Hučení DSG

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
MjDc89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 12.10.2018 18:52

Hučení DSG

Příspěvek od MjDc89 »

Zdravím Vás, jsem tu nový tak bych se chtĕl zeptat,koupil jsmem si Passata 2.0 Tdi,103Kw motor BMP, rok 2007 a je to automat..
Po pár dnech co jsme se seznamoval s autem jsme si všiml že při jízdĕ po zahřátí motoru mi začne cosi vzhruba od 1800 otáček hučet motoru či převodovce,neni to nĕjak drsné hučení spíš nĕco jako hvízdaní,nĕkdy to dĕla víc,nĕkdy skoro vůbec..za studena není nic slyšet,na zařazené Nko když auto stoji a přidaní plynu není nic slyšet tak mám podezření na převodovku,setkal jste se nĕkdo s nĕčím podobným?jinak převodovka řadí zcela bez problémů,nemůže to být třeba malým množstvím oleje v převodovce,na výmĕnu se chystám v brzské dobĕ...Díky za každou radu Martin..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Hučení DSG

Příspěvek od KJirka »

tak zkus za jízdy, když to bude slyšet, vyřadit na N a uvidíš, jestli to zmizí. Já myslím, že převodovka to není, ale identifikovat zvuk podle popisu je absurdní.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
MjDc89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 12.10.2018 18:52

Re: Hučení DSG

Příspěvek od MjDc89 »

Huči to jen v tahu, jakmile pustím plyn, přestane to,ale s tim vyřazením dobrý napad,zitra to zkusim...Jak je to ještĕ s regenerací DPF filtru?nemohlo by to i dĕlat toto,četl jsme že to muže doprovazet určitý zvuk ,když začne regenerace

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Hučení DSG

Příspěvek od Stefan777 »

Regenerace se spouští po určitých km takže to nemá nic společného

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: Hučení DSG

Příspěvek od Type-17 »

Tak to ti řeknu úplně přesně. Pokuď ti to dělá při akceleraci, tak koukni na spoj vzduchového potrubí vlevo od nalívacího víčka oleje je plastové koleno spojené s trupkou takovou kovovou sponou (hranatá jak zápalka). Taky mi to sem tam písklo, protože nějaký blbec tam narval tu sponu špatně.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Hučení DSG

Příspěvek od KJirka »

no vidíš, jak je to jednoduchý ! A nebo to může být taky něco úplně jinýho.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
MjDc89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 12.10.2018 18:52

Re: Hučení DSG

Příspěvek od MjDc89 »

Super,díky za tip,doufam ze to bude ono,jen mi příjde divný že se to ozýva jen při plnĕ zahřátem motoru,bylo to tak i u Tebe?

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Hučení DSG

Příspěvek od vlado 14 »

mozno i turbo

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Hučení DSG

Příspěvek od KJirka »

může to být x věcí. Dotazy tohoto typu obvykle vedou k tomu, že co názor, to jinej nápad. Jeden kolega tady už vyměnil půl auta kvůli nějakým vibracím.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
MjDc89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 12.10.2018 18:52

Re: Hučení DSG

Příspěvek od MjDc89 »

Je mi to jasny,jen jsme chtĕl zjistit co by to mohlo být,jestli se dle popisu nĕkdo s nĕčím podobným už nesetkal..když na to nepřijdu pujde to za včasu do dílny

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Hučení DSG

Příspěvek od KJirka »

ti to říkám ! Jednomu hučelo turbo, druhýmu nějaká hadice, jinýmu zase ložiska, dalšímu třeba v klacku. Jak má někdo vědět, co tam hučí zrovna tobě ? To prostě nejde. Někdo se nakonec třeba trefí, ale jak poznáš, kterej názor je ten správnej ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
MjDc89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 12.10.2018 18:52

Re: Hučení DSG

Příspěvek od MjDc89 »

Ja po nikom nechci aby mi to po internetu opravil,ptam se jen na podobnost pripadu abych si treba usnadnil hledani priciny,i od toho tu forum je nebo se pletu?je mi jasny ze to muze byt 1000 veci ktere jsou spatne,ale muze to byt i nejaka kravina..proto se ptam abych s tim pak neletel do servisu a mel jsme povolenou hadici nekde...nejsem vcerejsi a aut uz jsme take par mel a i diky clubum spousty prkotin vyresil....a za kazdy nazor jsme rad,cloveka to aleapon nasmeruje a muze vedet od kud vitr vane.....nebo tento klub je jen o tom,aby tu do sebe lidi rejpali a bavili se o kravinach,kdo kdy byl v mycce atd?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Hučení DSG

Příspěvek od KJirka »

já myslím, že než tohle věštění ze skleněný koule by bylo lepší, kdyby to s tebou někdo věcí znalej projel. To bys ale třeba taky musel napsat odkud jsi.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
MjDc89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 12.10.2018 18:52

Re: Hučení DSG

Příspěvek od MjDc89 »

Dĕčín

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Hučení DSG

Příspěvek od KJirka »

tak zkus napsat SZ kolegovi s nickem Sharik4x4. Je kousek za Litoměřicema a třeba ti pomůže. Přes Malý Březno to k němu máš 30km.
Protože jinak ti ty rady typu "každej pes, jiná ves" budou akorát blbnout hlavu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“