Autorádio s OS Android

Moderátor: SandrikGVI

Aký značku by si (z)volil?

Joying
1
100%
Eonon
0
Žádná hlasování
Xtrons
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 1

Uživatelský avatar
webiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.07.2018 10:58
Bydliště: Martin - Žilinský kraj, Slovensko

Autorádio s OS Android

Příspěvek od webiak »

Nie tak dávno som si nechal vymeniť koncernové RCD-310 za "No Name" čínu (okolnosti nebudem zbytočne rozoberať). Bol to jednoducho krok vedľa a zajtra ho vraciam. Autorádio s OS Android (ideálne 8.0+ & RAM 4GB+) ale chcem a preto by som vás chcel požiadať o pomoc pri výbere - hlavne čo sa značky týka.

1# Joying JY-VO131P4 -> môj favorit, ale nemá konektor na ext. WiFi ant.

2# Joying JY-VO130P4

3# Eonon GA9153A -> k tomuto dávajú aktuálne Dashcam zdarma

4# Xtrons PE98MTVPL

5# Xtrons PB88MTVP

6# Xtrons PB88UNVP

7# ??? iné ???

Joying sa mi, čo sa výzoru systému najviac "pozdáva" - i keď je pravda, že si nahrám alternatívny launcher. Ale ako jediná zo značiek nemá možnosť pripojenia ext. WiFi antény - v "No Name" číne bola za rádiom a WiFi bolo poslabšie.

Čo sa prevedenia týka, naozaj veľmi dobre vyzerajú modely bez mechanických tlačidiel, poprípade s kapacitnými (aké sú aj v "No Name" číne). Ale bol s nimi dosť problém - bežné "muchy" dané technológiou. Hlavne chýba ovládanie hlasitosti +-. Je teda vecou diskusie, či sa nenechať presvedčiť na model typu #2.

Do úvahy (kvôli shipping time, colným záležitostiam a záruke) pripadajú len zariadenia z EU warehouses ...

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Autorádio s OS Android

Příspěvek od JirkaVys »

Kup raději originál RNS 510 a máš klid. Tyhle čínské krámy jsou o ničem. Cena sice vyšší, ale aspoň funkční. Což u vozu z roku 2011 není zbytečná investice.

Uživatelský avatar
webiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.07.2018 10:58
Bydliště: Martin - Žilinský kraj, Slovensko

Re: Autorádio s OS Android

Příspěvek od webiak »

JirkaVys píše:Kup raději originál RNS 510 a máš klid. Tyhle čínské krámy jsou o ničem. Cena sice vyšší, ale aspoň funkční. Což u vozu z roku 2011 není zbytečná investice.
Ono o tú cenu ani tak veľmi nejde. Ide o Android ...

Ako do RNS-510 dostanem Sygic? Nijako. Resp. cez MirrorLink by to šlo, ale nie - nepotrebujem, aby mi vypadávalo GPS skrze toho, že ide z mobilu. Upgradujem na "smart" rádio pre to, aby navigácia bola v ňom a nie na telefóne (ako doteraz). A chcem len Sygic - povedzme, že ho mám zakúpený s doživotnou aktualizáciou máp. Ani u (z)námych značiek ako Alpine, Blaupunkt, či Bosch som nenašiel model s OS Android. Nehovoriac o X ďalších aplikáciách, ktoré budem (reálne) využívať ...

Beriem to ako voľby - dobro neexistuje, volím teda menšie zlo a potrebujem poradiť/vybrať čo najmenšie (zlo) ...

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Autorádio s OS Android

Příspěvek od JirkaVys »

S Čínou ti bohužel neporadím.
Nicméně na co cpát někam mapy Sygic, když RNS 510 naviguje také a bez problémů. Alespoň já se tedy s problémem nesetkal, hlásí to skoro vše od kolon, uzavirek atd. Někdy se stane že to tam není, ale to spíše u vesnic, kde zkrátka lidi s navigací asi zrovna nejezdí :)
Co jsem takhle občas zahlédl u známých nějakou tu činu, či jak, to nazvat... Tak to žádná výhra nebyla. Jo je pěkné že se tam dají spustit filmy z disku atd, ale já osobně neznám důvod proč bych si měl pouštět filmy, maximálně něco pro děti, jenže jak to tak bývá většině jenž toho akorát špatně za jízdy.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Autorádio s OS Android

Příspěvek od Ipanema »

Tady máš řešení.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=234&t=323968

Je to 10 cm pod tvým příspěvkem. Ve stejném tématu Interiér + Elektro.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
webiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.07.2018 10:58
Bydliště: Martin - Žilinský kraj, Slovensko

Re: Autorádio s OS Android

Příspěvek od webiak »

JirkaVys píše:Nicméně na co cpát někam mapy Sygic, když RNS 510 naviguje také a bez problémů. Alespoň já se tedy s problémem nesetkal, hlásí to skoro vše od kolon, uzavirek atd.
Skrze pripojenie na mobilné data? Potrebujem offline riešenie (takže na TrafficInfo som si nikdy ani nerobil chute).
Ipanema píše:Tady máš řešení.
No tak si to zhrňme:

:idea: AF neumí
:idea: Climatronic nezobrazuje
:!: Cúvacia kamera nezobrazuje obraz - zložité spojazdnenie
:arrow: Fotky z ext. úložiska sa nezobrazujú
:arrow: Videá sa nedajú prehrávať

Ne ne - tudy pro mne cesta nevede :|

Uživatelský avatar
webiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.07.2018 10:58
Bydliště: Martin - Žilinský kraj, Slovensko

Re: Autorádio s OS Android

Příspěvek od webiak »

Po ďalších úvahách a zisťovaní sa momentálne najviac prikláňam k Eonon GA9153A

FM transmitter:

Frequency range: 87.5MHz - 108.0MHz
SNR (-50dB): >55dB
Sensitivity (-50dB): >24+-4dB
Frequency response: 30kHz 15kHz (3dB)
Přílohy
eonon_ga2170_specs.jpg

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Autorádio s OS Android

Příspěvek od Ipanema »

Síla signálu bude asi OK. Je k tomu ta redukce pro obě originální antény a ještě do sloupku nebo pod stropnici můžeš skrýt druhý příjem signálu, který by měl být součástí. Někdo poslouchá v autě jen MP3 nebo hudbu přes Bluetooth. Ten FM signál je vždy zatím největším problémem tady těch neorig. rádií.

Jinak jestli můžu... Ten Sygic ti vyhovuje? Já ho mám koupený, ale nejezdím na něho. Když zapnu dva telefony a na jednom Sygic a na druhém Waze, tak když pominu policejní hlídky, kdy ušetřím peníze na pokutách, protože tam jsou ještě dřív než si rozbalí vercajk, tak navádění přes uzávěrky a objížďky je doslova tristní.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Autorádio s OS Android

Příspěvek od JirkaVys »

Cože? Rns510 kolony, uzavírky hlásí přes připojení k netu? To těžko, vše je off line pomocí úplně jiného signálu, ale internet to opravdu nepotřebuje.

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio s OS Android

Příspěvek od Nwkt »

Přesně tak
https://www.rds-tmc.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Autorádio s OS Android

Příspěvek od SandrikGVI »

Jestli dobre ctu tak Ipanema se neptal tebe JirkaVys ale ptal se kolegy webiak na to jak je spokojenej s tou Sygic navigaci...o spojeni RNS a online policejmi hlidky tam nikde nectu

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Autorádio s OS Android

Příspěvek od Ipanema »

Já nevěděl na koho je to reakce od JirkaVys... Bavím se o navigaci v mobilu. Sygic je super, neříkám nic. Ale.... Navádí přes uzavírky, neukazuje jak dlouho kolona trvá a neumí objet už vytvořenou kolonu. Vím, o čem mluvím, najezdil jsem se dvěma zařízeními a dvěma aplikacemi 2 měsíce. Když jsem jel v červnu Brno-Praha-Ústí-Dráďany-Berlín tam a zpět a to celé znovu po 10ti dnech, tak jsem ten rozdíl vyzkoušel i na tu najednou postavenou mikrovlnku na silnici. Mluvený projev Waze nic moc, ale ještě se mi nestalo, že bych s ní jen (měl bych s ní jet) nesmyslně po silnici 2. třídy, jako u Sygicu.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Autorádio s OS Android

Příspěvek od JirkaVys »

Nic proti, ale zpráva nebyla odpovědí pro ipanema. Odpověď byla původnímu tazazeli.
Takže než přijde nesmyslný příspěvek typu jestli dobře čtu.... Tak příště dobře čti. Díky :))
Nicméně waze je také tragédie, dříve za něco stála, ale poslední rok je to katastrofa.
Navíc nějaké policejní hlídky... Většinou stejně jen buzeruji ve městech.

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Autorádio s OS Android

Příspěvek od SandrikGVI »

beru...uz jsem se v tom nasel na co jsi odpovidal...omluva ;)

salko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 25.07.2011 11:14

Re: Autorádio s OS Android

Příspěvek od salko »

Ak ťa to ešte zaujíma, ja už mám niekoľko týždňov Xtrons PB88UNVP, cúvacia kamera, OBD, LTE modem (ale nie od XTRONS, ale Huawei). Golf 6, CAYC.
Za mňa maximálna spokojnosť. Ak ta niečo zaujíma a budem vedieť odpovedať, tak sa kľudne pýtaj.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“