Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
LukasKT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.05.2014 21:09
Bydliště: Klatovy

Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od LukasKT »

Zdravim zhruba před měsícem jsem si pořídil Passata CC 2.0TSI rv. 2009, A už mi to hlásí problem viz nadpis. Stalo se mi to poprvé před asi 50km kdy mi to hlasilo jen kontrolku Tlak oleje! Vypněte motor! Což jsem udelal asi po 10minutové přestávce jsem dojel vklidu domu +-10km, po ujetí dalších +- 40km mi to hlásilo Znova Tlak oleje! Vypněte motor! motor jsem vypnul nechal ho 20 minut stát a zavolal jsem kamaráda aby mne odvezl pro olej. Když jsme přijeli zpět zkontroloval jsem hladinu oleje která byla víc než dostatečná. No nezbývalo než znova nastartovat a 3 km dojet domů. Po nastartování mi začlo opravdu lehce a pomale něco klepat zpod motoru těžko říct od kud to bylo snad nekde pod tim plastovym krytem motoru. Dovalil jsem domu a mezitim mne opět zfackovala kontrolka Tlak oleje! Vypněte motor! Jenže si ještě ke všemu přivolala kamaráda Porucha motoru! Když jsem dojel domů tak už mi začly klapat i ventily vcelku hlasitě. Od té doby auto stojí čekám na okno v servise.
Chtěl bych se zeptat na co se mam připravit v čem by mohl bejt s nejvyšší pravděpodobností problém ?
Díky chlapi
VW Passat B5 1.8 20V
VW Passat CC 2.0 TSI

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od Prochy01 »

Nízký tlak oleje - nemaze motor!

Když jsi s tím “jezdil” a to opakovaně, bude to slusna nadílka, moc bych se netěšil až tu konzervu otevřou....
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

LukasKT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.05.2014 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od LukasKT »

Prvně jsem myslel že to je jen nějakej kiks a připisoval jsem to v brzké době nutné výměně oleje a filtru protože jsem s tim odjel dlouhou cestu kolem 500km jízdy kdy jsem tomu dával gas gas nicméně jsem musel čekat až budou mít v servisu místo. S autem jsem potřeboval jezdit tak jsem jezdil pomalu a mírně nicméně se mi to zahlásilo znova a od té doby nejezdím jen doufam že to nebude až taková tragedie.
VW Passat B5 1.8 20V
VW Passat CC 2.0 TSI

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od Nwkt »

No nejspíš to přidřel

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od hkr »

Tvl tobě začnou klepat ventily, jezdíš s tím a myslíš, že to nic nebude? Taky bych chtěl být takový optimista. :laugh:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
b8rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.03.2018 19:48

Re: Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od b8rline »

U starsich 2.0 tsi/tfsi je to celkem klasicky problem s olejovym cerpadlem popr. vyvazovaky. Malokdy se stane, ze je ucpany saci kos, ve vetsine pripadu se rozleti vyvazovaky nebo utrhne ozubene kolecko, ktere pohani cerpadlo. Pokud by se to hned zastavilo a dal nejezdilo, mohlo to dopadnout jeste mozna dobre. Ale jak to zaklepalo, bude v hajzlu dost veci...od turba, pres vacky, ventily. Jen pro informaci jen nove olejove cerpadlo (ktere mimochodem neni nijak vylepsne a udela to za 100/150/200/250k km zase) stoji pres 30k... Neco turbo, hlava atd. Tezko strilet takhle od netu, ale pres 100 to muze prelitnout uplne vpohode...

LukasKT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.05.2014 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od LukasKT »

No fajné, Od tý doby co to začlo klepat jsem s tim nejezdil. Tak holt doufat že to nedostalo takovej záhul.
VW Passat B5 1.8 20V
VW Passat CC 2.0 TSI

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od napster »

Kdyby bylo malé množství oleje,tak to napíše zkontrolujte hladinu oleje. Pokud to píše STOP mazání. Vypnete motor,tak to napíše pro pr**l,jako je třeba praskla žárovka,nebo nefunkční airbag. Jestli už to klepe,tak se příprav na rozboru motoru a vyšší částku na opravu. Kdyby si uposlechnul co ti psalo auto,tak si mohl jen vyčistit koš ve vaně,popřípadě opravit hokejový čerpadlo a byl si v tom za cca 6000kc v oprava. Teď to budeš také řešit,ale k tomu musíš ještě připočíst opravu klepajicich dílů....
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od KJirka »

Moc pěkný. Zajímal bych se o to, jestli to je jen náhoda nebo původní majitel už něco tušil nebo nějaký problémy měl. Jen se to asi bude těžko zjišťovat.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
b8rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.03.2018 19:48

Re: Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od b8rline »

KJirka píše:Moc pěkný. Zajímal bych se o to, jestli to je jen náhoda nebo původní majitel už něco tušil nebo nějaký problémy měl. Jen se to asi bude těžko zjišťovat.
tohle proste nastane v jeden moment a bez varovani...

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od kimik »

Když byly dceři 3roky, taky sem jí říkal že ten hrnek s čajem je hokej... "hajs to pálííí". Taky nevěřila do ty doby než sem ji nechal lehounce a malinko sáhnout. Od té doby dobrý.... Teď už jí je 10 a když jí něco řeknu, tak tomu věří.... :roll:
Myslím že jak uživatel psal, že ho ta kontrolka "zfackovala" že se tak nestalo - škoda, protože kdyby to uměla, tak by s tím dál nejel ani 100m.
Jedinou jistotu máš, a to, že tě zfackuje peněženka.
KiMiK.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od KJirka »

nemá smysl se do něj teď trefovat, už to určitě ví taky.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Matt83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 29.06.2016 19:27
Bydliště: Milevsko

Re: Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od Matt83 »

Bráchovi taky maxidot napsal to samý na dálnici. Na chvíli zastavil. Po nastartování hláška zmizela a tak znova jel. Po pár kilometrech stejná hláška. Zastavil, zavolal si odtahovku. Za pár dní cáloval 80 tisíc v servisu. Akorát neměl TSI, ale TDI (BMP).

Odesláno pomocí Tapatalk
VW Passat B6 2010 1.8 TSI EXECUTIVE

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od kimik »

Jsou 2 důležitý fakta, každá mašina se musí chladit a mazat..... :wink:
KiMiK.

LukasKT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.05.2014 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Kontrolka: Tlak oleje ! + Porucha motoru, Passat CC 2.0TSI

Příspěvek od LukasKT »

Bohužel zvoslil jsem to, původně jsem to přisuzoval tomu, že mi puvodni majtel říkal že by byl třeba v brzké době vyměnit olej na což jsem se chystal hned po vejplatě. Ted už vím že ta kontrolka znamenala něco jiného. Vyhlídky to nejsou nikterak dobré nezbejvá doufat že to nebude taková katastrofa když už jo tak si to holt budu muset slíznout.
VW Passat B5 1.8 20V
VW Passat CC 2.0 TSI

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“