Leštění laku - červená Tornado

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Ahoj chlapci!

Zkoušel jsem hledat, ale nenašel jsem, pokud někdo ví, kam toto zařadit, tak klidně prosím přesunout a předem přijímám 20x otčenáš a ještě zpověď v kostele...každopádně k věci.

Rád bych se zeptal, hlavně teda majitelů červených golfů (Ablorhm, třeba), jak řeší drobné hologramy na laku? Auto jsem zatím myl jenom v bezkontaktní myčce tak, abych se zbavil té nejhorší špíny. Ale teď si chci dát tu péči, abych auto umyl pěkně růčo-fůčo a pak ho naleštil. Samozřejmě metoda 2 kýblů, mytí mikrovláknem a leštění jakbysmet znám, ale dají se nějakou leštěnkou zamaskovat již vzniklé hologramy?

Jeden případ z dneška - přímo cestou do práce se rozhodl jeden pták mi to natankovat do čelního skla, ale díky nánosům pylu na autě a rychlosti mi ten zmetek křídlem zanechal lehký podpis na kapotě. O strojním leštění nechci slyšet, jen jak to udělat hezky v domácích podmínkách, ručně, bez použití dalších instrumentů (leštička, apod.)

Když už jsme u strojního leštění - má to nějaký vliv na záruku laku? přece jenom se při strojním leštění ubírají mikrony :). Předem děkuji za odpověď.

Leštěnkám zdar! :)

Honza
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

Po vyleštění je potřeba vždy ale zavoskovat a zakonzervovat, to ale asi víš. Pokud se bavíme o dvoukýblové metodě a bezkontaktním mytí, tak kde se vzaly škrábance?
Perfektně maskuje DoDo Juice Lime Prime. Taky dělám růčo. Růčo se ale škrábanců nezbavíš, ani když na tom necháš ruce. Jen dobře kryje. Malý tester ti vystačí na 3-4 auta.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Nějaké drobné hologramy (pavoučci) byly po převzetí vozu, kdy ho proháněj myčkou, ale to se dá pochopit. Ostatní vznikly vnějším vlivem - viz dnešní pták, o víkendu pes, co mi skočil na práh kufru, apod.
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

Psi se musí do kufru zvedat. Vím to z vlastní zkušenosti... Otázka jestli ten pes nemá 50 kilo, že jo.... A taky hlavně při "vystupování" to jde hůř ohlídat to zvíře....
Na tu červenou bych pak dal třeba vosk DoDo Juice Hard Candy, Raceglaze 4x4 nebo od Chemical Guys Cherry Wax nebo Butter Wet Wax. To by mohlo vypadat dobře. Taky růčo.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

To byl pes přítelčiných rodičů, já zrovna ležel pod autem a mazal čidlo náklonu. Než jsem stihl vylézt, skočil mi na hranu kufru. Chtěl jsem ho zabít a stáhnout z kůže, ale bohužel by mi ji pak nedali :rofl: :rofl:

Díky za tipy na vosk :)! A jinak k mé druhé otázce? Strojní leštění a záruka na lak?
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Shorty »

To asi nechceš slyšet, ale existují i barevné vosky/leštěnky, které na pár dní/týdnů jakoby dokrmí ten lak. Samozřejmě je to jen dočasný efekt a navíc se prodávají jen na nejvíc profláknutý odstíny, což červená dozajista je.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Mám právě doma nějakýho červenýho Turtle Waxe, tak uvidíme, třeba to pomůže :).

Každopádně, další auto bude s metalickou barvou, protože na tý červený pastelce jde všechno vidět :D
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

Želvu vyhoď. K ničemu.
O záruce a rozleštění nevím. Pochybuji ale že by tohle někdo řešil.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Ok, dneska jedu koupit wapku, máte nějaký tip, jakou? Samozřejmě s co nejnižším průtokem/min, aby neodletěl lak :D!

Pak teda nějaký napěňovač, a zbytek hezky růčo fůčo :)
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

WAP je jedno, do 3000 psi je to v pohodě vše. Ale jestli chceš napěňovač, tak si najdi, aby na ni ty napěňovače byly. Jsou drahý na netu a pasu na skoro vše, pak jsou levný na Aliexpressu a ty na něco jsou a na něco ne.
Takže abys nekoupil nějakou tlakovou WAPku a pak k ní neměl co přidat k napěnění pro pěnu. Jde o tvar té trysky. Ale napěňovač jde přidat i ke klasické hadici bez hnacího pohonu. Takovou Wapku ani pak nepotřebuješ. I když na okna, na terasu a pod. se to asi hodí všem.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Shorty »

Uka zpěňovač na klasickou hadici...myslíš něco TAKOVÝHO?

...čmajznul jsem ženě ruční tlakový postřik na zahradu, dal tam trošinku saponátu, pořádně natlakoval no a v omezeném množství z toho nějaká pěna byla. :laugh:
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

Já používám Gloria FoamMaster FM10. Je to takový šidítko, ale pěna je jak na holení. Jen je nižší, ale drží. S 1l vody a panákem šamponu udělám kopec parády.

Ručních na hadici je nepřeberně. Tuny. Např.: tady nebo tady, a další tady a pak třeba tady.

To poslední máš i s dvoukýblovým mytím zde: https://youtu.be/EfwPl69rebw a pak srovnání s kompresorem a bez něho https://youtu.be/mkoNE6d4Y2I
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Takže kluci,

jsem na vážkách, vypadá to teda na současný setup:
- Wapka Karcher k3
- Foam Lance pěňovač
- Aktivní pěna
- Leštěnka DoDo Lime Prime
- Vosk DoDo Juice hard wask
- Autošampon...

Jelikož se bude jednat o nemalou investici (zase :D), tak jaký je potom přesný postup? Abych něco nezku*vil :D

Auto napěnovat, počkat chvilku než se to vstřebá, pak dvojkýblákem to přes rukavici umýt - v jednom kýblu šampon, v druhém čistit rukavici. Až to bude, tak to celý opláchnout, usušit mikrovlák. ručníkem. Dále auto přeleštit Dodo Lime Prime a nakonec zavoskovat? :D

Sakra to mi zní jako hodně práce :( :D!
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

Máš to napsané dobře. Jen toho máš málo, i když toho vypadá hodně. Nějaký vosk už na autě byl? Chce to dekontaminovat lak před zavoskováním. Vše z něho sundat. Ať už aktuální vrstvy něčeho naneseného schválně, či nechtěně. Takže ten oplach šamponem si dej 2x. Jednou před s tou rukavící a kýblama, pak buď chemická dekontaminace Ironem a rukavicí nebo (raději) mechanická Clayem (měkký od Valet Pro) a lubrikantem (zase třeba od Doda. Je dobrej.), pak zase umýt. Podruhé už jen "normálně". No a když to velmi velmi zkrátím, tak pak 1x leštěnka s kulatým pěnovým/hranatým mikrovláknovým aplikátorem (kvádrový mikrovláknový je pohodlnější). A vyleštit, aby na laku nic nezůstalo a ani nikde v záhybech plechů. No a to je půlka práce za tebou. Pak 1x vrstva vosku, 15-20 min. pauza, vyleštit, pauza na film, pak 2. vrstva vosku, 15-20 minut pauza a vyleštit. Pauza přes noc a začne chcát..... Tím máš ale pěkný auto až do zimy. Stačí jen umývat (pH neutrálním) šamponem/pěnou. Předpokládám, že vosk od Doda bude přírodní, takže se pak vyvarovat na půl roku nebo navždy syntetických detailerů, postřiků, pH vyšších šamponů, želv, atp.

Je toho moc? A to se tu nebavíme ještě o podbězích a o kolech....
Nebo o sklech a plastech na autě.

(mám hatchback a vypotřebuji:
8-10ml šamponu na 1 oplach
50gr claye
20ml librikantu + destilka
nevím kolik leštěnky, ale odhadem 50ml max.
15ml vosku na dvě vrstvy voskování. Možná by šlo i o fousek míň.
To jen pro představu.)
Naposledy upravil(a) Ipanema dne 15.05.2018 09:14, celkem upraveno 1 x.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Čoveče, nic by na autě být nemělo. Koupil jsem to koncem října, a tak, jak jsem to převzal, tak to přežilo zimu. Jen, když to bylo na můj vkus už zasolený, tak jsem zajel do bezkontaktní myčky a auto umyl. Chtěl bych tomu teď dát tu "jarní" péči, kdy to pořádně umyju, zapatlám odstřely od šutrů, protože to auto je osekaný jak prase, naleštím, navoskuju. Hlavně jsem se přestěhoval a chuděra mi parkuje venku před bytovkou, tak ať je tam ta ochrana laku větší.

Btw. proč se vyvarovat syntetice? Tím se to smeje? Díky za rady :)
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“