Klepání blatníků - je to normální?

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
casesik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.08.2018 01:40

Klepání blatníků - je to normální?

Příspěvek od casesik »

Zdravím zdejší členy, měl bych na vás dotaz jestli je normální klepání levého i pravého blatniku v místě kde začíná A sloupek viz. video. Popřípadě co by se s tím dalo dělat. Děkuji

https://youtu.be/z72zXmLPZDg

https://youtu.be/QhE9G9mC3Ys
VW Golf VII variant 1.4 TSI 92kW Maraton Edition (r.v. 2017)

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Levý a pravý blatník je to normální?

Příspěvek od wittmann167 »

Také mě to překvapilo - asi je to normální ...
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

casesik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.08.2018 01:40

Re: Levý a pravý blatník je to normální?

Příspěvek od casesik »

Takže tobě to dělá také?
VW Golf VII variant 1.4 TSI 92kW Maraton Edition (r.v. 2017)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Levý a pravý blatník je to normální?

Příspěvek od srotty »

Dělá nám to tak všem,protože je to tak poskládaný,konstrukčně nedořešený. Taky jsem na to po koupi hleděl,ale co naděláš. Šetří se na všem a všude. A bude hůř.

casesik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.08.2018 01:40

Levý a pravý blatník je to normální?

Příspěvek od casesik »

Díky, bohužel v mém okolí se sedmičkových golfu moc nevyskytuje jinak bych si to osahal sám a neptal bych se zde na fóru.

Takže po chybějící mezipodlaze v kufru tu máme nedodělané blatníky. To jsem zvědavej co mě ještě překvapí u auta v ceně přes půl mega. Vážně jim to stojí za to těch pár ušetřených korun?
VW Golf VII variant 1.4 TSI 92kW Maraton Edition (r.v. 2017)

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Levý a pravý blatník je to normální?

Příspěvek od JirkaVys »

To je spíše o poptávce a ceně za jakou je to koncový zákazník ochoten koupit.
Měl půjčené náhradní vozidlo Golfa 7 na měsíc. Jeho stáří bylo cca půl roku a nájezd nula nula prd, tak jsem se pak fakt zase těšil až sednu zpět do 9 let starého Passatu.
Ale musím se přiznat že náhradní vůz jsem využil ve velkém, i když jsem tu měl ještě dalšího Passata CC 3 roky starého :) Ale to se dá pochopit, nač si opotrebovavat své :)
A tato měsíční zkouška mě pak přesvědčila o tom, že další auto pod střechu po nějaké době byl opět Passat osmé řady.
Ale teda zrovna takovéhle nedostatky, které ničemu nevadí jsem u G7 neřešil, mně spíš vadilo to vevnitř, tam kde člověk sedí a používá to, slyší to, vidí to atd.

casesik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.08.2018 01:40

Re: Levý a pravý blatník je to normální?

Příspěvek od casesik »

JirkaVys píše: Ale teda zrovna takovéhle nedostatky, které ničemu nevadí jsem u G7 neřešil, mně spíš vadilo to vevnitř, tam kde člověk sedí a používá to, slyší to, vidí to atd.
Tak zrovna s tím vnitřkem nemám žádný problém ale to bude tím že jsem v lepším neseděl. Měl jsem favorita, getz, Octavia I a teď golfa 7. Hodně jsem najezdil v Mitsubishi carisma a kia ceed a z mého pohledu je na tom nejlíp právě ten golf pak bych dal Mitsubishi a kiu.
VW Golf VII variant 1.4 TSI 92kW Maraton Edition (r.v. 2017)

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Levý a pravý blatník je to normální?

Příspěvek od Gašpo »

Tak neviem. Máme tiež Variant Comfortline 1.4 TSI 92 kW, rok výroby 2017, lenže ešte zo začiatku roku, takže tesne pred faceliftom. Je pravda že ten appendix blatníku nejakú voľnosť má, dá sa trochu zatlačiť, asi 3 mm medzera sa tým vytvorí od gumového tesnenia trojuholníkového okienka. Ale ten klepavý zvuk to určite nevydáva. Vyzerá to akoby ten náš mal pod tým nejakú gumovú, alebo polystyrénovú podložku. :wink:

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Levý a pravý blatník je to normální?

Příspěvek od drmla »

Většinou jsme byli zvyklý, že facelift přinášel vylepšení. V případě Golfu je to spíš ojeb. Podlaha, materiály v interiéru, plechy, dráty jsou jednobarevný, základní infotainment nemá ani Bluetooth, které mají rádia za pětikilo...

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“