1,9 TDI 77kw - prdeni v motoru

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
BigKaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.04.2018 20:03

1,9 TDI 77kw - prdeni v motoru

Příspěvek od BigKaa »

ahoj lidi uz delsi dobu resim podivny zvuk z motoru meho Tourana 1,9 TDI motor T1, BKC 77kW, r.v. 2004

Vsemu predchazela rozsvicena kontrolka motoru a odkaz na emise. Moc toho nenanejzdim, spise kratke useky do 10km (prosim nekamenovat vim ze to neni ideal)
takze se problem uz docela dlouho vlece. Nejprve jsem nechal vymaznout chybu jestli se objevi zpet a objevila. Nicmene rovnez se stalo ze kontrolka na nejaky cas sama zhasla tedy problem docasne odeznel.

Po ujeti asi 1000km a silene spotrebe 10l/100km se z motoru zacal ozyvat zvlastni zvuk.
Prdeni, bouchani na bubinek, nebo zvuk jak z parni lokomotivy (zalezi na posluchaci) nic kovoveho, zadne cinkani.
To vse v pravidelnem intervalu. At dam volnobeh nebo posloucham pri jizde porad to tam je. Frekvence uderu se zvysuje s poctem otacek.
Pri sesplapnuti spojky pri jizde to na chvilku prestane, po uvolneni pedalu je zvuk zpet.

EGR byl vycisten - od te doby je klid od kontrolky motoru nicmene bouchani zustava.

Budu rad za kazdy nazor. Auto ma najeto 195000 km s dosud pravidelnym servisem.

Meglle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 05.07.2016 09:46

Re: 1,9 TDI 77kw - prdeni v motoru

Příspěvek od Meglle »

Spojka?

Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk

BigKaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.04.2018 20:03

Re: 1,9 TDI 77kw - prdeni v motoru

Příspěvek od BigKaa »

Diky za prispevek. Na spojku jsem taky myslel, ale co ten volnobeh? Nemela by na neutral zustat bez pohybu?

Jinak zkousel jsem zde popsany smetakovy test a zvuk vychazi z oblasti airboxu ne-li primo z nej.
Zkusil jsem to nahrat ale nevim jak to sem vlozit.

BigKaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.04.2018 20:03

Re: 1,9 TDI 77kw - prdeni v motoru

Příspěvek od BigKaa »

tak jsem zatim hledal sam a nasel toto

zvuk je naprosto stejny i v dalsich videich kde je popisovana zavada na vacce.

tak to sem davam kdyby to nekomu s podobnym problemem melo pomoci se orientovat.

Meglle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 05.07.2016 09:46

Re: 1,9 TDI 77kw - prdeni v motoru

Příspěvek od Meglle »

Ja nevim, nesetkal jsem se s tim jeste... Co pise diagnostika?

Odpovědět

Zpět na „Motor“