když to někdo umí a ví na kterých adresách to přepsat, tak to udělá.
Ale nezatrhává se, ale přepisuje se v šestnáctkové soustavě.

Prča to není a taky ti může někdo tu jednotku odpálit.

Vypadá to obdobně. Pouze ilustrativně.

Kód: Vybrat vše

http://fixecu.com/images/key/g5readeeprom.jpg
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

dannycz96
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.01.2018 18:28

Re: Kodovaní Gateway Ostrava

Příspěvek od dannycz96 »

Koukám, že tohle fakt prča není. Představoval jsem si to jednodušeji. Děkuji za objasnění :)
Takže původní gateway mohu nechat,stačí jen přepsat :)

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Kodovaní Gateway Ostrava

Příspěvek od Ipanema »

Ano, ale zálohovat, zálohovat, zálohovat. A taky to fakt svěřit někomu, kdo to dělá a ví co kde měnit.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

dannycz96
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.01.2018 18:28

Re: Kodovaní Gateway Ostrava

Příspěvek od dannycz96 »

Dobře, rozumím :) děkuji :) jestli se někdo z Ostravy nenajde, tak si udělám nejspíš výlet do Brna 8)

Jinak bych se chtěl ještě naposled zeptat. Koupil bych si prozatím teď na rychlo nějaký obyčejný rádio s aux/bt. Pojedu teď pryč na týden a přitom bych chtěl poslouchat svou hudbu a vyřešit to kódování bych nestihl. Teď jsem koukal a padlo mi do oka RCN 210. Lidi píšou, že není potřeba měnit gateway, že rádio baterii nevybijí. Tak bych se chtěl zeptat, zdali je to fakt pravda, ať pak někde nezůstanu trčet s vybitou baterkou

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kodovaní Gateway Ostrava

Příspěvek od tornado1 »

Ipanema píše:No tak taky, i "tvůj servis". Když to někdo umí a ví na kterých adresách to přepsat, tak to udělá.
Ale nezatrhává se, ale přepisuje se v šestnáctkové soustavě.

Prča to není a taky ti může někdo tu jednotku odpálit.

Vypadá to obdobně. Pouze ilustrativně.

Kód: Vybrat vše

http://fixecu.com/images/key/g5readeeprom.jpg
nechápu proč píšeš tyto nesmysly když tomu nerozumíš.. flashuje se kompletní datová sada..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Kodovaní Gateway Ostrava

Příspěvek od Ipanema »

Milane, snažně tě prosím - já se nechci hádat. Ptal se kdo mu to může udělat a jestli se to jen zatrhává. To psal. To je celé a taky jsem napsal, že ten screen je ilustrativní.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

dannycz96
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.01.2018 18:28

Re: Kodovaní Gateway Ostrava

Příspěvek od dannycz96 »

Jej, Nehádejte se zbytečně. Prostě je to složitější než jsem si myslel. To mi stačí k vysvětlení. Teď bych se chtěl prosím ještě zeptat jak je to s tou rcn 210 :/

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kodovaní Gateway Ostrava

Příspěvek od SakoVerife »

Kontakt v Brně prosím, potřebuji (pokud pujde) přepsat jednotku na přisvětlování do zatáček. Díky

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“