Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
pvg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.10.2018 16:19

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od pvg »

lakko píše:Viete mi poradit ci je mozne nastavit automaticke znizenie hlasitosti radia pri zaradeni spiatocky? V predoslom Tiguane (r.v.2011) s radiom RCD 310 to tak fungovalo, ale v novom r.v.2018 s Composition Media som tuto funkciu nenasiel.
Moje vybavení: Composition Media + parkovací kamera
Snížení hlasitosti rádie při couvání:
Radio / Nastaveni / Zvuk / Hlasitost
musí se jet dolu až na konec
vyberu "Ztišení entertaimentu (parkování)"
ťapnu na "Vypnuto" nebo co tam bude a zobrazí se lišta
jedu doprava na 5 a více
Čím vyšší číslo tím tišší rádio. :wink:

Uživatelský avatar
lakko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.01.2011 19:19

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od lakko »

Vdaka :good: , cuvaciu kameru mam aj ja takze to bude asi rovnake. Uz aj idem vyskusat, len ma zarazilo nastavenie vyssieho cisla ak chcem stisenie zvuku. Trocha nelogicke.
ex: VW Tiguan 2.0 TDi T&F black
VW Tiguan 2.0 TDi Comfortline

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

Co je na tom nelogického? Ta položka se jmenuje "Ztišení... " Takže čím vyšší číslo, tím víc to ztiší rádio, logika je tam naprosto v pořádku ;)

Cili ale
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 27.11.2017 08:17

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Cili ale »

Otázka pro odborníky. Kdy má jít na výměnu oleje za 12 dní nebo 6 000 km. Samozřejmě mám 5 letou záruku na vozidlo o kterou bych se nerad hádal a najeto cca 20 800 km.
Přílohy
IMG_4576.jpg

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od VSLRA »

To co nastane dřív :-) pokud ujedes 6000km za 11 dni, tak po 6000km :-)
Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton -04/2016 (sold 5/2018)
Tig AllSpace 1.5 TSI Comfort - obj. 12.3.18, dodáno 10.1.2019,(prod. 9/2021)
Tig AllSpace 1.5 TSI DSG Elegance - obj. 20.9.21, plán CW 02/23

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

Vždycky podle toho, co nastane dřív. Takže za 12 dní, můžeš vyrazit hned ;) Olej se mění max po dvou letech, i když má najeto míň. Stářím degraduje.

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

Dneska mi začalo zlobit rádio. Nastartuju a nezapne se, ani kamera, když dám zpátečku. Nejde zapnout ani tlačítkem. Musel jsem ho restartovat, aby naběhlo. Po dalším startu ale opět nenaběhlo. Stalo se vám něco takového?

Cili ale
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 27.11.2017 08:17

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Cili ale »

Jodro píše:Vždycky podle toho, co nastane dřív. Takže za 12 dní, můžeš vyrazit hned ;) Olej se mění max po dvou letech, i když má najeto míň. Stářím degraduje.
No já mu olej nechal vyměnit mimo soutěž ve 14 500 km, dostal Millers a nový filtr. Takže má najeto něco málo přes 6 000 km. A jedná se mi hlavně o to neporušit záruku .

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Jodro »

Tak je možné, že zapomněli resetovat počítadlo. Taky jsem v 15k nechal vyměnit olej a technik mi říkal, že to tam nastavil. A výměnu, pokud byla v autorizovaném servisu, musí evidovat, takže záruku by to nemělo ohrozit. Si teda myslím ;) Ale vždycky je lepší se radši zeptat u nich.

Cili ale
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 27.11.2017 08:17

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Cili ale »

Jodro píše:Tak je možné, že zapomněli resetovat počítadlo. Taky jsem v 15k nechal vyměnit olej a technik mi říkal, že to tam nastavil. A výměnu, pokud byla v autorizovaném servisu, musí evidovat, takže záruku by to nemělo ohrozit. Si teda myslím ;) Ale vždycky je lepší se radši zeptat u nich.
Bohužel to nebylo v autorizáku, volal jsem do vw servisů v celém j.kraji a nejdřív za měsíc takže ho vyměnil servis, ale ne autorizovaný. Longlife výměna je po cca 30 000 km takže nesedí nic, auto bylo vyrobeno v únoru 2017 a do provozu šlo v květnu 2017 a čidlo kvality oleje je taky k ničemu. Ano do února 2019 bych těch 6 000 km najel.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sirdo »

neviem co riesis. chod vymenit olej do autorizovaneho servisu podla toho co nastane skor a je vymalovane. o ziadnu zaruku tym neprides. to, ze bol meneny olej aj mimo program je len dobre a hlavne je dobre, ze ti nezresetovali pocitadlo, lebo to by ta dostali do pruseru. vo VW si vedia vytiahnut kedy bolo naposledy resetovane pocitadlo a keby zistili, ze to bolo po tych 14.500km MIMO AUTORIZOVANY SERVIS, tak vtedy by bolo po zaruke...

arnicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 07.09.2018 13:25

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od arnicek »

Ahoj, nechci zakládat nové vlákno a měl bych dotaz na majitele nových Tiguanů asice zda někdo máte v základní barvě šedá urano. Při objednávce jsem moc barvu neřešil, nechtělo se mi připlácet za metalízu a tak jsem objednal šedou. Na obrázku vypadalo skoro jako černá a dealer neměl na prodejně žádný vůz v této barvě a doposud jsem jí na autě v reálu neviděl. Na internetu sice fotky jsou, ale jednou vypadá jak černá a podruhé jak světle šedá. Zajímaly by mne vaše zkušenosti s touto barvou, např. na údržbu a pod. Rozmýšlím jestli barvu ještě nezměnit, když se stále oddaluje termín výroby, ale mám strach aby mne nezařadili s výrobou zase na konec. Za případné reakce předem díky.

pvg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.10.2018 16:19

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od pvg »

Zdravím hoši.. Mám problém spíše psychický Discover Media 2018... Couvací kamera díky čidlům spouští zvukový poplach jako za války. :158: Jsem z toho na mašli. Mám výstražné pípání v nastavení ztlumeno na min, ale stejně. Dokáži to i vypnout při zařazení zpátečky (DSG) na displeji, ale stále musím při každém jednotlivém couvání toto tlačítko aktivovat, aby pípání utichlo. Nedá se to definitivně vypnout? Koupil jsem si kvůli tomu OBDeleven vypnul Park Assist Activation Ton (OFF) dle rad na netu, ale bohužel bezúspěšně. Pípá to dál jako blázen. Díky za každou radu.

Jinak k barvě šedá Urano... Také jsem měl zájem o skladovku. Dobrá cena atd. Pak jsem to u Porsche viděl v reálu a ta barva je mimo mísu, nezajímavá... auto vypadá jak "šedá myš". Je to šedá světlá. Ale záleží na vkusu majitele. Někomu se světle šedá líbit může. Také jsem nechtěl řešit barvu, ale když jsem Tiguana v této barvě viděl na ploše, sáhl jsem raději po bílé skladovce.

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od VSLRA »

Já jsem původně objednal bílého AllSpace a když jsem měl pak doma předváděčku a přišlo mi to s těma tmavýma plastama dost lacině. Tak jsem to změnil na šedou platinum, ta vypadá podle mě skvěle. Ale to je metla. Viděl jsem šedou urano na Octavii RS a tam to vypadalo docela dobře.
Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton -04/2016 (sold 5/2018)
Tig AllSpace 1.5 TSI Comfort - obj. 12.3.18, dodáno 10.1.2019,(prod. 9/2021)
Tig AllSpace 1.5 TSI DSG Elegance - obj. 20.9.21, plán CW 02/23

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od sateza »

Lidi, mám dotaz ohledně tempomatu. jedu, nastavím tempomat např. na 55km/h, ale když jedu z kopce, tak rychlost i s tempomatem roste podle svažování kopce, tedy prostě klidně místo 55km/h rychlost naroste třeba i na 65km/h. Přece by si auto mělo i přibrzdit né, když už je zaplý tempomat na tuto rychlost.
A když už se ptám...tak by mě zajímalo...mám 6 stupňový automat. Proč se na maxidotu zobrazuje stále nejnižší rychlost D2? Proč tam není při rozjezdu D1? Díkes.
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“