Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od Olaf87 »

Podělte se se svými zkušenostmi s autorizovanými servisy :wink:
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od Snownook »

Ahoj,

tak já přispěju 1. do tématu - Autotrend Liberec, od kterého máme 2. vozidlo za poslední 3 roky (jedno já, jedno můj otec):

Klady
- ochota prodejců automobilů, kdy s Vámi rádi stráví ten čas a řeknou Vám vše do posledního detailu;
- přehledný a hezky uspořádaný showroom;
- komunikace se servisními poradci - emailová, telefonická, osobní;
- nemají problém Vás vzít na dílnu, aby ukázali, v čem je problém (u mne třeba rozhýbání čidla náklonu);
- udělají opravdu to, o co žádáte (já mám třeba podmínku, že nechci nechat vůz umývat v myčce);
- nemají problém vyhovět s výměnou oleje stanovený mimo interval;
- nabídka kávy nebo vody, když čekáte;
- láhev vína při přebírání nového vozu! :)

Zápory (spíš drobnosti)
- dlouhé čekací lhůty na servis - na přepasování interiéru jsem čekal cca 3 týdny, než mne vzali
- neuvěřitelný problém u Autotrendu zaparkovat - mají tam všude aut, jak nas*áno :D
- jedno pochybení, které bylo odčiněno několinásobnou omluvou ze strany Autotrendu a stejně jsem za to pochybení ve výsledku rád. Napíši Vám tu krátký příběh koupě mého miláčka:

Před koupí mého nového vozu jsem vybíral mezi dvěma skladovkami - červený VW variant ME a bílý VW variant ME (identická výbava, jen jiná barva). Po telefonu došlo samozřejmě i optání se ohledně barvy mé drahé polovičky a ta sdělila, že si mám vzít radši bílého, mé srdce ale pleskalo po červeným. Když jsem s prodejcem dohadoval rezervaci vozu, bylo mi řečeno, že červený je již rezervován a zbývá jen ten bílý. Souhlasil jsem tedy a nechal si zarezervovat bílého.

Po dvou dnech mi prodejce volal, že se uvolnila rezervace na červeného a zda nechci ještě zauvažovat nad ním (vážně moc se mi líbil, ale řekl jsem nakonec, že vezmu tu bílou). Následující den jsem šel podepsat kupní smlouvu na vozidlo - VW golf variant ME - pure white. Po všech administrativních nezbytnostech jsem se zeptal, zda mohu vůz vidět, prodejce řekl: není problém, vezmu klíče a půjdeme se na něho podívat. Najednou nastal problém - dlouhé hledání klíčů, zaskočené pohledy kolegů prodejců a první omluva - auto již bylo prodáno, i přes mou rezervaci. Nastala chyba v systému, kdy jeden z jeho kolegů prodejců auto neodepsal k prodeji, proto vznikl zmatek (a já koupil již jednou prodaný vůz :D :D). Tak jsem se kvapem zeptal na červenýho, prodejce mi ale řekl, že je opět rezervován a bude vědět po víkendu, jak se věci mají. Přistoupili jsme ještě k variantě, že vůz objednáme do výroby nebo necháme nějaký stáhnout z jiné pobočky VW, ale řekl jsem, že počkáme tedy do pondělí a uvidíme. Samozřejmě, já naštván, bouchal jsem se do hlavy, proč jsem si nevzal červeného, doma se s ženou pohádal kvůli barvě vozu...

Nakonec jsem se dočkal dlouho očekávaného telefonátu, kdy mi prodejce sdělil, že na červenýho varianta se uvolnila rezervace. Kvapem jsem ji potvrdil a hned druhý den odpoledne jel podepsat novou kupní smlouvu na vozidlo - bylo to všechno stejný, takže administrativa nezabrala tolik času. Po několikanásobném omluvení jsem ještě ten týden přebral svůj nový vůz, spolu s lahví vína a přáním spoustu ujetých bezproblémových kilometrů (a s další omluvou za vzniklou situaci). Jelikož žena odmítala se jít se mnou na auto podívat a přebrat ho, tak fyzicky ho poprvé viděla až, když jsem pro ni dojel do práce a musím vám říci - z té barvy ji spadla huba. Nakonec pronesla: jsem ráda, že ti ten bílý nevyšel, tohle je opravdu krasavec (shodou okolností stál jeden bílý hned vedle nás). U nás auta rádi pojmenováváme, a hned ji napadlo jméno - Ruďák (přesně jako ten pták z Angry Birds - prý mám stejnou povahu :D :D :D). To jest můj příběh.
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od Shorty »

Klokočka Praha 5 Barrandov - spíše NEGATIVNÍ
- řešil jsem chrastící řetězové rozvody (prý ok, do výměny se jim evidentně nechtělo) a drobnou korozi pod podběhem na záruku
- i na opakované urgence se nevyjádřili v zákonné lhůtě, nutno popohnat přes importéra
- ve finále si tam auto na pár dní nechali, zdarma půjčili náhradní. Šéf servisu (jinak fajn chlapík) se omluvil, že měli období dovolených
- parkování celkem ujde

Porsche Praha Smíchov - NEUTRÁLNÍ
- dobrá komunikace přes email a prodej dílů
- drobný servis vždy ok (brzdy, filtry, olej, seřízení řazení...ale měl jsem to přes známýho) plus zdarma umytí
- doplňkové služby nic moc...nechtělo se jim vygenerovat PIN k origo rádiu (nebylo kradený) a strašili vysokou cenou
- mizerné parkování

Auto Jarov Praha - spíše NEGATIVNÍ
- řešil jsem lakování na pojišťovnu a přitom poškrábali jiný díl a vybili baterii
- nákup auta (nového a ojetého) bez problémů
- horší parkování

Tukas Praha - POZITIVNÍ (pouze doplňkové služby)
- vyčtení plné servisní historie a svolávacích akcí zdarma a na počkání
- parkování bez problémů

Škoda Na Strži - POZITIVNÍ
- super na nákup dílů, navíc zřejmě nemají restrikce na servis VW
- přátelský personál - hezky mi nacenili lakýrnické práce kvůli vandalismu
- drobný servis ok (kapaliny, geometrie), ale delší čekací doba
- horší parkování

Porsche České Budějovice - spíše POZITIVNÍ
- super zkušenosti s nákupem nového i ojetého auta a prodejem na protiúčet
- smíšené servisní zkušenosti - zmršená montáž zámku řazení Construct do nového auta, po reklamaci ochotně a rychle opraveno
- delší čekací doba na lakovnu (to je ale evergeen snad ve všech origo servisech)
- parkování bez problémů
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od bouky2 »

Auto Jarov:
Pozitiva:
Nákup nového vozu, moto, ojetého vozu OK
Negativa:
Řešení odkapávajícího ostřikovače zadního skla jsem jim musel vytisknout postup opravy z VW koncernu že to prý ještě neřešili?? :D
Řešení reklamace geo od zakoupení hrůza

Podbaba:
Pozitiva:
Fajn domluva, je to družstvo a docela se snaží, byl jsem spokojen... origo tažné, svolávačka a nějaký ten klasický servis
Negativa:
Nic mě nenapadá

VW Strakonice:
Pozitiva:
Strakonice nejsou Praha :) vstřícní, ochotní, měnili přední sklo, spokojenost, origo ND zajistili dle domluvy
Negativa:
Zatím nevím, uvidíme co další návštěva

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od passatb3 »

Za Brno z autorizáků pouze Porsche. Servisuji zde 3 auta. Vyřešili vše (reklamace, servis) vcelku rychle a dobře. Profi jednání, u výměny oleje po domluvě můžete být na dílně, lze vlastní olej.
Před pár lety jsem měl dobré zkušenosti s Auto Bayer ve Slavkově. Po odchodu "mého" mechanika a přijímacího technika + neschopnost vyřešit reklamaci na TPI jsem s nimi skončil.
ROS: nestojí za řeč, arogance a neochota přijímacího technika mě odradila s nimi mít cokoli společného.
Toť má zkušenost.
Naposledy upravil(a) passatb3 dne 13.04.2018 11:58, celkem upraveno 1 x.

p.lehky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.09.2017 08:46

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od p.lehky »

Zdravím... někdo nové zkušenosti z KV kraje na servis, čeká mě první na VW Touran 2017 zhruba za 3 měsíce a zatím jsem nic pozitivního nezaslechl?

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od Jiruna09 »

Auto Jarovo - negativní zkušenost

Při koupi vozidla jsem si výslovně nepřál jakoukoliv montáž reklamy a podobně. Výsledek byl vruty přišroubovaný rámeček pro SPZ tak, že samotná SPZ jen tak tak díry zakryla. Převzetím vozidla snaha přestala.

Servis a reklamace - arogantní a odmítavý přístup. Až po tvrdém vymáhání zákonných nároků, stížnostem u importéra VW a vyhrožováním řešení soudní cestou teď vše řeším s vedoucím servisu a přístup se zlepšil. Ale nikomu bych dohadování zde nepřál.

Uživatelský avatar
kapitanplaneta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 10.08.2017 14:19

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od kapitanplaneta »

VW Šumperk (Fortex Auto) - Katastrofa

Vice viz toto VLÁKNO, ať to tu na fóru není dvakrát.

Příště teda budu zkoušet Olomouc. Nějaké zkušenosti s Porsche Olomouc nebo Autocentrum Olomouc?

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od ladaf »

Autocentrum Olomouc - servis nevim, ale kdyz jsem kupoval auto byli totalne neochotni a neschopni. O temer zadne sleve nemluve. Proto bych tam vickrat nejel.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od ladaf »

passatb3 píše:Za Brno z autorizáků pouze Porsche. Servisuji zde 3 auta. Vyřešili vše (reklamace, servis) vcelku rychle a dobře. Profi jednání, u výměny oleje po domluvě můžete být na dílně, lze vlastní olej.
Před pár lety jsem měl dobré zkušenosti s Auto Bayer ve Slavkově. Po odchodu "mého" mechanika a přijímacího technika + neschopnost vyřešit reklamaci na TPI jsem s nimi skončil.
ROS: nestojí za řeč, arogance a neochota přijímacího technika mě odradila s nimi mít cokoli společného.
Toť má zkušenost.
Slavkov - kupoval jsem a chodim i na servis, je pravda ze za poslednich par let se tam personal vymenil ale chodim tam rad. Ochota, taky muzes byt u opravy/prohlidky, kafe atd.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
kapitanplaneta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 10.08.2017 14:19

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od kapitanplaneta »

ladaf píše:
kapitanplaneta píše:VW Šumperk (Fortex Auto) - Katastrofa

Vice viz toto VLÁKNO, ať to tu na fóru není dvakrát.

Příště teda budu zkoušet Olomouc. Nějaké zkušenosti s Porsche Olomouc nebo Autocentrum Olomouc?
Autocentrum Olomouc - servis nevim, ale kdyz jsem kupoval auto byli totalne neochotni a neschopni. O temer zadne sleve nemluve. Proto bych tam vickrat nejel.
Tak to já tam naopak kupoval, ochotní byli velmi a slevu mi dali extrémní. :-D

Proto uvažuju, že tam začnu jezdit na servis.

niko99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.08.2017 12:22

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od niko99 »

Porsche Olomouc mohu jen doporučit, koupě a servis předchozího vozu pouze tam. Nemám tedy důvod jezdit se stávajícím Golfem do Autocentrum Olomouc, přestože jsem ho tam převzal.
VW Golf Variant 2017, 1,0 TSi 81kW, ME, stříbrná Tungsten - operativní leasing
EX: Škoda Fabia II Combi 2008 - 1,4 63kW, Elegance, černá Magic

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od ladaf »

Porsche Olomouc neprodava VW (jenom servis). Resp. to tak bylo v 2015.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od Shorty »

Auto Jarov Kunratice - POZITIVNÍ
- objednání po telefonu bez problémů, jen sdílí stejnou infolinku s kmenovým Jarovem
- svolávací akce vyřešena na počkání
- reklamace bez problémů: 1. prohlídka ohledání problémů a objednání dílů, 2. během týdne, montáž rychleji než slíbeno
- umytí auta zdarma
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Autorizované servisy & naše zkušenosti s nimi

Příspěvek od ablorhm »

Auto Jarov Kunratice
- objednaní přes web
- na řadu jsem přišel do pár minut
- umyté auto
- pohodové parkování
- celkově spokojenost
- toto místo bych navštívil i v budoucnu

Auto Jarov Praha 3, Osiková
- objednán přes telefon
- i když jsem byl objednán na určitý čas, dalších cca 20 minut čekačka, než jsem přišel na řadu
- rádoby zákaznická karta, která však ve výsledku přináší při detailním porovnání s jinou fakturou podobné ceny jako jinde bez slev
- dlouhé objednací doby

Auto Bayer, Slavkov
- super jednání
- vstřícnost
- rychlost
- toto místo bych navštívil i v budoucnu

Porsche Prosek
- relativně brzké objednání
- celkově spokojenost
- toto místo bych navštívil i v budoucnu

Porsche Smíchov
- horší parkování
- nemám dobré zkušenosti

CB Auto České Budějovice
Pouze jsem zde zakoupil auto, tedy prodej, předváděcí jízda, komunikace s prodejcem atd. - hodnotím spíš známkou 2.
Nicméně na danou dobu velmi výhodná koupě - jak sleva skladovky, dovýbava výbavy nad rámec výbavy Comfort Edition, 1% úvěr se zimní sadou kol zdarma apod.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“