Systém start/stop

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Systém start/stop

Příspěvek od Pitrsman747 »

Nikde jsem nenašel tohle téma ale pokud už tu je omlouvám se že jsem slepoň, můj dotaz, dojíždím do křižovatky, rychlost 6 kmh, systém SS zaplý a motor se vypne, ztuhne tím pádem volant, je to normální, co jsem měl na Škodě 3 Fabia tak to zdechalo až tak od 2kmh ale tohle je už dost, je to na reklamaci nebo to tak máme všichni?
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Systém start/stop

Příspěvek od JirkaVys »

Samozřejmě.
Nejde motor, nejde ani posilovač volantu a vše ostatní.
Pokud s ním silněji zatočíš opět motor nastartuje.
Jediná reklamace, která funguje, je úplná deaktivace SS, protože je to snad to nejotravnejsi na vozidle.
A to ještě před čtením dopravních značek, zde vůbec nevidím potenciál, snad jen že je to něco nového, aby to vypadalo na pokrok techniky :)

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Systém start/stop

Příspěvek od Pitrsman747 »

Jenže z hlediska bezpečnosti je to nebezpečný, rychlost 6 kmh je celkem dost, zkusím to reklamovat, možná půjde nastavit rychlost v ŘJ.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Systém start/stop

Příspěvek od Roman_P »

Já to tedy asi 4 měsíce co s autem jezdím tvrdošíjně vypínám tlačítkem hned po nastartování, ale i tak jsem na to asi 5-6x za tu dobu zapoměl a chcíplo mit to. A to mi připadá, že se občas i vypnutý systém znovu zapnul. Jednou jsem vyloženě viděl, jak se tlačítko rozsvítilo. Nechci tvrdit kraviny, ale myslím, že mi to nechcípne dokud fakt nezastavím. Zkusím to vyjímečně nevypnout a podívat se na to.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Systém start/stop

Příspěvek od Pitrsman747 »

To je právě to, já to taky vypínám ale když vezu děcka do školy tak znáte to, ráno, honička a někdy zapomenu a pak popojíždím a zdechne to, jak pojedu kolem centra tak se zeptám jestli tam jde nastavit menší rychlost protože tohle je o hubu, nechci vychvalovat škodu a její SW ale tohle má teda lépe vychytaný.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Systém start/stop

Příspěvek od ladaf »

Nejvychytanejsi je vypnout to trvale, udelas radost nejen sobe ale i autu.
Najdi nekoho ve tvem okoli kdo ma kabel.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Systém start/stop

Příspěvek od Roman_P »

Nevím jak kolega, ale za sebe bych si to někým nechal vypnout hned.
První menší problém je, že nikoho neznám.
Ten druhý, že se bojím. Auto jsem kupoval starší, ale dokoupil jsem si rok záruku na motor, převodovku a snad elektriku částečně.
Kdyby se něco vysypalo, bude vidět zásah do software a znáte to, jak se chce takovým firmám plnit v případě problému.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Systém start/stop

Příspěvek od Pitrsman747 »

ladaf píše:Nejvychytanejsi je vypnout to trvale, udelas radost nejen sobe ale i autu.
Najdi nekoho ve tvem okoli kdo ma kabel.
Není to neoprávněný zásah do ŘJ v době záruky? Aby se mě to pak jednou nevymstilo. :wink:
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Systém start/stop

Příspěvek od r@pid »

Konspiracie.

Ale urcite ich aj niekto potvrdi pribehom typu "kolegov bratrancov byvaly postarov urolog"

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Systém start/stop

Příspěvek od Gašpo »

Nedávno som čítal, tuším v diskusii na Autofóre takú jednoduchú radu:
"Z batérie vedú dva tenké kabely, ktoré slúžia pre informáciu nakoľko je batéria nabitá. Ak sa odpoja, SS si myslí že je batéria vybitá a nevypína motor."
Ja sa v tom nevyznám, ak niekto z vás áno a je skutočne pravda že odpojením nevzniknú iné problémy, bolo by fajn ak by ste sa k tomuto "receptu" vyjadrili. Mne osobne sa moc nezdá, že by tie kablíky slúžili len pre tento účel. Ale pokiaľ by bola táto rada korektná, potom by to bol elegantný sposob ako jednoducho a zadarmo deaktivovať SS a v prípade potreby ho zase aktivovať. Predsalen softwarové riešenia majú veľkú nevýhodu v tom, že keď vám urobia v servise update, tak ich fakticky vymažú. :wink:

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Systém start/stop

Příspěvek od Pitrsman747 »

Někde jsem četl, myslím na skodaforum že pokud se SS vypne nedochází k rekuperaci brzdné energie a tím se správně nedobíjí autobaterie ale nevím co je na tom pravda, ono těch systému SS je vícero, někdo má krabičku z ebay, někdo to koduje přes noťas...
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Systém start/stop

Příspěvek od Shorty »

Ja teda slyšel, že když se SS trvale vypne, tak to furt dobíjí příliš vysokym proudem a pak baterie moc nevydrží. Jak jste na tom s výdrží baterie?

U GIV vydržela baterka 10 let, u GVI 8 a když vidím současnou kvalitu zpracování, tak bych se divil, kdyby vydržela do konce prodloužené záruky. A tam bych právě viděl riziko, že bude VW řešit úpravy sic baterie spotřební zboží.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Systém start/stop

Příspěvek od r@pid »

Same pohadky, konspiracie, myty.

Mam to vypnute sw, a rekuperacia si veselo robi co ma.

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Systém start/stop

Příspěvek od Roman_P »

Tak potvrzuji moji původní domněnku. Opravdu mi to chcípne až když dobrzdím úplně do nuly.
Zkusil jsem to 2x, víc zbytečných startů neobětuji :-)
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Systém start/stop

Příspěvek od laco laslo »

Nezáleží taky na tom jak k té křižovatce člověk dojíždí? Já třeba brzdím, potom vymáčknu spojku a na spojce stojím dokud auto nezastaví. A až když vyřadím a pustím spojku tak se aktivuje SS.
Pokud jezdíš tím stylem, že před křižovatkou vyřadíš a tím pádem dobržďuješ s puštěnou spojkou tak je možné, že motor vypne dřív, než auto zastaví.
Já jsem si SS deaktivovat diagnostikou a myslím si, že je to to nejrozumnější co se dá udělat. Auto mám ještě rok v záruce. A zatím jsem se nikde nedočetl, že by to mělo nějak poškozovat baterií. Pokud nějaké čtení máte tak prosím o link. A pokud to tak je tak raději budu kurvit akumulátor než motor.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“