Vibrace

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Vibrace

Příspěvek od Sebasten »

Zdravím pánové,

do teď jsem měl samé staré vrány a Golf VII je moje první auto od novoty, tak se možná zeptám blbě, ale kdo se nezeptá, nic neví :D Mám najeto cca 500 Km a při rychlosti cca 100 Km/h (někdy od 95, ale spíš kolem 100) cítím lehké vibrace do volantu. Auto jede rovně, je stabilní, se vzrůstající rychlostí to spíš odeznívá, určitě se to nezhoršuje. Nedělá to ani při městských rychlostech. Jsou to lehké vibrace, ale je to cítit. V aktuálních tématech jsem odpověď nenašel. Někdo psal něco podobného, ale servis mu řekl, že to je standardní. Budu rád za vaše odpovědi.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Vibrace

Příspěvek od Ipanema »

To, že se může třepat volant za jízdy je opravdu normální. Otázka je jak moc se třepe nebo vibruje.
Měl jsem něco obdobného se zimními koly. Nechal jsem udělat geometrii a znovu převážit kola a bylo po třepání. Taky mi to dělalo okolo rychlosti 100km/h.

Jiní můžou mít ale jinou zkušenost....
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

arnicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 07.09.2018 13:25

Re: Vibrace

Příspěvek od arnicek »

Přesně tak, mě to také dělalo při stovce, nechal jsem znovu převážit kola a bylo po problému.

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Vibrace

Příspěvek od Pitrsman747 »

Hele ono to může být od výroby, špatně vyvážené a špatně do fouknuté, buď moc nebo málo. A pak jsou takový ti co si přehazují kola sami aby ušetřily tři stovky na autě za půl melounu. :wink:
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vibrace

Příspěvek od passatb3 »

Pitrsman747 píše:Hele ono to může být od výroby, špatně vyvážené a špatně do fouknuté, buď moc nebo málo. A pak jsou takový ti co si přehazují kola sami aby ušetřily tři stovky na autě za půl melounu. :wink:
Přehazuju kola sám už pár let na více autech a nikdy v samotným přehození žádnej problém. Ale v případě dotazu, určitě nejdřív zkusit znovu vyvážit a rovnou koukat na vyvažovačku jestli se pneu “nevrtí”. I to se mi stalo, že byla pneu vadná z výroby.

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Vibrace

Příspěvek od Sebasten »

Kola byla dána na auto od jeho prvních kilometrů při převzetí a to autorizovaným servisem - takže žádný samo domo, ale jak známo ani autorizovaný servis neskýtá záruku 100 % kvality. Zítra tam s tím jedu. Říkali, že kola jsou vyvážený již od výroby, takže je pouze nazouvali na auto, ale aby u dva týdny starýho auto při 120 vibroval volant jako kdybych jel 250, tak to fakt nechci

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Vibrace

Příspěvek od Pitrsman747 »

Servismen se s tím bude muset projet aby zjistil co to dělá a co má napsat jako závadu v záruční opravě. :wink:
Tak pak napiš jak jsi dopadl.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: Vibrace

Příspěvek od Biggles1 »

Pitrsman747: "A pak jsou takový ti co si přehazují kola sami aby ušetřily tři stovky na autě za půl melounu. :wink:"

Ano, máš pravdu :good:

Je to marný, je to marný....je to marný :D
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Vibrace

Příspěvek od Ipanema »

Ještě, že jste se tu sešli kluci a poplácali jste se po zádech.

Takže rada je, přezouvat v autorizáku nebo prostě komplet v pneuservisu? Abych věděl i já a poučil se. Budu přezouvat sám akorát zítra, tak abych něco nepodcenil...

Což není případ Sebastena. Ten ještě kola na zmíněné auto ani nedával. Jen když si připlatí za to přehození v pneuservisu, fakt eliminuje ty vibrace? Jestli to teda chápu správně, co tu radíte.

(Ony ty tři stovky se ještě dají unést. Sousedka má Mercedes a přehození a vyvážení druhých liťáků na auto, plus kafe k tomu, u Hoška prý stojí 1700,-
Jestli to je reálné nebo kecá, to už nevím.)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Vibrace

Příspěvek od Pitrsman747 »

Nechápu co řešíš, mě třeba osobně nebaví klečet v zimě hodinu u auta a drbat se s kolama, zmrzlý prsty, nasranej že to nejde povolit :) , někdo na to ani nemá čas. Do autorizáku bych nejel pokud by se to netýkalo reklamace. Jezdím do pneuservisu kde u toho auta stojím a dívám se jak to dělají, kola si hážu do kufru a už asi od roku 2010 to dělají spolehlivě, nevím co ti na to mám víc napsat. Za ty 300kč mě to fakt nebolí.

A ta moje poznámka směřuje k lidem kteří jsou za hokejky, lišty, led světla, výfuk schopni utratit hromadu peněz ale jak jde o přezutí které stojí pár babek (především o bezpečnost), tak se vykrucují, jestli to někoho baví sám si měnit kola prosím, opět ale zase podotknu, kolo má být vyvážené, dofouknuté a to před barákem asi neuděláš. Špatně nevyvážené-dofouknuté kolo může dělat při vyšší rychlosti problém, v zimě ještě větší. Nikoho tu neodsuzuju, bavím se všeobecně protože znám hromadu lidí kteří tohle dělají, pak jezdí stejně do servisu protože jim řve kontrola tlaku v pneu ale vydělávají pomalu 40tis čistá ruka, to pak třeba já osobně nechápu. :wink: Ono se to dá vypnout ale tím se zároveň vypíná bezpečnostní prvek auta a aby to pak při nějakém karambolu pojišťovně nevadilo. :wink:

Jinak pneumatika může být už do výroby špatná, jak tu někdo podotknul a nebo tzv. poskákaná (nerovná), mě se to už jednou stalo u Barumek a já bych to teda osobně nepoznal, to mě řekli v pneuservisu.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Vibrace

Příspěvek od Ipanema »

Neřeším a taky to nemyslím osobně. Jen to, že si někdo (třeba já) háže na auto kola sám, neznamená, že to je s ním marný. Vůbec nejde o ty tři stovky. Sebasten mohl najet na obrubník, kolo může házet a přenášet se to do volantu. Klidně. Když někdo nemá prostor nebo garáž, tak je jasný, že u baráku se to dělá v kleče blbě. A kromě Tvrdýho Boba si nikdo ani sám neudělá geometrii a vyvážení od oka. To nezvládnu ani já.

U Sebastena bude jinde problém. Podle mě se buď rozhodilo vyvážení nebo je navalený kolo. Těžko se to od klávesnice posuzuje, natož opraví.
No a tím nafoukáním, co zmiňuješ, je to taky kapitola sama pro sebe. Už jsem měl i já nafoukaný 18" kola z pneuservisu na 3,2 baru.... Než jsem dojel ubrat vzduch na benzínku, tak jsem jel jak na dřevěné kárce.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Vibrace

Příspěvek od Pitrsman747 »

Jako je pravda, kdybych u auta nestál a dělo se to vše jak v autocentru, že člověk ani neví co tam s tím dělají tak nevím. 3,2 bar, to ji musel cítit každej kamínek. :wink:

No uvidím jak pochodí, doufám že napíše.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Vibrace

Příspěvek od Sebasten »

Tak jak jsem avizoval, dnes navštívený autorizák VW a kola byla špatně vyvážená již z výroby (jelikož jim přišla již obutá). Prý to bylo špatně "o 20" (nevím čeho 20 :D ), ale prý to už je dost.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Vibrace

Příspěvek od Ipanema »

Gramů.
Tak teď to jen někde pořádně provést nad 100km/hod. a mít jistotu, že to bylo takto lehce opravitelné.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Vibrace

Příspěvek od Sebasten »

Pevně věřím, že to bylo vyřešeno. Žádnou jinou vadu jsem si nepřipouštěl. A co jsem se díval po netu, tak 20 gramů je už teda dost. To by mě zajímalo co v tý fabrice dělali...
Jinak vozidlo jsem stihl již trochu provést, ale jenom po okresce, takže maximálně jsem zkoušel ani ne 110 :D a zatím se mi to zdá ok. Ono je problém, že to dělalo třeba už při 80, ale ne tolik, takže dle mě určitě zlepšení, ne-li v pořádku.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“