Oranžová kontrolka ABS + VYKŘIČNÍK + Hláška s chl.kapalinou

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
V.moldrik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.11.2018 23:39

Oranžová kontrolka ABS + VYKŘIČNÍK + Hláška s chl.kapalinou

Příspěvek od V.moldrik »

Zdravím

Moc prosím o radu
Mám Golfa IV 1.9 TDI rok 2002
Po delší době cca 2 měsíce, jsem vlezl do auta, rozjel se a po chvilce na počítači vidím kontrolku chlad.kapaliny a hlášku STOP chladící kap.a ještě něco o servisní knížce či co.
Zhasnul jsem motor chvilku jsem to nechal tak, po chvilce nastartoval a dobré..na počítači už nic nebylo.
Za pár dní na to jsem musel jet znovu a už při nastartování jsem si všimnul že se mi objevily oranzove kontrolky ABS a nějaký vykřičník a kolem něho šipka, bohužel jsem musel jet tak jsem kousek ujel a znova hláška s chl.kapalinou a STOP.
Zase jsem zhasnul motor , po chvilce nastaroval a chl. kapalina zmizela, každopádně abs a vykřičník zůstaly.
Nevíte co s tím, to abs a vykřičník asi diagnostika, ale jinak vůbec nevím, teď před svatkama se to úplně nehodí :fool:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Oranžová kontrolka ABS + VYKŘIČNÍK + Hláška s chl.kapalinou

Příspěvek od Goauld »

Hladina kapaliny je mezi ryskama ? Kdy byla měněná kapalina a je v ní dost nemrznoucí směsi ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

V.moldrik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.11.2018 23:39

Re: Oranžová kontrolka ABS + VYKŘIČNÍK + Hláška s chl.kapalinou

Příspěvek od V.moldrik »

Upřímně

Mám ho rok koupený a ani nevím že by se měla měnit :(
V nádržce je ještě dost nad minimální rysku.
Dnes jsem jel zase a znova na počítači stop chl.kapalina ..zastavím zhasnu, po chvilce nastartuju a dobré..
Je to moje první auto, ani nevím že se má nějak ředit nemrz.směsí..jak jsem koupil tak jezdím :/ loni celou zimu v pohodě.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Oranžová kontrolka ABS + VYKŘIČNÍK + Hláška s chl.kapalinou

Příspěvek od Goauld »

Hele nic proti, ale to sou základní věci, co se učí v autoškole. Takže nevědět, že se něco má na autě měnit, to je jako nevědět, že děcku se mění plínky když se posere :wink:
I nemrzka se samozřejmě má měnit a samozřejmě má určitej poměr ředění, podle toho do kolika -°C je potřeba.
Jinak tenhle problém často způsobuje měřič hladiny kapaliny co je v nádobce. Když někdo nikdy nemění chladící kapalinu a z ní se pak usazuje sajrajt na těch elektrodách co měří hladinu. Někdy to de vyčistit, prostě to mechanicky něčím "utřít" a zbavit to tak povlaku sajrajcu co není ani vidět. A někdy je potřeba vyměnit celou nádobku, protože samostatně se ten měřící element vyměnit nedá.
Případně to může taky způsobovat chyba někde v kabeláži.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“