Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

A to Ti vibrovalo vždy při té rychlosti, nebo jak se to chovalo?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od majkl1 »

Právě, že to nevibrovalo úplně vždy, ale většinou ano.
Zřejmě, než se odstředivou silou díky vůli v uložení vnitřní kloub od určitých otáček vyosil, tak to bylo jakž takž v klidu.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od motorpower »

Při brždění to začně ještě více vibrovat, ale s tím, že se vibrace se snižováním rychlosti zesilují (možná, že kotouče se vibracemi od kol kroutí).
Takto by se to nechovalo.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

Tak komplet nové těhlice, brzdy, kotouče a pořád stejné. Sice toto bylo děláno asi z větší části kvůli hmotnosti, což se ukázalo jako opravdu přínosné, protože najednou mi 18" kola nepřináši chuť se na našich silnicích podříznout, ale škoda, že to nepomohlo. Mechoš si myslí, že by to mohlo být vymačkané ložisko do obalu v převodovce.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

Nová hliníková ramena namísto těch litinových a pořád vibrace, byť zrovna teď menší. Co zásah do nápravy, to jiná intenzita. Převodovkou to dle mého nebude.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

Nechal jsem se podívat v jiném servisu, kde dělají janom automaty, na převodovku. Nevím tedy, co vše koukali, jestli ji opravdu demontovali a podobně, ale údajně vše OK, až na to, že levá poloosa nemá žádnou vůli a měla by mít. Tak možná to bude toto?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Ahoj,prodejem bych problém neresil..koupil jsem G7 a dela mi to něco podobneho :D od 130 lehke chveni,od 160 ustupuje a při brzdeni to vypada jak lehce zvlnene kotouce,lehce zvuk jak lozisko..zacal jsem kolama a geometrii,ale zatím nic.. :blush:

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

No, prodej by problém vyřešil, jenom koupě 7čky by mi ho mžná vrátila a to bych neudělal, 7čka je krám:-)) Tak jsem zvědav, kam se hneš :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Tak nejak jsem to myslel,prodas problem,koupis jinej..ted jsem to resil po servisech,posunu se nejspis na psychiatrii..

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

Taky řešení :-) Hele, ještě jsem v noci četl, že někomu to dělalo táhlo řízení. Sice mám pocit, že jsem ho měnil, ale bylo to už dávno, je to taky pár korun, tak to vyměním, tyče + táhla jsou od Febi za cca 1500,- Kč celkem, to přežiju.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Uvidim po prezuti na zimni pneu,jestli se neco stane. Koupil jsem hned nove pneu Pilot Sport,uz jsem ty kola nechal 3krat vyvazit a vse se tvari ok,ale nekdo to tu resil a az na dynamickem vyvazeni zjistil,ze i nove gumy jsou spatne..

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Tak co ta tahla? Mne na zatezovem vyvazeni zjistili jednu lehce hazejici gumu,nejak ji presadili a dovyvyzili a je to lepsi,uz to tolik nejde do sedacek,ale neni to dobre..od 70 se objevil novy zvuk,zni to jak lozisko,s pribyvajici rychlosti se pridava takove slabe bubnovani..takze nevim jestli lozisko v kole,homokloub nebo to muze byt dsg? Chci ji nechat zkouknout,ale nevim kde. Ve Vrsovicich je nejakej servis se slusnymi recenzemi. Muze tam neco bubnovat,kde servisujes dsg?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

No, nastala zajímavá situace, ale nechci předjímat :-) Táhla jsem neudělal, ale s nimi jsem objednal i nové kosti stabilizátoru, už je tam mám delší dobu, ač jedna se měnila nedávno. No a světě div se, zatím je klid. Jako, cítím pořád "mravenčení", ale to už bude tou tuhostí všeho. Schválně jsem tomu dával zabrat, jestli se něco "nerozhodí", ale nic. Táhla nechám vyměnit, to už jsem nestihnul sám + pod autem se mi dělá blbě, ale kosti jsem měnil sám, byl to porod, dementní tisícihran :-)

Co se DSG týče, tak těžko říct. Byl jsem v Automatické převodovky u Flory, přístup fajn, ale trošku nic mi nedělali, jenom to projížděli a snad to bylo na zvedáku. V minulosti mi měnili mechatroniku a to jsem si ji pak musel přizpůsobit sám, jinam bych neodjel, s tím oc tehdy neuměli :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Tak to jsi stastny clovek,alespon na chvilku :D Ja jezdim ze servisu do servisu,nikomu se do niceho nechce,nikdo si stim nevi rady. Pomalu se to zhorsuje,k vibraci se pridavaj zvuky,slabe bubnovani a huceni..a dopadne to jak na ctyrce,vadneho homokinetického kloubu si vsimnou az když v nem dojde vazelina..asi tri roky jsem ted po servisech nejezdil a jak koukam,nic moc se nezmenilo,stale si nevedej rady ani s nejtuctovějším autem na silnici :negative: :negative: ještě,ze jich je tolik...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

Už nejsem, týden OK, v pátek po servisu, nechsl jsem udělat to řízení, powerflex silentbloky a začalo to klepat jako divé Snad jen nějaká prkotina, ale kkepe od cca 120 jako předtím vibrace. Dělal něco na vnitřním kloubu a manžetu vnějsího. Možná to bude strjná závada, co dělala vibrace, uvidím snad zítra.

Máme to těžké, MHD snad bude lepší

EDIT: Tak to nové klepání byl jenom spodní kryt motoru, vykroutili se šrouby, co ho drží v nápravnici. Uvidíme, co dále:)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“