NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od obrocnik »

Kupil som sportove struny a nove tlmyce a pomohlo mi to najviac.Najvecsia zmena.zajtra este zadne struny nahodim.
Přílohy
20180615_091728.jpg
20180615_143548.jpg
20180615_154533.jpg
IMG-15acd38987b90e45798681d1021f0fae-V.jpg
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od bik3r »

Taky jsem řešil vibrace předku, jak při normální jízdě, tak hlavně při akceleraci do kopce při rychlostech od cca 100kmh. Dělalo to hlavně po přezutí na letní 17" kola, nechal jsem je tedy dvakrát vyvážit, dokonce jsem je dal i na srovnání, nakopaný sice byly, ale zřejmě to guma stačila dorovnat, protože se nic nezměnilo. Pak jsem udělal silentbloky na ramenech a vyměnil i pravou poloosu, která už měla vůle, ale bylo to furt stejný bez změny. Nakonec jsem vyměnil spodní kuláky, který byly bez viditelný vůle a ani za jízdy nemlátily, takže jsem tomu stejně moc nevěřil, že se něco změní. Po demontáži starejch měl jeden prasklou prachovku, ale tak, že to v namontovanym stavu nebylo vidět,vazelína v něm byla a vyrezlej taky nebyl. No po nahození novejch auto přestalo vibrovat a bylo po problému. Sám bych tomu nevěřil, že to budou zrovna kuláky, který se v podstatě nijak neprojevovali, ale zřejmě tam nějaká vůle byla, která se ještě umocnila těma sedmnáctkama s docela nízkým ET.
GIII GTI 2.0 16V ABF

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od obrocnik »

Tak dlho nebol klud,ulozenie buchalo tak som objednal original matice na tlmyce,nove rameno,nove lozisko s nabojom a nove ulozenia a roztrasue sa to.Vsetko pomenene,neviem ci znovu vymenit predlzenu hriadel aj poloos druhe.Prikladam fotky aky rozdiel je v ulozeni ked sa da matica neoriginalna
Přílohy
received_2228353000515053.jpeg
received_2225766614117155.jpeg
received_2228354620514891.jpeg
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

Hudini1982
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.07.2018 07:32

Sharan

Příspěvek od Hudini1982 »

Zdravim,chlapi prosim o pomoc a radu!vymenil jsem poloosy na Sharanu r.v2003 1.9TDI 96 KW a pri zarazeni 2jky pri rychlost 25 az 35 auto zavibruje a jak zaradim 3jku dostane se to na vetsi rychlost nez je 35 tak nic jede jak ma!co to muze delat nebo jaka je pricina te vibrace?dik za rady a odpovedi

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Radoslav »

Môže byť problém v prevodovke alebo aj v zotrvačníku.Môže to byť aj tou krátkym medzikusom od poloosy do prevodovky.

Hudini1982
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.07.2018 07:32

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Hudini1982 »

Myslite ten tisicihran co je v prevodovce jak je v ni ta poloosa?jinak klouby lozisko olej v prevodovce vymeneno!uz fakt nevim

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od BigBang »

prostě prodloužení poloosy
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Hudini1982
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.07.2018 07:32

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Hudini1982 »

To jsem vymenil a porad to dela!!!

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od hiero »

11mAjA11 píše:Taky mě to čeká, na Alhambře MkI mě to při zátěži malinko hází volantem a začíná to "dunět" takový divný hluk to vydává s citelným boucháním i do podlahy, ale jen pod plynem, když uberu tak vše zmizne.
Můj tip jsou vnitřní klouby..
Nemám ponětí kde je koupím, co sem prohledával tak to nikdo nemá dostupné..
Nekupoval je někdo někdo už, nějaký tip na značku ?
tak sa podelim aj Ja so svojim trapenim. pomohol horny prispevok. minuly rok som kupil alhu stym ze bucha lavy vonkajsi klb. pre istotu som dal celu poloos od meyle ktora stala 96 eciek. vsetko v poho no postupne sa zacalo objavovat vlnenie auta pri zatazi a dunenie od 1800 otaciek. vedel som ze predlzenie je chytene a ko aj podvozok nebol v dobrej kondicii tak som sa rozhodol ze predzenie bude menene so spojkou. na moje prekvapenie este vo februari som zistil ze na tej novej poloosi je strelena po pol roku vnutorna manzeta aj som to tu spominal tak som tam dal od lobra za 15 eciek takze som musel poloos demontovat a montovat spat dvojita robota a cena stupla na 110 eur. najar som dal do kopy podvozok vlnenie sa len zmiernilo tak som to pripisoval aj vymene horneho ulozenia teraz v maji prebehla vymena spojky ako to som spominal bol zahryznuty dvojhmotak spolu s predlzenim. na moje prekvapenie dunenie sa len zoslabilo tak som to zacal pripisovat zaslepenemu egr ventilu a vlnenie ostalo a uz ma to zacalo sr*t. po ychto vymenach som teraz abslovoval s autom 1200 km a dunenie sa zosilnovalo a pri akceleracii tri styri pat sa zacali prenasat do volantu zakmity, pri ubrati nic. nasraty som znovu lahol pod auto a na zaklade tohto vlakna ktore som cele precital aj tri krat som zo zlostou ako auto stalo na kolesach trepal s polosami pri vnutornych klboch. zisteni emeyle poloos s 12000km vnutorny klb volado 1mm a prava gps ktora tam bola neviem od kedy tak asi 0.5 mm. zo zlostou som nabehol k znamemu do obchodu nech mi naceni poloosi od spidanu alebo lobra. kuka na mna ze ci som keeek....ze teraz predavaju za dobry peniaz skf lebo spidan aj lobro su drahe....poslal som ho niekam a nech to neriesi.....nastastie mi nacenil spidany za fakt dobry peniaz tak som objednal hned obe a vymenil. to si neviete predstvit ako sa auto zmenilo, ziadne vlnenie ziadne dunenie ani vibracie idem 130 a mozem septat, sam syn povedal ze aj on citil vybracie v podlahe duneie a vsetko zmizlo a ostal prekvapeny ako ta velka krabica ostala ticha........sidce teraz neviem este povedat ako dlho tie poloosi vydrzia ale poviem vam ze na nich boli oem cisla vw su nalakovane a manzety vyzeraju omnoho lepsie ako na tom meyle a inych co som videl do teraz.....tak na zaver asi tolko ako to tu bolo spomenute niektorymi chalanmi nic nefunguje dobre dobre funguje len original aj ked je omnoho drahsi....

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od GeorgeTDi »

Zdravím všechny, také řeším problémy s poloosou. Měl jsem na Sharanu 96kw ASZ 2003 problém s prodloužením poloosy a s pravou poloosou. Už tam byly velké vůle a cvakalo to při každém rozjezdu. Vyměnilo se to za nové prodloužení SKF a novou poloosu SKF. Ta poloosa vydržela asi 500km a přetáhnul se vnější kloub přes ten prstýnek pojistný. Tak se vyměnila za novou inovovanou SKF a ta fungovala. ALE když jsme byli v autě v 5 lidech, tak hrozně duněla a bouchala pravidelně do podlahy zejména v pravotočivé zatáčce při jízdě z kopce. Po vrácení se z dovolené jsem po celkém podběhu našel rozházenou vazelínu. Lítala z dírky v manžetě poloosy vnitřního kloubu. Takže opět reklamace. Nyní tam mám Spidan a je to v pohodě, možná cítím lehké vibrace při rozjezdu, ale auto už má 382 000km, tak to asi jako nové už nikdy nebude. Ovšem problém je zase při pravotočivé zatáčce při jízdě z kopce. Nyní jsme jeli jen ve dvou lidech a při prohoupnutí předku ve výmolu v pravotočivé zatáčce z kopce to zase bouchalo jako ta špatná poloosa předtím. Obávám se, že když zase naložím auto, tak to bude dělat to samé a těma vibracema to zase vyhází tu vazelínu ven, i když ten Spidan tam žádnou dírku nemá. Nemůže být třeba unavená pružina, nebo uložení tlumiče nebo něco co pustí předek víc než poloosa dokáže zvládnout? Díky moc za jakoukoli radu. Jirka

Davicar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.10.2018 18:12

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Davicar »

Dobrý den,mám problém s Galaxy 2002 85kW TDI. Cca od 80 km/h do 120km/h se rozvibruje volant a jsou cítit i vibrace v podlaze. Kola jsou jsou po vyvážení 4X pokaždé jinde,dvakrát nové pneu,proběhla i výměna za jiné komplet kola. Geometrie také hotová,komplet nová dvouhmota Luk,nové poloosy Skf,nová ložiska předních kol od Fag + náboje,nové horní uložení tlumičů Skf, nové brzdy,stab. tyčky. Čepy,ramena všechno bez vůle. Prodloužení pravé poloosy bez vůle,ozubení jako nové.Fakt už nevím čím to může být. Na všem Najeto cca 4000 km. Nejhorší je,že jednou je to v pořádku a druhý den se to klepe jak malej pes. Řešil to někdo taky a povedlo se to vyřešit? Dík za odpověď.

ikre
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 04.06.2008 16:53
Bydliště: Praha

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od ikre »

Nechcete někdo za zdarma poloosu co mi zbyla po výměně. Je na repas. Jinak pujde do šrotu.
pište do ZS
Benešov, Praha
Přílohy
20190413_171308.jpg

Doktor007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Doktor007 »

Prosím o radu, teče mi olej z převodovky z gufera na pravé straně co je prodloužení poloosy. Problém mám v tom, že šroub co drží tu hřídel do převodovky nejde vytočit, protáčí se. Protáčí se trochu ztuha jak na to tlačí pružina, ale pokud pružinu (hřídel) vmáčknu do převodovky tak jde protáčet lehce rukou, ale vytočit ven nejde. Zkoušel jsem hřídel páčit šroubováky ven a při tom ho vytáčet, ale také nejde. V neděli mám odjet na dovolenou a nevím co s tím.
Díky
___________________________________________
VW Sharan 1,9TDi 85kW, r.v. 2002, Mělník

Doktor007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Doktor007 »

Tak jsem nejspíš přišel na příčinu problému. Protáčí se kulatá matka za satelitem do které se utahuje šroub.
Přílohy
1.jpg
2.jpg
___________________________________________
VW Sharan 1,9TDi 85kW, r.v. 2002, Mělník

Uživatelský avatar
puchovinfo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.03.2011 23:14

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od puchovinfo »

Zdravim takže trasenie pri pridani plynu pokračuje po vymene komplet nove poloosi obe.. nove predlženie.. gumy prehodene ..naprava pevna rady?.co vymenit? sharan 2001 1.8T benzin
VW Passat Variant B5 1.8T(APU-110KW)-2000,silver
Repas oprava manuálnych Prevodoviek VW GROUP BENZIN, DIESEL Tel:0948 886 615

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“