Baterie - špatný kontakt/ odpojování

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
cesc_trent
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.04.2014 10:27

Baterie - špatný kontakt/ odpojování

Příspěvek od cesc_trent »

Poslední dobou mám problém, který se projevuje jako odpojená autobaterie.
- auto nejde na dálku odemknout, pouze manuálně klíčem (odemknou se jen 1 otevírané dveře, zbytek ne)
- po otočení klíčku se zblázní budíky, chrčí a naskočí nesmyslná čísla
- po otočení klíčku se nestane nic

Stává se to jen občas, jako by byl zkrátka špatný kontakt baterie a jako by se samovolně odpojovala, kabely k ní však drží fest. V čem by mohl být problém, mám hledat nějaký přerušený drátek?

Díky
Romadůry na vás!!!

znedlob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 11.01.2018 12:36

Re: Baterie - špatný kontakt/ odpojování

Příspěvek od znedlob »

Mrtvá baterka?

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Baterie - špatný kontakt/ odpojování

Příspěvek od Plague »

Změř napětí když nic není zapnuté a od toho začni. Projevuje se to jako slabá (mrtvá) baterie. Zblázněné budíky je relativně přesná indikace nízkéno hapětí.

Uživatelský avatar
cesc_trent
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.04.2014 10:27

Re: Baterie - špatný kontakt/ odpojování

Příspěvek od cesc_trent »

znedlob píše:Mrtvá baterka?
Máme jí od května.
Romadůry na vás!!!

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Baterie - špatný kontakt/ odpojování

Příspěvek od JirkaVys »

V tom případě ti něco vybilo baterii. Něco podobného se mi stalo nedávno, když jsem dělal nějaké úpravy v elektrice a pak ve spěchu jsem to zapomněl dát do normálu... auto o víkendu 2 dny stálo a i to stačilo.
Změřil jsem hodnotu baterie a měla nějakých 10.5 V, což bylo hned jasné. Ihned jsem ji nabil a v pohodě.
Chce to změřit kolik má v klidovém stavu, aby se případně vyloučilo že to není baterií, ať je třeba měsíc stará... Může být chyba v elektrice a je to hned.

Uživatelský avatar
cesc_trent
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.04.2014 10:27

Re: Baterie - špatný kontakt/ odpojování

Příspěvek od cesc_trent »

JirkaVys píše:V tom případě ti něco vybilo baterii. Něco podobného se mi stalo nedávno, když jsem dělal nějaké úpravy v elektrice a pak ve spěchu jsem to zapomněl dát do normálu... auto o víkendu 2 dny stálo a i to stačilo.
Změřil jsem hodnotu baterie a měla nějakých 10.5 V, což bylo hned jasné. Ihned jsem ji nabil a v pohodě.
Chce to změřit kolik má v klidovém stavu, aby se případně vyloučilo že to není baterií, ať je třeba měsíc stará... Může být chyba v elektrice a je to hned.
Vybitá baterie to být nemůže, protože když se tohle stane, trochu hybnu s kabelama, tak se to hned vzpamatuje a jedu.
Romadůry na vás!!!

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Baterie - špatný kontakt/ odpojování

Příspěvek od JirkaVys »

A co to konečně změřit tu hodnotu? :-D
Jak můžeš na baterii hýbat kabely, které bys měl mít pevně upevněny k baterii?
Tak očisti pořádně kontakty mezi baterií a kabely...

znedlob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 11.01.2018 12:36

Re: Baterie - špatný kontakt/ odpojování

Příspěvek od znedlob »

Pokud hýbneš s kabelama, tak logicky zkontroluj kabely, se kterýma pohneš. Nejspíš špatná kostra, upálenej kabel, nebo zkorodovaný kabely.

Mě se něco podobného stalo na 306, byla to kostra od baterie a startéru. Kabel se dal novej, kostřící místo obrousilo a po namontování oštřeno nějakou patlaninou, aby to nehnilo dál.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Baterie - špatný kontakt/ odpojování

Příspěvek od varok »

cesc-trent: zkuste mrknout na kostru pod baterií. jak je přišroubovaná na kastli, tak to tam bývá rezavé a očko na kablu kostry je někdy zelené(modré) zaoxidované. Pořádně vyčistit a ošetřit. nebo jak je ten panýlek u baterie s pojistkami. Taky očistit a vyzkoušet.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

georgek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.02.2019 14:54

Re: Baterie - špatný kontakt/ odpojování

Příspěvek od georgek »

Mě dělá Passat B6 Variant, taky dobré psí kusy , když má slabou baterii - jezdím do prace 2-3 km a tak se v zimě samozřejmě asi nestihne pořádně dobít - jenže ta moje potvora ne že nenastartuje, ale naopak pokud je baterie slabší, nechce zdechnout motor ... Vytáhnu klíček a motor se zvesela točí dál jako by se nechumelilo! Takže dokud jsem nezjistil proč se to děje zařadil jsem 6-tku a zdechnul motorem, jo a ještě mě to hlásilo chybu ruční brzdy a pak se i nezamykal volant. Byl jse z toho vykulenej, ale nakonec jsem zjistil, že chyba je opravdu jen a jen baterie. Takže ji v zimě občas jen tak preventivně prdnu na nabíječku a od té doby je Pašík hodnej a skoro vůbec nezlobí, jen chce někdy nakrmit a rád popíjí nemrznoucí směs do ostřikovačů :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“