Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Tak je to trosku horke zjisteni,ze za celkem dost penez je to jenom navonena bida..ale uz jsem tomu krapu venoval celkem dost casu,nervu i penez,takze na to :blush: třeba se to casem pose.. samo..o tom,ze jsem si proti Polu nepolepsil tu psat nebudu :D
Je zvlastni,ze proti tomuto postoji,jezdi dokud to jede,jsem vždycky zkousel bojovat..ale něco na tom bude :good:

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od motorpower »

Spíš nemusíš jezdit až se to víc potento, ale pokud tomu je opravdu něco vážného, tak se to začne projevovat. Takto jsem dal pryč jednu T4, zdála se mi hlučná a vyskakovala jednička, no a najela ještě dalších 1 430 000. Vlastně jinak, kdybych jí nikdy neprodal, možná bych minimálně stejnou částku ušetřil.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Tak dnes po delší době zase v servisu věnujícímu se automatickym prevodovkam. Diagnostikou zjistili,ze jedna spojka ma milimetr a druha tri. Takze vymena za 30,pokud po vyndani neobjevi další nedostatky. U auta co ma najeto 46 700km pekny..Kazdopadne servis potesil,udelal dobry dojem,zda se,ze vedi co delaj..tak snad to vazne vedi :)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

A když se ukáže, že nevědí?:) Kdes byl?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Byl jsem zde :arrow: https://www.automatickeprevodovkypraha.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak dojem na me udelali dobrej. Prave tam měli jednu dsg převodovku totalne rozebranou a na jedne menili spojku,vsechno mi ukazal,vysvetlil...Vypadalo to,ze vedi o cem mluvi. Navíc tam měli i drazsi auta nez VW,vyndavali tam prevodovku z CLS..A na netu reference taky dobre,tak snad tam odsud i odjedu:D

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Tak spojka vymenena,prevodovka zkontrolovana a vsechno v pohode. Tak ted radne otestovat,jestli nova spojka neco pomohla..kazdopadne jeden z mala servisu,ze kterych mam dobrej dojem. Mili,ochotni,rychli a snad i sikovni. Jen levni radsi nepisu :good:

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od 11mAjA11 »

To už tak bývá, že když něco udělají snad dobře, že si to nechají zaplatit.
Hlavně aby to pomohlo, držím palce.
A hele ten nízký nájezd..není to jediný model co má najeto takto málo a spojky byly KO..
Skoro 50tkm je ještě krásná porce :laugh: :laugh:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Jo,diky. Nechtel jsem rict,ze servis je drahej,spis ten druh oprav,ktery provadej :D Auto mam od 39tis,tak doufam,ze spojky odesly nevhodnym pouzivanim prede mnou,jestli za 40 tis budou další,tak to lidove auto urcite neni :D

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Peťas »

Před nějakým časem jsem taky začal vnímat vibrace ve volantu. Projevovaly se od cca 100km/hod, někdy byly slabé, někdy silné, někdy to bylo v pohodě. Kola několkrát převážené, podvozek zkontrolovaný... a nic! Už jsem taky začal přemýšlet nad poloosama, ale jedna se v druhovýrobě sehnat nedala, tak jsem to odložil a mnoc neřešil.

Před časem jsem se rozhodnul vyměnit zadní silentbloky předních ramen a dal jsme tam poloplné (tuším je má z výroby Seat Altea XL) a od té doby mám klid. Ty původní nebyly vůbec popraskané, nebo natrhnuté, ani nebyly nijak přehnaně měkké. Ale asi už to stačilo na to, aby to ty už celkem široké 18" kola dokázaly rozvibrovat.

Vám vjsem sice nijak nepomohl, ale třeba to pomůže někomu dalšímu. ;-)
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

Je to tak, nepomůže, já tam měl snad 3 sady silentů a nic:) Ale díky, takto to má dle mého být, dávat info a nejenom se ptát bez následného sdělení, co pomohlo:) Já vibruju pořád, ač míň a vechol se posunul nějakm ke 140-150, pak už jedu rychle na to, aby to stihnulo kmitat na min-max hodnoty s je to tedy míň cítit:)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Tak to je skvely!Mne vibruje taky porad,nejvic ve 140-150...takze tomu misto zavada budem rikat charakter...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

A máš charakterní vůz bez příplatku :-) Já vibruju taky pořád, resp. v 90% případů. Zrovne nedávno to zase začalo i při brždění a i hučet. Ale to možná jenom díky tomu, že mi chcala manžeta kloubu. Nechal jsem ještě vyměnit zadní náboje, ač od zadku to není určitě. Asi nechám zase změřit dlouhou poloosu, mám zakázkovou plnou, ale možná to taky nedala, při tom krouťáku, co mám a co s tím dělám :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od Red Devil »

Tak huceni jak od spatnejch kotoucu občas z nepochopitelných duvodu taky probiha..poloosy neresim,kdyz kroutak nemam :D ale zacina mi byt podezrele,ze většinou tento typ zavady resi majitele DSG at uz v Golfu nebo Passatu..nahoda?

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

No, kotouče možná jo, uvidime. Ale s tím DSG nevím nevím.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vibrace při jízdě od cca 130km/h

Příspěvek od swenak »

Možná blbost, ale nemůžou to fakt dělat poloosy a jejich axiální vůle? Často mi praskají manžety a přijde mi, že po výměně je to vždy lepší, si jak lépe drží, tak jestli se tím jakoby míň pak poloosa axiálně hýbe.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“